Araçlar da LPG sistemi ? Orjinal LPG nın Önemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ustamız lpg için açmış ağzını yummuş gözünü.
Emin ellerden lpg sistemi uzun vadeli ve tasarrufludur. Binlerce kilometre yapanlar var. Videolarıda mevcut. Hele bir Honda için ise subap ayarı erkene çekilir o kadar.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FD6 2010
Çok uzun geldi video, atlayarak izledim. İşin aslı pek tutmadım abiyi. Bahsettiği sorunlar ucuz, kalitesiz malzeme/i işçilik sonucu olan şeyler. Sağolsun benden önceki sahibi Prins taktırmış ( bilmezdim bu markayı). 70bin km dir kullanıyorum, lpg tankındaki tarih 2012, sorun yok çok şükür.

Hibrit konusunda hemfikir sayılırım,isterim kullanmayı. Ama video sonunda hibrit reklamına dönünce videoyu maksatlı buldum. Lpg araç sistemine ek beyin ile sorun çıkaracak olup buna karşın daha karmaşık hibrit mı tavsiye ediliyor şimdi? ( Hele ki içten yanmalı sistemi hala çözemeyen dünya kadar *ustamız varken)

Aracınız
Civic FD6 2008
Usta boş yapmış vessalam 10 tane t takılmaz LPG de regülatör donmasin diye gidiş ve geliş su hortumu 2 tane t takılır oda abartigi görüntüyü oluşturmaz
Ve ustalar orjinal aractada arızayı cozemiyor ibizanin kliması için bindir adam dolaştım diyebilirim LPG olsa kesin ona suç atarlardı
Öte taraftan 18 yaşından beri araba kullanıyorum 5 yıldır lpg ile 100-110 bin km yol yaptım değil subap motor komple erise ostimden Aliağa dan komple alır gelir bunun ise yarayan parçalarını satar yine kâr etmiş olurum usta boş yapmış o yüzden
Öğrencilik hali benzin 7 lirayken ilk çalışmada kullandığı benzini zor alıyordum LPG candır ?

Aracınız
Civic FC5 2017
Arıza olarak daha çok geliyor diyor sonuc olarak ben ustaya katılıyorum LPG iyi bir sey olsaydı direk benzinsiz LPG li üretilirdi araclar dıyeyim maddiyat acısından iyi ama arıza konusu malesef bir benzin gibi değil

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Arıza olarak daha çok geliyor diyor sonuc olarak ben ustaya katılıyorum LPG iyi bir sey olsaydı direk benzinsiz LPG li üretilirdi araclar dıyeyim maddiyat acısından iyi ama arıza konusu malesef bir benzin gibi değil

Fayda maliyet olarak bakarsak ülkemiz için tartışılmaz ama :)

Aracınız
Orijinal LPG li araclardan bahsetmemis ? Candan Muhendislikte fabrikanin taktigi hortumlar yok onlarda bile arkadaslar. Bos yapmis bu ustacik biraz. Uras Benlioglunun araci Polo yandi, LPG mi vardi onda ? Hayir. Ben Türbolu her arabaya karsiyim supercharger en en iyisi cunku asiri beslemeli her motor cok isinir. Uzerine yazilim atip o salyangozlar nar gibi olup bir suru BMW yandi. Video da bahsettigi chevy Aveo nun da 2 yerine baksin bu ustacik tavsiyemdir,

1 emme manifoldunun gaz giris pipo giris contalari( sokulmeden delindiginden dolayi)

2 regulator .

VW minibuslerin otomatik sanziman problemine hic rastlamadim demis guldum

Bu ustacigin videolarini takip ederim ve sunu farkettim ki ; tamir ve onarim anlatimlarinda inve ayrintilari ve puf noktalarini ya kesiyor ya da atliyor.

O yuzden ciddiye almayin arkadaslar :)

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Orijinal LPG li araclardan bahsetmemis ? Candan Muhendislikte fabrikanin taktigi hortumlar yok onlarda bile arkadaslar. Bos yapmis bu ustacik biraz. Uras Benlioglunun araci Polo yandi, LPG mi vardi onda ? Hayir. Ben Türbolu her arabaya karsiyim supercharger en en iyisi cunku asiri beslemeli her motor cok isinir. Uzerine yazilim atip o salyangozlar nar gibi olup bir suru BMW yandi. Video da bahsettigi chevy Aveo nun da 2 yerine baksin bu ustacik tavsiyemdir,

1 emme manifoldunun gaz giris pipo giris contalari( sokulmeden delindiginden dolayi)

2 regulator .

VW minibuslerin otomatik sanziman problemine hic rastlamadim demis guldum

Bu ustacigin videolarini takip ederim ve sunu farkettim ki ; tamir ve onarim anlatimlarinda inve ayrintilari ve puf noktalarini ya kesiyor ya da atliyor.

O yuzden ciddiye almayin arkadaslar :)

Mehmet Akif bu usta boş yapıyor sen dolu mu yapıyon şimdi

Aracınız
Civic FD6 2010

LPG fukara işi ( kendi adıma diyorum.) Memleket şartlarında araç fiyatlarını keza yakıt fiyatlarını aynı araçların satışta olduğu ülkelerin ortalama gelir seviyelerine endeksleyerek bakarsak LPG bana mecbur. Ters açıdan bakarsak, onlar için ise mecburi değil, hatta gereksiz, haliyle imalatçıları ve piyasanın stratejik liderleri olarak bu ülkeler sadece LPG li üretme gibi bir arayışa girmiyorlar. Ancak son 5 sene içerisinde bölgesel piyasa talebi ve satıştaki avantajı ile hibrit mantıklı LPG ( fabrika çıkışlı LPG) olan modeller yapmaya başlamışlardı. LPG li araçlar ilk çalışma için çok cüzi bir benzin kullanımına ihtiyaç duyuyor, malum, aksi halde eminim bu üreticiler satışları için direk LPG ile çalışan sistem de yaparlardı.

Aracınız
LPG fukara işi ( kendi adıma diyorum.) Memleket şartlarında araç fiyatlarını keza yakıt fiyatlarını aynı araçların satışta olduğu ülkelerin ortalama gelir seviyelerine endeksleyerek bakarsak LPG bana mecbur. Ters açıdan bakarsak, onlar için ise mecburi değil, hatta gereksiz, haliyle imalatçıları ve piyasanın stratejik liderleri olarak bu ülkeler sadece LPG li üretme gibi bir arayışa girmiyorlar. Ancak son 5 sene içerisinde bölgesel piyasa talebi ve satıştaki avantajı ile hibrit mantıklı LPG ( fabrika çıkışlı LPG) olan modeller yapmaya başlamışlardı. LPG li araçlar ilk çalışma için çok cüzi bir benzin kullanımına ihtiyaç duyuyor, malum, aksi halde eminim bu üreticiler satışları için direk LPG ile çalışan sistem de yaparlardı.

2 aracim var MK5 mondeo ve 2.0 TDCI ve Civic FB7.
Benzine verecek param var ama neden fazladan B noktasinda gitmek icin para vereyim Degil mi ama haklisiniz. LPG nin yapisi geregi isitilmasi ve ayristirilmasi getekiyor kullanima hazir hale gelebilmesi icin mecbur benzin sart. Inanin Mondeo 8.5 litre civarlarinda geziyor sehir ici buyuk motor her zaman iyidir bir tek vergi problem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri