Aracımdan gelen elektronik ses normal mi (civic hb 1.4 ishift 100hp 2009)

Aracınız
Diğer Markalar
Merhaba ,

Civic hb 1.4 ishift 100hp 2009 aracımı yeni aldım ancak kontağı çevirip akünün güç vermesiyle başlayan ve çalıştıktan sonra da devam eden bir ses var problem mi yoksa olağan bir şey mi çok merak ediyorum ya da sebebi nedir.

Youtube ekledim videoyu ekledim link :

Teşekkürler

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence hiç normal değil, sanki bozuk bir rulman bu sesi çıkarıyor.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba ,

Civic hb 1.4 ishift 100hp 2009 aracımı yeni aldım ancak kontağı çevirip akünün güç vermesiyle başlayan ve çalıştıktan sonra da devam eden bir ses var problem mi yoksa olağan bir şey mi çok merak ediyorum ya da sebebi nedir.

Youtube ekledim videoyu ekledim link :

Teşekkürler
Abs beyninden geliyor gibime geldi. Aracı çalıştırmadan ve bu ses varken elinizi abs beynine bastırır mısınız? Herhangi bir titreşim var mı?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Sesön sağ fardan geliyor zannettim farda titreme var ampul soketini söktüm ancak ses kesilmedi ABS beyninde de titreme yok
Başka bir parçanın titremesi farı titretiyor olabilir. Ancak bu tarz bir titreme, benim aklıma abs beyninden başka bir şey getirmiyor. Birde kontak kapalı bir şekilde abs beyninin soketini çıkarın ve ardından kontağı açın. Bakalım yine bu titreşim olacak mı? Soketi çıkarırken dikkat edin tırnakları kırılmasın, zaman içinde sertleşmiş olabiliyor.

Aracınız
Diğer Markalar
Far yükeklik ayarını yapan motorda sıkıntı olabilir mi ? Far titriyor dediğinizde aklıma geldi. Belki de bu motor sürekli boşta dönüyor ?
Evet far motoru bozulmuş.
Farcıya gittim far motoru soketini buldu ve çıkartırken baya zorlandı benim daha önce çıkarttığım ampul soketiymiş.

Tüm cevaplar ve ilgi için çok teşekkür ediyorum

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Evet far motoru bozulmuş.
Farcıya gittim far motoru soketini buldu ve çıkartırken baya zorlandı benim daha önce çıkarttığım ampul soketiymiş.

Tüm cevaplar ve ilgi için çok teşekkür ediyorum
Geçmiş olsun. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Geri