Arka farları değiştirme fe1

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
Image1678632903.743096.jpg

Arkadaşlar daha önce ali express den çok ürün aldım ama hepsinde vergisini alıyorken ödüyordum . Şimdi bu farlarda vergi yok . Gümrükte takılma ihtimali var . Takılırsa ne kadar vergi isterler benden ? Benzer farları getirmişler topluca Türkiyeye mağazalar . Fakat 13-14 bin tl den satıyolar yazık günah paraya . Bu şekilde alan varmıdır ? Problem yaşarmıyız ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Süleyman Savaş
Aracınız
Civic FC5 2018
Gümrük vergisi takribi %40 olarak hesaplanıyor. Ekran görüntüsündeki rakamın %40’ını hesaplayınca 11.000 gibi bir rakam çıkıyor. Bu durumda Türkiyeden 13-14.000’ne almak daha mantıklı. En azından bir muhatabın olur. Aliexpresten aldığın malda bir sorun yaşadığında karşında muhatap bulamıyorsun.

gunesec

Özel Üye
Ekli dosyayı görüntüle 270593

Arkadaşlar daha önce ali express den çok ürün aldım ama hepsinde vergisini alıyorken ödüyordum . Şimdi bu farlarda vergi yok . Gümrükte takılma ihtimali var . Takılırsa ne kadar vergi isterler benden ? Benzer farları getirmişler topluca Türkiyeye mağazalar . Fakat 13-14 bin tl den satıyolar yazık günah paraya . Bu şekilde alan varmıdır ? Problem yaşarmıyız ?

Bir aksilik oldu, gümrükte takıldı diyelim. Satıcıyla da orta noktayı bulamadınız ki tutar epey yüksek,ürün geri gitmeden satıcı ödeme iadesi yapmaz. Paranız boşa gider. Alacaksanız bizim piyasadan alın bence.

Ad Soyad
Zeynel Uzun
Aracınız
Civic FE1 2021
Bir aksilik oldu, gümrükte takıldı diyelim. Satıcıyla da orta noktayı bulamadınız ki tutar epey yüksek,ürün geri gitmeden satıcı ödeme iadesi yapmaz. Paranız boşa gider. Alacaksanız bizim piyasadan alın bence.
evet haklısınız da ocak ayında bana 7000 tl ye veririm diyen adam şimdi 14 bin tl isteyince insanın zoruna gidiyor...

gunesec

Özel Üye
Yuh arkadaş bu nedir ya! O paraya ses sistemi yaptırın hocam, kaliteli amfi hoparlör vs. 🙃

Gencer

0
Ad Soyad
Gencer Göçmez
Aracınız
Civic FE1 2021
SADELİĞİ BOZMAYIN, KAFANIZ RAHAT OLSUN DERİM. :))

Geri