Civic FB7 Ariza lambalari hakkinda

Aracınız
Gunaydin iyi forumlar arkadaşlar.
Yine civic aracimin sorunuyla karşinizdayim :))

Sabah arabami calistirdigimda ariza lambalari birden yanmaya basladi.fotografini sizlerle paylasiyorum.Çözüm önerilerinizi bekliyorum.Lastik basınç ikaz lambası eskiden beri yanıyor.Daha once lastiklerin 2 sini değiştirmiştim.Sonra 4 lastiğide değiştirdim,araçtan bilgisayarından sildim ama halâ ikaz lambası yanıyor.Bi tanıdığa sorduğumda lastik ustası lastiği değiştirirken basın sensöründen birini kırmış olabilceğini söylemişti.Ama bilmiyorum neyden kaynaklanıyo
20210316_091255.jpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
peki neyden kaynaklı olabilir hocam.Lastik değiştirdikten sonra lamba yanmaya basladı.Öncesinde dedim lastik markaları farklı ondan olabilir,fakat suan 4 lastiği değiştirdim yine yanıyor
> Lastiklerde ebat farkı yok ise değişmez. Sensör Abs sistemine göre çalışır. Teker dönüş zamanı değişkenlik gösterir ise yarar. Basit bir sistemdir. Lastik değişimi esnasında genel olarak yaşanabilir. Önce lastik havalarınız eşit mi kontrol edin. Sonra her ikaz vermede kendiniz ekrandan silin. Bazen 3 veya 4 defa tekrarlamak gerekiyor.
> Birden fazla ikaz işareti verdiğinde ilk akla akü gelir. Belki hepsi aküden kaynaklıdır.

Aracınız
> Lastiklerde ebat farkı yok ise değişmez. Sensör Abs sistemine göre çalışır. Teker dönüş zamanı değişkenlik gösterir ise yarar. Basit bir sistemdir. Lastik değişimi esnasında genel olarak yaşanabilir. Önce lastik havalarınız eşit mi kontrol edin. Sonra her ikaz vermede kendiniz ekrandan silin. Bazen 3 veya 4 defa tekrarlamak gerekiyor.
> Birden fazla ikaz işareti verdiğinde ilk akla akü gelir. Belki hepsi aküden kaynaklıdır.
Evet aküden kaynaklı olabilceği benimde aklıma geldı hocam.biraz turladım arabayla şuan sadece lastik ikazı yanıyor.Diğer ikaz lambaları söndü.Lastik havaları eşit,sizin dediğiniz yolu denicem,her lastik ıkazında silmeyi terkarlıcam,belki düzelir.

Aracınız
Evet aküden kaynaklı olabilceği benimde aklıma geldı hocam.biraz turladım arabayla şuan sadece lastik ikazı yanıyor.Diğer ikaz lambaları söndü.Lastik havaları eşit,sizin dediğiniz yolu denicem,her lastik ıkazında silmeyi terkarlıcam,belki düzelir.
akü zayıf , aküyü değiştirin.hepsi sönecek

Geri