Bagaj üst kapağın içine su alması

Aracınız
Arkadaşler 2014 civic premium otomatik aracım yağmur yağdığı zaman larda üst kapağın içine bi yerlerden su alıyor. Yağmur durduğunda bağajı açtığımda ise su böyle resimlerdeki gibi akarak dışarı çıkıyor. Su nerde birikiyor nerden giriyor anlamadım. Başına böyle bişey gelen varmı acaba. Bi arakadaşıma sordum aynı model aracı var ve aynı durum onun araçında da bulunuyo. Sıkıntı ne olabilir sizce.Screenshot_20190906-093644.jpegScreenshot_20190906-093700.jpegScreenshot_20190906-093707.jpegScreenshot_20190906-093720.jpegScreenshot_20190906-093741.jpeg

HTC 10 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Arkadaşler 2014 civic premium otomatik aracım yağmur yağdığı zaman larda üst kapağın içine bi yerlerden su alıyor. Yağmur durduğunda bağajı açtığımda ise su böyle resimlerdeki gibi akarak dışarı çıkıyor. Su nerde birikiyor nerden giriyor anlamadım. Başına böyle bişey gelen varmı acaba. Bi arakadaşıma sordum aynı model aracı var ve aynı durum onun araçında da bulunuyo. Sıkıntı ne olabilir sizce.Ekli dosyayı görüntüle 254139Ekli dosyayı görüntüle 254140Ekli dosyayı görüntüle 254141Ekli dosyayı görüntüle 254142Ekli dosyayı görüntüle 254143

Arka bagaj üzerindeki stop kenarlarından giriyor olabilir.Stop etrafında conta olması lazım. Bagaj içindeki halıyı sökün. Stopların arkası görünür hale gelecek. Eğer stop çevresinden giriyorsa zaten su iziyle karşılaşırsınız. Stopları 3-4 vida tutuyor sökerek de contaları kontrol edebilirsiniz

06 HONDA 2234

Aracınız
Honda CRV
Civic yazısının altındakı beyaz stopdan bagaj kapagının içine su doluyor hocam bır an önce stopları sökun dyson extra beyaz ıle contasını sılıkonlayıp yapıstırın stopları kaportaya
Aslında bagaj kapagıın alt kısımlarında su tahlıye delıkleri olması lazım sizin ya tıkanmıs ya fabrıka cıkıslı yok Aynı şekilde kapıların alt kısımlarında da var 3 tane delık cam fıtılınden gıren su ordan cıkıyor marşiyel uzerınden akıyor yere

Aracınız
Civic yazısının altındakı beyaz stopdan bagaj kapagının içine su doluyor hocam bır an önce stopları sökun dyson extra beyaz ıle contasını sılıkonlayıp yapıstırın stopları kaportaya
Aslında bagaj kapagıın alt kısımlarında su tahlıye delıkleri olması lazım sizin ya tıkanmıs ya fabrıka cıkıslı yok Aynı şekilde kapıların alt kısımlarında da var 3 tane delık cam fıtılınden gıren su ordan cıkıyor marşiyel uzerınden akıyor yere
Teşekkür ederim bagaj içinde halıyı söktüm stopların arka tarafı hafiften ıslaktı yani su dediğiniz gibi oradan girmiş detaylı baktırıp silikonlayıp yapıştırcam

Aracınız
Honda CRV
Teşekkür ederim bagaj içinde halıyı söktüm stopların arka tarafı hafiften ıslaktı yani su dediğiniz gibi oradan girmiş detaylı baktırıp silikonlayıp yapıştırcam

Silikonu contasına sıkın kaportaya tutturun sonra stopu vıdalayın Normal sılıkon olmaz dyson extra ıle ömur boyu su almaz zaten bı daha stopu sokemezsınız ya da servısten ucuzsa yenı conta alın
dayson-poliuretan-extra-mastik-280ml-192-500x500.jpg

Son düzenleme:
Aracınız
Yok hocam silikon yaptım ama yine biraz su alıyodu tak silikonluyamadım diye uğraşmadım pek. Tapa sökümü basitmidir onada bi bakayım olmazsa. sağ olasın bu arada
hocam sorunun hala çözülmediyse honda kaza sonrası bagaj kapağının ucuna, ortaya bir tapa bırakıyor. o söküldüğü takdirde orada göllenme olmuyor.

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Yok hocam silikon yaptım ama yine biraz su alıyodu tak silikonluyamadım diye uğraşmadım pek. Tapa sökümü basitmidir onada bi bakayım olmazsa. sağ olasın bu arada

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Çok basit hocam. Şu an kendi aracım serviste ve netten bulduğum foto ile yardımcı olacağım. İşaretli yerde küçük yaklaşık yarım cm lik bir tapa mevcut çıkarın, su göllenme sorunu çözülecek su oradan tahliye olacak ama almaya da devam edecektir. Kaza sonrası bende de vardı, serviste onarılmasına rağmen devam eden bu sorunu bir usta böyle çözdü ve usta bunu hondanın kaza sonrası durumlar için koyduğunu anlattı.
tapa.jpg

Son düzenleme:
Geri