Civic FC5 Bayi satılamaz şerhi sözleşmesi Hk.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar,bayiler al satın önüne geçmek için 6-8 ay gibi satılamaz sözleşmesi yaptıklarını söylediler,bunun hukuki bir bağlayıcılığı var mı? Konuya vakıf arkadaşlarımın bilgisini rica ediyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Al-sat furyasına frenleme amacıyla mantıklı bir hareket ama uygulaması problemli.
Avukat değilim ama satış sözleşmesine bu tip maddeler istenirse eklenebilir, sonuçta araç satışı zorunlu bir husus değil ve sözleşmeliyi kabulü araç satışı için şart koşabilir.
Ancak bu hususta şöyle bir boşluk var, bununla ilgili bildiğim kadarı ile notere kanuni bir yaptırım söz konusu değil, yani aracı böyle bir sözleşme imzalamanıza rağmen noterden devredebilirsiniz, sözleşmeyi imzalatan bayi ancak atış sonrasında sözleşmeye aykırı hareketten sözleşmede hangi yaptırımı kabul etmişseniz onun uygulanmasını hukuki yollarla talep eder.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bence yok ancak şuan ki şartlarda herşey olabilir.
Bayiler ilk olarak kendi paravan galericilerine bu sözleşmeleri yaptırsınlar.
Pandemi döneminde kimlere nasıl stok sağladıklarını açıklasınlar.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Yapilirsa desteklerim. Galerici bayii ile ahbap-çavuş iliskisini kurmus kimse araca ulasamadan aliyor dukkaninda satmaya basliyor. Fakat sozlesme de ozel sebepler belirtilmeli. Adamin cok acil paraya ihtiyaci varsa yada emlak satin almak icin arac satisina ihtiyaci varsa satabilmeli. Bunlari da nasil ayarlayabilirler bilmiyorum.

ES7 2004
FB7 2013
FC5 2017
TUCSON 2015

Aracınız
Sözleşmeyi yapan bayi değil mi el altından galerilere araç satan.

Bu ne pehriz, bu ne lahana turşusu.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Bu konuda tek diyecegim sey devletin seyirci olmayip olaya el atip vakif olmasidir. Bana kalsa Doviz cikisini engellemek ve milli servete sahip cik projesinden zorunlu 1 yil satilamaz devredilemez serri koydururdum.

Eskiden bir arabaya en az 5-10 yil kullanirdik ne degisti ki cabuk sikilma luksumuz oldu ?

Bu al satciligi meslek haline getirenler cok, bir arkadasim 181 e Megane 1.3 manuel joy aldi daha teslim almadan 25 30 bin kar yaptim diyo.

Almadan satiyoruz arabalari..

Arkadaslar bu bir aractir ticari amacla kar getirmez eskidendi o keyfini surun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Daha kamyondan inmeden hepsini galeriye satiyorlar zaten.
Bugun gittim kapora bile almiyor, arac yok arac diye masaya yaklastirmiyor.
Arabayi gectim motosiklet bile yok ellerinde.

tek tuk bireysel arac satisi var ona da satilamaz sozlesmesi mi imzalatacaklamis haha herhalde galerinin kari dusmesin diye.
Araci bana liste fiyatindan versin ben ona 2 senelik imza atayim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu konuda tek diyecegim sey devletin seyirci olmayip olaya el atip vakif olmasidir. Bana kalsa Doviz cikisini engellemek ve milli servete sahip cik projesinden zorunlu 1 yil satilamaz devredilemez serri koydururdum.

Eskiden bir arabaya en az 5-10 yil kullanirdik ne degisti ki cabuk sikilma luksumuz oldu ?

Bu al satciligi meslek haline getirenler cok, bir arkadasim 181 e Megane 1.3 manuel joy aldi daha teslim almadan 25 30 bin kar yaptim diyo.

Almadan satiyoruz arabalari..

Arkadaslar bu bir aractir ticari amacla kar getirmez eskidendi o keyfini surun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Maalesef karaborsacılıktan/fırsatçılıktan para kazandım zannedenler kazandıklarının kat kat fazlasını ülkedeki enflasyon ve hayat pahalılığı ile ödüyor.
Devlette müdahale etmeyi düşünse piyasa bu kadar şirazeden çıkmadan önce müdahale ederdi bence, tam tersi ÖTV gelir artışından gayet memnun görünüyorlar.

Aracınız
Civic FB7 2013
Şehir efsanesi...
O değilde yetkili bayi personelinin bu şekilde cümleler kurabilmesi, manipülasyon yöntemlerini kullanması garip değilmi

Aracınız
Civic FC5 2018
Şehir efsanesi...
O değilde yetkili bayi personelinin bu şekilde cümleler kurabilmesi, manipülasyon yöntemlerini kullanması garip değilmi
Kulaktan kulağa söylene gelen bir laf değil,araç için konuştuğum bayinin şartı,siz karşılaşmamış olabilirsiniz ama şuan işler malesef genelde böyle yürüyor,arz patlaması bunu doğurdu.

Geri