Araçla ilgili ilk deneyimlerim

Furkan Emir

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar herkese merhabalar. Diğer konularda da bahsettiğim gibi 2021 model eco elegance aracı pazartesi günü bayiden teslim aldım. Bayideki hanımefendiye forumdan bahsettim takip edeceğini söyledi. Bahçelievlerden Kağıthaneye giderken lastik basınç uyarısı verdi. Lastikçiye uğradık haliyle. ön 2 ve sağ arka lastik basıncı 50 (Elli), sol arka basınç 22 çıktı. Resmen hayal kırıklığına uğradım bayiye güvenip yola çıksaydım veya basınç uyarı vermeseydi düşünemiyorum :( Neyse hepsini 32 yaptık ama 22den şüphelendik. Salı sabahı yola çıkacağım için yola çıkmadan getirip kontrol ederiz diyip ayrıldık. Ertesi sabah kontrol için gittiğimde 27 ye düşmüştü söküp baktık vida girmiş. Yani aracı hayırladık bu şekilde. Bana verilen Lastiklerin 4 mevsim olduğu bilgisininde yanlış olduğu ortaya çıktı zaten. Uzun girişten sonra yola çıktım :) Araç çok hoşuma gitti açıkcası keyif aldım. Rampa viraj hız sabitleme denedim hepsini şimdilik tatmin etti. 8 litre gösteriyor ortalama. Aksaray Ağaçlı tesisleri ışıklarında 27 plaka ve 80 plaka iki civicle karşılaştım onların peşine takıldım biraz eğlenceli oldu :) Buradalarsa selam olsun. Şimdilik bu kadar uzun oldu kusura bakmayın.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-02-02 at 09.17.41.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-02 at 09.17.41.jpeg
    254 KB · Görüntüleme: 91
Aracınız
Civic FC5 2020
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle . Yakın zamanda trim sesi şikayetleriniz ile gelmemeniz dileğiyle

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu segmentte trim olması normal çok takılmayın. Sonuçta sıcak asfaltta ses gelmiyor dimi yollarımız çok iyi olunca :)

Aracınız
O lastikleri Continental premium contac 6 ile degistirseniz o zaman yol tutus bariz sekilde artacaktir hayirli olsun, bende bir alt kasasi var bu arabalar cok nazara geliyo maalesef. 2018 de once 20 yasindaki gardesimden rica etmistim garajdan cikarmasi icin sag on tamponu surtmustu ertesi gunu de Florya kavsaginda bir kamyonet sol arka tamponuma surtmustu ust uste geliyo olunca :) saglik olsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Furkan Emir

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2021
Lastik olayını araştırıyorum şuan ama 0 aracın lastiği mi değişir diyor eşim dahil :)) bunlarla geçmiş olsun diyelim Allah beterinden korusun.
O lastikleri Continental premium contac 6 ile degistirseniz o zaman yol tutus bariz sekilde artacaktir hayirli olsun, bende bir alt kasasi var bu arabalar cok nazara geliyo maalesef. 2018 de once 20 yasindaki gardesimden rica etmistim garajdan cikarmasi icin sag on tamponu surtmustu ertesi gunu de Florya kavsaginda bir kamyonet sol arka tamponuma surtmustu ust uste geliyo olunca :) saglik olsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@Furkan Emir yeni aracınız hayırlı olsun. Servis araçları sabit durduğu için lastik basınçlarını yüksek yapabiliyorlar. Sebebi lastik tellerinin muhafazası için yapılır. Vida ise sizden önce batmış olabilir. Batma yerine göre çok hafif hava kaçağı olur. 50 Psı'dan 22'ye inmesi hemen gerçekleşmez. Bu tarz nazarlığa ben razıyım. :)

Furkan Emir

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2021
Hocam nazarlık konusunda haklısınız :) ama bayi kontrol edip vermesi lazım diye düşünüyorum sonuçta güvenip yola çıksam sıkıntı yaşardım :(
@Furkan Emir yeni aracınız hayırlı olsun. Servis araçları sabit durduğu için lastik basınçlarını yüksek yapabiliyorlar. Sebebi lastik tellerinin muhafazası için yapılır. Vida ise sizden önce batmış olabilir. Batma yerine göre çok hafif hava kaçağı olur. 50 Psı'dan 22'ye inmesi hemen gerçekleşmez. Bu tarz nazarlığa ben razıyım. :)

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
trim sesi konusunda yolcu koltuğu emniyet kemeri kopçasında sıkıntı yaşadım. bayii sorunun giderilmesinin zaman alacağını söyleyip yükseklik-alçaklık ayarı yapılan mandaldan kademe değiştirip bu şekilde kullanmamı tavsiye etti.

Geri