Baskı balata değişimi

gks

0
Slm aracım 1.8 hb fk2,20 gün önce baskı balata değiştirdim araç 1 gün serviste kaldı sabah almaya gittiğimde aracın altında birkaç damla yağ olduğunu fark ettim,orda bir ustaya sorduğumda akşamdan kalmadır senin arabadan değildir dedi,bir iki gündür takip ettiğimde aracın altından yere birkaç damla yağ gibi birşey damlamış,az önce baktım gene damlamış ama fazla değil,tahminim sürekli damlatmıyor veya aracı stop ettikten sonra birkaç damladan sonra kesiyor olabilir,,bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim bir fikri olan varmı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
önden çekişli hemen hemen bütün otomobillerde debriyaj değiştirirken sol aks ve birçok ön düzen aksamı komple sökülür, ve bazı otomobillerde sol aks söküldüğü zaman şanzıman yağı aşağıya boşalır, haliyle eğer aks söküldükten sonra orada bir iki damla yağ kalıntısı kaldıysa silinmediyse onlar zamanla yere damlıyordur, yada oradaki aks keçesi zaman içerisinde zaten aşınmış ise ve değiştirmedilerse sökme takma esnasında kendini bırakmıştır sürekli kaçırıyordur.

Sol aks iç kısımdaki şanzımana girdiği yerin etrafını kontrol edin, bir ihtimal bir süre sonra kesilir ve damlamaz, eğer damlama ve kaçak devam ederse aks keçesi olabilir, olmayadabilir tahmin yürütüyoruz sonuçta:)

çok dikkat edin şanzıman yağı haddinden fazla azalırsa çok kötü sonuçlar çıkarabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence aracı yaptırdığınız yere en kısa sürede bu soru için kontrole götürün.
Aracı lifte kaldırıp yağ akan yeri buldurun, hatta balata spreyi ile metal üzerindeki kalan artıkları temizlemelerini rica edin, eğer temizlik sonrası halen yağ damlaması var ise nedeni araştırılmalı.
Çünkü yağ artığı olsa bile 20 gün biraz uzun süre :unsure:

Aracınız
Civic Type R
Slm aracım 1.8 hb fk2,20 gün önce baskı balata değiştirdim araç 1 gün serviste kaldı sabah almaya gittiğimde aracın altında birkaç damla yağ olduğunu fark ettim,orda bir ustaya sorduğumda akşamdan kalmadır senin arabadan değildir dedi,bir iki gündür takip ettiğimde aracın altından yere birkaç damla yağ gibi birşey damlamış,az önce baktım gene damlamış ama fazla değil,tahminim sürekli damlatmıyor veya aracı stop ettikten sonra birkaç damladan sonra kesiyor olabilir,,bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim bir fikri olan varmı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dostum öncelikle geçmiş olsun, umarım sorunu çözmüşsündür. Bende de aynı araçtan var, model de aynı. baskı balata değişme masrafın ne kadar oldu acaba, ben de düşünüyorum aynı işlemi?

Geri