Benzin İle Çalışmama Sorunu

Ad Soyad
Serdar ATLIBATUR
Aracınız
Civic HB 8. Jen.
Arkadaşlar merhaba. 2009 model 1.8 FN1 aracım ile 10 gün önce bir kaza yaptım. Kırmızıda geçen biri sağ ön tekerlek bölgesinden çarptı. O günden sonra araba benzinde marş almamaya başladı. Darbe sensöründe bir sorun yok, benzin pompasını söküp yenilettim 2 defa.. Yenileme yaptığım gün hiçbir sorun olmadan kullandım, ertesi sabah ise yine marş basmamaya başladı. En son dün benzin pompasını söküp tekrar elden geçirttim başka bir ustada. Akşama kadar 20 defa marş yaptım en az.. Bu sabah ise yine marş almadı. Böyle bir sorun ile karşılaşan var mı ? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Depo içi pompadan motor girişine kadar benzin hortumununda delik olabilir ,benzin hortumunuz hava alıyor olabilir mi ???
Birde Ateşleme varmı bujiler çalışıyor mu bakmanız gerekli ?? Çalışmayan buji yada bobin olabilir mi ???

Son düzenleme:
Ad Soyad
Tayfun Yumrukaya
Aracınız
Civic FB7 2014
Bekledikten sonra çalışmıyorsa benzin geri dönüş valfinden olma ihtimali var, bu arabada varmı bilmiyorum ama başka marka bir araçta benzer bir sıkıntı yaşamıştık zor bulunmuştu, bu parça varsa bi kontrol ettirin isterseniz.

Ad Soyad
Serdar ATLIBATUR
Aracınız
Civic HB 8. Jen.
Depo içi pompadan motor girişine kadar benzin hortumununda delik olabilir ,benzin hortumunuz hava alıyor olabilir mi ???
Birde Ateşleme varmı bujiler çalışıyor mu bakmanız gerekli ?? Çalışmayan buji yada bobin olabilir mi ???
Araçta ateşleme var. LPG ile çalışmada sorun olmuyor. Pompayı söküp değiştirdikten sonra o gün akşama kadar sorunsuz çalışıp ertesi gün sorun yapmasını çözemedik.

Ad Soyad
Serdar ATLIBATUR
Aracınız
Civic HB 8. Jen.
Bekledikten sonra çalışmıyorsa benzin geri dönüş valfinden olma ihtimali var, bu arabada varmı bilmiyorum ama başka marka bir araçta benzer bir sıkıntı yaşamıştık zor bulunmuştu, bu parça varsa bi kontrol ettirin isterseniz.
Pompa söküldükten sonra bir süre çalışıyor araba.. Sorunsuz kullanıyorum.. Ertesi gün olunca yine aynı sorun ile karşı karşıya kalıyorum.

Ad Soyad
Tayfun Yumrukaya
Aracınız
Civic FB7 2014
Pompa söküldükten sonra bir süre çalışıyor araba.. Sorunsuz kullanıyorum.. Ertesi gün olunca yine aynı sorun ile karşı karşıya kalıyorumd

Dediğim gibi geri dönüş valfi varsa kontrol ettirin birde depo içindeki pompaya bağlanan hortumlarda çatlak kaçak vs varsa basınç kaybındanda olabilir, söküp takınca çalışıyorsa sorun işlem yaptığınız yerlerdedir muhakkak.

Geri