Civic FB7 Arkadaşlar servis ile görüştüm 80 bin bakımı için 3.200 tl fiyat çıkardılar, önerileriniz nelerdir?

Arkadaşlar servisle görüştüm bana normal genel bakımın 1050 tl ama sistemin çıkarmış olduğu şanzıman yağı fren hidroliği çıkan yutar 3.200 tl çivarında. Sizce sadece şansızıman yağını ve motor yağını servisten alıp geri kalanları sanayide üstada yaptırmak daha mı mantıklı olur önerileriniz nelerdir?

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Motor yağını Honda type 2.0 alırsanız olur, şanzıman yağını ilki 60bin km 3 yıl, sonrakileri 40bin km 2yıl da bir değişmelisiniz diye hatırlıyorum. Aracınız kaç km de ? Buji vs. de değişimi var mı ? Fiyat yüksek. Garantilik bir durumunuz yoksa bence de yağı vs. alıp dışarıda yaptırmak çok daha mantıklı. Yenilir yutulur bi rakam değil 3200tl.

Motor yağını Honda type 2.0 alırsanız olur, şanzıman yağını ilki 60bin km 3 yıl, sonrakileri 40bin km 2yıl da bir değişmelisiniz diye hatırlıyorum. Aracınız kaç km de ? Buji vs. de değişimi var mı ? Fiyat yüksek. Garantilik bir durumunuz yoksa bence de yağı vs. alıp dışarıda yaptırmak çok daha mantıklı. Yenilir yutulur bi rakam değil 3200tl.

Bujilerim geçen gün değiştirdim onun haricinde servisten sadece şanzıman yağı için 630 tl motor yağı içinde 340 tl dendi bu ürünleri alıp geri kalanı kendim almak daha mantıklı geldi. Onun haricinde normal periyodik bakım için de 1050 tl dendi fakat sansızman yağı bunu içermiyor.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bujilerim geçen gün değiştirdim onun haricinde servisten sadece şanzıman yağı için 630 tl motor yağı içinde 340 tl dendi bu ürünleri alıp geri kalanı kendim almak daha mantıklı geldi. Onun haricinde normal periyodik bakım için de 1050 tl dendi fakat sansızman yağı bunu içermiyor.
Anladım, siz şanzıman yağını oradan alın mutlaka. Motor yağı Honda type 2.0 ise alın yoksa dışarıdan güvenilir bir yerden temin edebilirsiniz. Hidrolik yağı da dot3-4 alıp, filtreleri de temin edip, ustaya 100-200 vererek değiştirtebilirsiniz tahminen. BRC servisine gidip lpg bakımını da yaptırabilirsiniz.

Merhaba..2012 model otomatik Civic fb7 kasa olan aracımı 90 bin bakımı için inallar servise bıraktım..
3200 TL istediler
Yağ,filtre bakım
Fren hidroliği
Yakıt filtresi
V kayışı
Daha içinde balatalar yok..
Fiyat nasıl sizce? Pahalı değil mi biraz..
Balatalar değişecek derlerse hayır deyip sanayide iyi bir ustaya versem olur mu?
Teşekkürler

Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşlar servisle görüştüm bana normal genel bakımın 1050 tl ama sistemin çıkarmış olduğu şanzıman yağı fren hidroliği çıkan yutar 3.200 tl çivarında. Sizce sadece şansızıman yağını ve motor yağını servisten alıp geri kalanları sanayide üstada yaptırmak daha mı mantıklı olur önerileriniz nelerdir?
ben honda kendi servisinde 855 tl yaptırdım işçilikle birlikte keşke sadece yağ ücretini öğrenseydin

Merhaba..2012 model otomatik Civic fb7 kasa olan aracımı 90 bin bakımı için inallar servise bıraktım..
3200 TL istediler
Yağ,filtre bakım
Fren hidroliği
Yakıt filtresi
V kayışı
Daha içinde balatalar yok..
Fiyat nasıl sizce? Pahalı değil mi biraz..
Balatalar değişecek derlerse hayır deyip sanayide iyi bir ustaya versem olur mu?
Teşekkürler

Fiyat servis için normal Başkan ben de geçen 82 km aracıma fiyat aldım ortalama aynı tutar dendi.
Şansızman yağını ve motor yağını serviste değiştirip filtreleri kendin alıp bu tutarı yarıya indire bilirsin biliyorsun ki servis filtreler için oldukça yüksek tutar çıkarabiliyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri