Civic FB7 Benzin gösterge sorunu

Arkadaşlar merhaba 2012 model FB7 kasa civic aracımın bugün benzini azken 100 TL değerinde benzin aldım ancak ekrandaki göstergem artmadı aksine 5 dakika sonra benzin az uyarısı verdi sebebini bilen ya da daha önce bu tarz bir sorun yaşayan var mı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar merhaba 2012 model FB7 kasa civic aracımın bugün benzini azken 100 TL değerinde benzin aldım ancak ekrandaki göstergem artmadı aksine 5 dakika sonra benzin az uyarısı verdi sebebini bilen ya da daha önce bu tarz bir sorun yaşayan var mı?

Selam Hocam.

Aracınız fabrikasyon BRC LPG li yada sonradan monte LPG li ise.....

Fb7 kasalarda fabrikasyon BRC takılıyor fakat benzin göstergesi LPG de kullanırken dahi düşmeye devam ediyor...Benzin seviyesi Siz aracı stop ettiğinizde düzeliyor/düzelmiyor....Fb7 lerde benzin göstergesine pek güvenmeyin....Bunu sorun yapıyorsanız Bi modül takıyorlar ve benzin göstergeniz LPG de kullansanız dahi düşmüyor...Sorun etmem binerim derseniz 2/3 üncü LPG alımınızda 100/200 tl lik benzin alın ve tahmini depoda ne kadar benzin olduğunu bilin derim.... Saygılar..

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Aracımda fabrikasyon brc var. Önceden yapmazdı bu sene ilk kez başıma geldi. Geçtiğimiz aylarda bu durumla karşılaşmıştım ama daha sonra kendiliğinden düzeldi bugün eşim karşılaşmış anlam veremedim o yüzden yaşayan ya da çözümünü bilen varsa sormak istedim verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Aracımda fabrikasyon brc var. Önceden yapmazdı bu sene ilk kez başıma geldi. Geçtiğimiz aylarda bu durumla karşılaşmıştım ama daha sonra kendiliğinden düzeldi bugün eşim karşılaşmış anlam veremedim o yüzden yaşayan ya da çözümünü bilen varsa sormak istedim verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Bişey değil güzel sürüşler dilerim yardımcı olduysam ne mutlu ..iyi günler

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mturker

Özel Üye

İçiniz rahat etmediyle bu seferlik 10-15 dk akü kutup başlıklarını çıkartın. Sonra bir kaç km yol yapın olması gereken range değeri neredeyse yerine gelecektir.
Ayrıca benzin deponuzu genelde yarım seviyelerinde kullanın.
Ben bu durumla çok karsilastim sonradan pek tınlamadim çünkü içerisinde bensin olduğunu biliyordum.
Ayrıca 1-1.5 gün kullanmayinca aracı sonra akıcı yolda 3-5 km yol gidince gene normale döner ama çeyrek deponun üzerinde yarım depoya yakın olması lazım benzinin.

Honda madness

Herhangi bir problem yok aracınızda. Sadece 100 TL Lik alımlarda malesef bazen algılamıyor. 200 TL falan almak gerekiyor. Benzer durum benim araçta da oluyor 100 TL alınca hala benzin az uyarısı almaya devam ediyorum ama bir kaç gün sonra normale dönüyor kendiliğinden.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İçiniz rahat etmediyle bu seferlik 10-15 dk akü kutup başlıklarını çıkartın. Sonra bir kaç km yol yapın olması gereken range değeri neredeyse yerine gelecektir.
Ayrıca benzin deponuzu genelde yarım seviyelerinde kullanın.
Ben bu durumla çok karsilastim sonradan pek tınlamadim çünkü içerisinde bensin olduğunu biliyordum.
Ayrıca 1-1.5 gün kullanmayinca aracı sonra akıcı yolda 3-5 km yol gidince gene normale döner ama çeyrek deponun üzerinde yarım depoya yakın olması lazım benzinin.

Honda madness

Teşekkür ederim bilgiler için

Herhangi bir problem yok aracınızda. Sadece 100 TL Lik alımlarda malesef bazen algılamıyor. 200 TL falan almak gerekiyor. Benzer durum benim araçta da oluyor 100 TL alınca hala benzin az uyarısı almaya devam ediyorum ama bir kaç gün sonra normale dönüyor kendiliğinden.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Gittim 200₺ daha attım kendine geldi zaten

Geri