Bagaj İçi eşya düzenleyici

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
sprey gibi ufak tefek şeyleri halının altındaki stepne kısmında bosluklara koydum. ilk yardım cantası ve yangın tüpünü ( ikisi bütün bir cantada ) çırtlı yerinden koltuğun arkasına baskı uygulayarak sabitledim. bagaj havuzu da var. şu an savrulan herhangi bir şey yok. ayrıca benimkisi dizel. lpg versiyonda farklı bir şeyler var mı bilmiyorum.

eski arabamda ise malzemeleri sabitlemek için iki tarafı kanca şeklinde elastik bir halat almıştım. malzemeleri bir köşeye sıkıştırıp bu kancalı halatları arabanın uygun yerlerine gerdirerek çekmiştim.

Aracınız
Civic FC5 2018
Sepet fikri derli toplu olmasi acisindan guzel de sorun su ki sepet de savruluyor :)
@j c K Benim ilkyardim cantam (cirt cirtli ayni canta) orada sabit durmuyor, bir muddet sonra bakiyorum savrulmus gitmis baska yere.
Ben bagaj havuzuna cirt cirt'in tutnabilecegi doseme tarzi bir parca yapistirmayi dusunuyorum ama emin degilim. Eger yapabilirsem cantayi havuzun ustune tutturabilecegimi dusunuyorum.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Bence çift taraflı bant alın yapıştırın yapıştırın geçin, poşet içinde muhafaza ederseniz sök yapıştır yapmak zorunda da kalmazsınız. Poşetten alırsınız geri koyarsınız ben öyle yapmayı planlıyorum.

Aracınız
Bagaj filesi kullanılabilir. Normalde Hatchback veya station wagon araçlar için ama arka koltuk açılıp, başlıklarına tutturulup koltuklar tekrar kapatılarak kullanılabilir. Ama kullanmadığım için ne kadar verimli olur bilemiyorum. Farklı fileler de var ama tutturmak için kancayı sabitleme yeri olması lazım. Bende hala güzel birşey bulamadım. Bir malzeme daha var ama onun içinde vidalama gerekiyor o da bana uymadı. Bahsettiğim malzemelerin linklerini aşağıda gönderdim.

S

Silinen üye 20336

Guest
FC5 Sedan araçta;
Bagaj havuzunun üzerinde iki ayrı kutu kullanıyorum. İkisini de İkea’dan temin ettim.
-Bir tanesi 33X38X(33 yükseklik) ölçülerinde bez, tabanı fermuarlı, katlanabilir kutu. Kutuya ilk yardım çantası, yangın tüpü, çekme halatı, takviye kablosu, cam suyu, gaz yağı v.b. muhtelif temizlik malzemelerini koyduğum için oldukça ağır ve çok sert direksiyon hareketleri dışında gezmiyor. Bez olduğu için bir miktar gezse de sesi soluğu çıkmıyor:)
İnternet sitesinden fotoğrafını ekledim. Bu birebir benim kullandığım kutu.

-Diğeri plastik kapaksız kutu. Uzun kenarı bagajın en gerisinden arka koltuklara kadar uzanıyor. Eni de bagaj eninin yarısından geniş sanırım. Özellikle Kurban Bayramı’nda çok işe yarıyor bu kutu. Pazar ve market alışverişlerinde de akma kırılma riski olan şeyleri bunun içine koyuyor veya sabitliyorum.
İnternet sitesinden fotoğrafını ekledim ancak benim kullandığımla birebir aynı mı emin olamadım. Model aynı ve kapaksız. Benim kullandığım kutunun içine bebek arabası sığıyor.

Uzun seyahatlerde plastik olan büyük kutuyu bagajdan çıkarıp eve bırakıyorum. Duruma göre bez kutuyu da eve bırakabiliyorum. Bu şekilde idare ediyoruz.

Başka kutu çeşitleri de var. HB kasanın yüksekliği daha fazla ve yüklemesi daha rahat olduğu için kapaklı ve yüksek olan kutulardan da kullanılabilir...

Ekli dosyalar

• BAD6986A-C699-4265-A390-B016F2DD5025.png
    BAD6986A-C699-4265-A390-B016F2DD5025.png
    479 KB · Görüntüleme: 160
  • 0108D8D3-3C48-4AB2-AD68-8A53B072C12C.png
    0108D8D3-3C48-4AB2-AD68-8A53B072C12C.png
    357.2 KB · Görüntüleme: 162
Aracınız
Civic FB7 2013
Bende, fb7 kasa da siyah plastik meyve kasası kullanıyorum ama yangın söndürücü ve özellikle de stepne için bir şey bulamadım.

Geri