Basık Olan Aracı Kaldırmak

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar merhaba aracım 2011 FD6. Malum belirli bir zaman sonra araç LPG tankının da etkisiyle özellikle arka kısmı epey basık. Sanırım eski sahibi de yayları spor yay taktırmış olacak ki normalinden daha basık duruyor dolayısıyla tümseklerden çukurlardan geçerken özellikle arkada 2 kişi oturuyorsa hemen sürtüyor. Ne yapabilirim bununla ilgili Get koymamı tavsiye emiyor çoğu kişi. Yayları değiştirmek çözüm olur mu değiştirirsem hangi yayı taktırmam gerekiyor?

Aracınız
Hocam bu konu ile ilgili daha önce yazıldı.
Çözüm olarak fd6 kasa için yeni yay, yeni amortisör gerekli.
Ayrıca benim önerim fazla masraf çıkacağından en kolayı uyumlu get lastiği takmak. Kullanan kişilerden fikir almak lazım.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Get kullanan kişilere sormak lazım o halde

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
YouTube da MF Garage videolarını izledim özel üretim bir get kullanıyorlar. Bugün telefon ile görüştük siparişle getirilen bir malzeme olduğunu söyledi aracı yaklaşık 3 cm civarı kaldırabiliyormuş ayrıca asfalt çukuruna hızlı girilen vuruntuları önlüyormuş. Aracın savrulma ve yol tutuşunda herhangibir olumsuz etkisinin olmadığını söyledi. Malzeme ve işçilik olarak 400 liraya yapıyorlarmış. Ne diyorsunuz önerirmisiniz? Aşağıda videosunu paylaşıyorum izlemek isteyenler için.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
YouTube da MF Garage videolarını izledim özel üretim bir get kullanıyorlar. Bugün telefon ile görüştük siparişle getirilen bir malzeme olduğunu söyledi aracı yaklaşık 3 cm civarı kaldırabiliyormuş ayrıca asfalt çukuruna hızlı girilen vuruntuları önlüyormuş. Aracın savrulma ve yol tutuşunda herhangibir olumsuz etkisinin olmadığını söyledi. Malzeme ve işçilik olarak 400 liraya yapıyorlarmış. Ne diyorsunuz önerirmisiniz? Aşağıda videosunu paylaşıyorum izlemek isteyenler için.

Hatırladığım kadarıyla bu parçayı Ankara’da Yılmaz Honda 2019 yılında 200 liraya takıyordu, tabi şu anda orası da piyasanın durumuna göre fiyatı ayarlamıştır.
Malzeme olarak aracın ağırlığı ile ezemeyeceği sertlikte özel ölçüde bir materyal.
Arka süspansiyon hareketini etkilemesi hususunda ise açıkçası biraz şüpheliyim.

Geri