Baş belası istop etme sorunu yardımlarınızı bekliyorum

Ad Soyad
SALİH KAPLAN
Aracınız
Civic FB7 2013
Herkese merhabalar. Daha öncede defalarca benzer konuyu açtım aracım civic fb7 otomatik 2013 aracımda brc lpg var ve sadece lpg de ara ara yolda giderken istop etme ve gazdan benzine atma durumu var. Özellikle yokuş iniş çıkışlarda kasislerde bazende hiç farketmiyor veya düz yolda araç yolda giderken istop ediyor. Aracın düz yolda istop etmesi gerçekten can güvenliği açısından çok kötü bir durum. Araçta önce tekleme vardı brc servisinde bu sorunu giderdim şuan ise bu sorun var gerçekten lpg başımın belası oldu bu arabada Araca subap ayarı yapıldı bujiler bosch marka olarak değişti akü sıfır. Ve sorun ama sadece lpg de oluyor. Benzinde hiçbir sorun yok ankarada gitmedğim lpg ci kalmadı hiçbiri sorun yok arabanda diyor e haliyle gittğim zamanda istop ettğini gösteremiyorum her zaman yapmıyor. Bu istop etme ve benzine atma sorununu yaşayan olduysa tecrübelerini paylaşırsa sevinirm. Ve birde bazen lpg de iken gaza hızlanmak için basınca araç geç tepki veriyor ve vuruntu yapıyor lpgden benzine atıyor biiip diye veya istop ediyor. Acil yardımlarınızı bekliyorum ankarada yaşıyorum. Benzinde bir sorunum yok.

Aracınız
Gazdan benzine geçme durumu hususunda aklıma gelen ; lpg basıncının düşmesi neticesiyle yakıt bitiyo olarak algılama durumu söz konusu olabilir. Bildiğim kadarıyla tank üstünde de gaz kesen bir mekanizma var(stop edildiğinde). Bazı araçlarda bu arızalı olabiliyor. Onun dışında regülatörde basınç istikrarsızlığı olabilir veya beyinde sorun olabilir.

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Gaz Enjektörlerini değiştirmeniz gerekebilir, büyük ihtimal ömürlerini doldurmuşlar. Benimde başıma gelmişti, enjektörleri değiştirdim, sorun çözülmüştü. Geçmiş olsun.

Geri