Aracımı Satıyorum, Görüşlerinize İhtiyacım Var

Aracınız
Civic FC5 2021
Hocam merhaba, ilanı görüntüleyemiyorum.
Merhaba. Süresi dolmuş az önce, ilan tarihini güncelledim.
sanırım dizel manuel aracınız, eğer bu şekildeyse hızlı bir şekilde aracınızı elden çıkarmanızı tavsiye ederim, dizel zaten son 1 senedir tahtını kaybetti ve elektrikliler çıktıkça da geri alamayacak gibi ayrıca manuel araçlara ilgi neredeyse bitti gibi, bu bakımdan aracınızın zirveyi gördüğü kanaatindeyim hatta 2-3 ay önce satmış olsanız daha iyi olurdu.
Aynen öyle, çok daha yüksekti fiyatlar. Motorin fiyatının artışıyla dizel araç fiyatları oldukça geriledi.

Ad Soyad
İlhami akbulut
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba Arkadaşlar,
İlandaki aracımı satıyorum. Yaklaşık 2 aydır ilanda duruyor, paraya çok da ihtiyacım olmadığı için 460 binden başladım, fiyatı indirerek ilanı güncelliyorum. Şu anda 420 bin liraya kadar indirdim ancak 1 favoriye eklenme dışında herhangi bir etkileşim olmadı. (https://www.sahibinden.com/ilan/vas...rvis-bakimli-ilk-sahibinden-1059166612/detay/)

ÖTV matrah güncelleme haberleri çıkana kadar erkenden satma gibi bir derdim yoktu ancak haberler geldikçe daha yüksek fiyata satma ihtimalim de şimdiden azalmaya başladı haliyle. Bugün de vavacars'tan teklif aldım. İlk başta 405 bin lira gibi bir teklif sundular ve ekspertiz merkezine götürdüm. Detaylı inceleme sonrası (hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen) son teklif 384 bin olarak güncellendi. Teklif yarın için geçerli.

Bu aracı 2017 yılında 64.500 liraya (ortalama 18.750$) aldım. Şu anda bu fiyattan vavacars'a satarsam ortalama 20.500$'a satabiliyorum. 5 sene kullandığım araç üstüne 1.750$ koydu. Aralık ayındaki matrah güncellemesi, 2023 yılında Renault'nun garantili ikinci el yenileme projesi, dizel motorların geleceğini de göz önüne aldığımda dizel aracımın fiyatının dolar bazında daha fazla artmayacağını öngörüyorum.

Sizin fikirleriniz nelerdir? 384 bin liraya aracı satayım mı, 400 bin liraya kadar kendim müşteri bakmaya devam mı edeyim? Eğer işe yarar bir matrah güncellemesi gelirse muhtemelen bu fiyata bile aracımı satamayacağım diye düşünüyorum.

Bende vavacars dan takas yaptım. Tertemiz bence verin derim. Çünkü sizin gibi herkes matrah düzenlemesini bekliyor. Bu paraları, mecbur kalmadıkça bu tip arabalara veren bulamazsınız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Diğer araç alan kurumsal firmalardan teklif aldınız mı?
Arabam carvax otonet vb gibi
Birde bunları değerlendirin belki sizin istediğiniz fiyata yakın çıkabilir

SM-A325F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
İlhami akbulut
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben bulsaydıklarınızın hepsinden fiyat aldım, en iyi fiyatı vavacars verdi.ayrıca takas ile aldığım aracında söylendiğinin dışında herhangibir sıkıntısı çıkmadı, expertiz yaptırdım aldıktan sonra, iade hakkımda olduğu için gayet makul bir alışveriş oldu, düşünenlere tavsiye ederim

Aracınız
Civic FC5 2021
Diğer araç alan kurumsal firmalardan teklif aldınız mı?
Arabam carvax otonet vb gibi
Birde bunları değerlendirin belki sizin istediğiniz fiyata yakın çıkabilir

SM-A325F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sadece carvak'tan aldım 2 ay önce, 370 bin dediler. Ondan sonra da bugüne kadar ilgilenmedim pek kurumsal firmalarla.

Bence sizin için en önemli kriter 2. araca gerçekten ihtiyacınız olup olmadığı. Eğer ihtiyaç yoksa, ben sizin yerinizde olsam %3-5 farka bakmadan kurumsal firmaya hemen satıp nakitte değerlendirme yolunu seçerdim. Daha öncede 2008 FD6 ve 2012 FB7 araçlarımı alırken direk honda bayi ile son pazarlık yapıp takasa vererek almıştım araçlarımı. Hatta FB7 yi galeride görmek için eşimle beraber gitmiştik, FD6 ya göre FB7’nin tipini beğenmediğim halde bir anda pazarlık yapıp torpido-bagaj ne varsa bayide boşaltıp FD6’yı bırakmıştım. İleride FB7’yi satacak olursam yine aynı şekilde ya kurumsal firma ya da takas yapacağıma eminim. 10-20 bin dediğiniz rakamları tabiki küçümsemiyorum, ama benim tercihim bu şekilde olurdu. İlan veripte saçma sapan insanların gereksiz laflarını çekmektense veya ödemeyi nasıl yapacakalrını düşünmektense 15-20 bin daha düşük fiyata vermeyi tercih ederim. Bu benim şahsi düşüncemdir, herkesin kararı içinde bulunduğu şartlar ve önceliklerine göre kendisine aittir ve saygı duyarım tabiki.

