Civic HB 1.8/1.4 Problemler ve Çözümler - ANA KONU

Arkadaşlar sabah araç soğukken otopark çikiş rampasi 3-4mt lik ~%35 gibi bir eğimi var 1.vitesle direkt giriyorum balatanin atlamali kavradiğini hissediyorum, ancak yokuşta asili iken kalkiş yapiyorum sorun yok, isindiktan sonra yolda giderken yoğun trafikte hiçbir sorun yok daha önceki aracim 1.4 tdci fiesta asm şanzimandi ayni sayilir 150000 de böyle birşey yaşamadim, bu 2012 model 44000km de daha balata bitebilir mi araci yeni aldim bir bayandan.

gks

0
Birde yaklaşık 4 aydır motor arıza lambası yanıyor fakat aracın gidişini ve çekişini hiç bir şekilde etkilemiyor diye göz ardı ettim,,araç lpg li zengin fakir karışımı demişti bir usta bana,,daha öncede yanıyordu 1-2 güne sönüyordu,acaba yukarda yazdığım sorun bununla alakalı olabilirmi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Birde yaklaşık 4 aydır motor arıza lambası yanıyor fakat aracın gidişini ve çekişini hiç bir şekilde etkilemiyor diye göz ardı ettim,,araç lpg li zengin fakir karışımı demişti bir usta bana,,daha öncede yanıyordu 1-2 güne sönüyordu,acaba yukarda yazdığım sorun bununla alakalı olabilirmi

Olabilir. Makinaya baglatın birde işini bilen bir ustaya gidin :)

Aracınız
Honda CRV
Bendede aynı araçtan var teyip açılıp kapanıyordu,bunun tamiri pek mümkün değil gibi çöp oldu double ekran taktırdım ve direksiyondan teyibi kumanda etmek için ve kalorifer göstergesini görmem içinde teyibe bir parça takıldı,,,,bu araçlarda gazda gitsen bile benzin göstergesi düşüyor,,arada bir gaz aldığınızda en az 50 tl benzinde alın olması gereken yere geliyor gösterge,50 nin altında benzin alırsan bazen gösterge olması gereken yere çıkmıyor,,10-15 saniyede bir rolantinin dalgalanması subab ayarı,gaz kelebeği,akü zayıfsa veya araçta tesisat amfi varsa etkileyebiliyor

Rölanti düşmesinin farklı bir sebebi var bence akü değişti 60 Amp aldım bujiler değişti subap ayarı yapıldı gez kelebeği temizlendi devam ediyor amfi var araçta ama söküp denedim yine aynı sorun var geçmiyor geçmiyor

gks

0
Subap ayarından sonra rolanti ayarı yapılıyormu acaba belki ondandır,,birde rolantide çalışırken vitesi N konumuma getirin azda olsa fark ediyor,, aklıma başka gelen en son şeyde lpg beyni olabilir,oksitlenme filan varmı bir bakın derim

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Rölanti düşmesinin farklı bir sebebi var bence akü değişti 60 Amp aldım bujiler değişti subap ayarı yapıldı gez kelebeği temizlendi devam ediyor amfi var araçta ama söküp denedim yine aynı sorun var geçmiyor geçmiyor

Gaz kelebeği temizliği sonrası araç bilgisayara bağlanıp rolanti kalibrasyonu yapıldı mı?

Aracınız
Honda CRV
Gaz kelebeği temizliği sonrası araç bilgisayara bağlanıp rolanti kalibrasyonu yapıldı mı?

Bunu yapmadılar sanırım sadece fabrika ayarlarına çekilmiş olduğu söylendi honda cem de servise sokacagim aracı başka türlü olmayacak acayip yakmaya başladı 100 TL gaz ile 150 km gidiyor yani 66 kuruş lpg de yakıyor inanılmaz yüksek bir oran

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bunu yapmadılar sanırım sadece fabrika ayarlarına çekilmiş olduğu söylendi honda cem de servise sokacagim aracı başka türlü olmayacak acayip yakmaya başladı 100 TL gaz ile 150 km gidiyor yani 66 kuruş lpg de yakıyor inanılmaz yüksek bir oran

Serviste gerekli bilgisayara bağlı kalibrasyon ve güncellemeleri yaptırın, ama servisler genelde sorun çözme konusunda hayal kırıklığı yaratabiliyorlar.
Her belirttikleri maliyet kalemlerine onay vermeyin.

Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar aracıma 4 ay önce sibop ayarı yapıldı km de 27 kuruş yakiyordu lpg de, son 2 aydır km de 65 kuruş falan yakıyor yine lpg de kullanıyorum sibop ayarindan öncede çok yakiyordu yine mi yaptırmam lazım rolanti bozukluğu da var araçta yetkili servise vermeyi düşünüyorum ne düşünüyorsunuz bu konuda?

gks

0
Subap ayarından sonra rolanti ayarıda yapılması lazımdı yapmadılarmı?istanbul damla hondada ustanın bana dediği 20-25000 de bir subap ayarı yapılıyor bu araçlara,lpg beyninde oksitlenme varmı?birde bu araçlar gazdayken rolantide çalışırken çok yakar,,size birde tavsiyem şu belki doğru bir işlem değil ama kutup başının artısını söküp takın aracın gidişinde bile bir hafiflik hissedeceksin

Geri