Ad Soyad
İlhami akbulut
Aracınız
Civic FC5 2019
Bence sizin için en önemli kriter 2. araca gerçekten ihtiyacınız olup olmadığı. Eğer ihtiyaç yoksa, ben sizin yerinizde olsam %3-5 farka bakmadan kurumsal firmaya hemen satıp nakitte değerlendirme yolunu seçerdim. Daha öncede 2008 FD6 ve 2012 FB7 araçlarımı alırken direk honda bayi ile son pazarlık yapıp takasa vererek almıştım araçlarımı. Hatta FB7 yi galeride görmek için eşimle beraber gitmiştik, FD6 ya göre FB7’nin tipini beğenmediğim halde bir anda pazarlık yapıp torpido-bagaj ne varsa bayide boşaltıp FD6’yı bırakmıştım. İleride FB7’yi satacak olursam yine aynı şekilde ya kurumsal firma ya da takas yapacağıma eminim. 10-20 bin dediğiniz rakamları tabiki küçümsemiyorum, ama benim tercihim bu şekilde olurdu. İlan veripte saçma sapan insanların gereksiz laflarını çekmektense veya ödemeyi nasıl yapacakalrını düşünmektense 15-20 bin daha düşük fiyata vermeyi tercih ederim. Bu benim şahsi düşüncemdir, herkesin kararı içinde bulunduğu şartlar ve önceliklerine göre kendisine aittir ve saygı duyarım tabiki.

Aynen öyle, katılıyorum, hele ki büyük şehirlerde dolandırılma riski bile bu kadar yüksek iken

Maalesef Honda bayileri bu konuda çok lakayıt.

2022 Ocak döneminde sözde kampanya ile ellerinde kalmış 2021 Executive FE1 Civic'leri 600.000 liraya veriyorlardı.. Düşündüğüm için ziyaret ettim. Zorla 595'e çektik.. Neyse gözümü kararttım takas yapalım uğraştırmasın diye. O zaman ki piyasası 360-370 olan aracıma 300 teklif ettiler. Tepki gösterince de 310'a çıkmışlardı. Sinirim bozuldu herhangi bir galerici elinde ki aynı özellikte ki Exe Civic için takas'a başvurdum sırf merakımdan.. A Galeri bile 330 saymıştı aracımı.. Aynı aracı 590'dan verecekti... Sonra ev almak daha cazip geldi hepsini erteledim... Bu dönemler de satamayınca yine aradım ne verecekler diye... Galericiler'in 580 teklif ettiği aracıma takas'ta yine 550 diyorlardı. :)

Kısacası önemli bir durum yoksa bence acele etmeye gerek yok piyasada. Türkiye'de yükselen bir şey kolay kolay düşmez.

Aracınız
Civic FC5 2021
Yanıt veren herkese teşekkür ederim.

Bugün 384 bin liraya aracımı sattım.

İki ay önce, ilk ilana koyduğum zaman teklif almıştım Carvak'tan, 370 bin civarı bir değer vermişlerdi telefonda. Ekspertiz sonrası değerin daha da düşeceğini bildiğimden ilgilenmemiştim.

Sabah da letgo otoplus'tan fiyat aldım. Web sayfası üzerinden 392 bin lira fiyat verdikten sonra şansımı denemek istedim, ekspertiz sonrasında 350 bin liraya düşürdüler fiyatı.

Vavacars web sayfası üzerinden 405 bin lira değer biçmişti, ilk fiyatın %5 altında alışverişimizi bitirdik.

Ad Soyad
İlhami akbulut
Aracınız
Civic FC5 2019
Yanıt veren herkese teşekkür ederim.

Bugün 384 bin liraya aracımı sattım.

İki ay önce, ilk ilana koyduğum zaman teklif almıştım Carvak'tan, 370 bin civarı bir değer vermişlerdi telefonda. Ekspertiz sonrası değerin daha da düşeceğini bildiğimden ilgilenmemiştim.

Sabah da letgo otoplus'tan fiyat aldım. Web sayfası üzerinden 392 bin lira fiyat verdikten sonra şansımı denemek istedim, ekspertiz sonrasında 350 bin liraya düşürdüler fiyatı.

Vavacars web sayfası üzerinden 405 bin lira değer biçmişti, ilk fiyatın %5 altında alışverişimizi bitirdik.

Hayırlı olsun, dediğim gibi olmuş, vavacars yine beni yanıltmadı. Kurumsal firmalar içindeki en iyi fiyatı veren vavacars oluyor

Geri