Benzin menzil gostergesi

Aracınız
Civic FB7 2012
12 fb7 civic Benzin depo full dolu fakat yol bilgisayarında herşey çalışıyor fakat sağda en altta bulunan km menzil 0 görünüyor üzerine benzin alamıyorum çünkü full dolu fakat yeniden hesaplamiyot hep 0 gorunuyor çözüm varmı başına gelen yardim

mturker

Özel Üye
12 fb7 civic Benzin depo full dolu fakat yol bilgisayarında herşey çalışıyor fakat sağda en altta bulunan km menzil 0 görünüyor üzerine benzin alamıyorum çünkü full dolu fakat yeniden hesaplamiyot hep 0 gorunuyor çözüm varmı başına gelen yardim
Merhaba böyle kullanmaya devam edin, herşey normal,
çünkü yeni jenarasyon bu tip araçlarda benzin üzerinden hesapladigi için yani modül olmadığı için benzinde kullanıyormuşsunuz gibi range ve km den düşer bı sure sonra tekrar olması gereken yere gelir.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhaba böyle kullanmaya devam edin, herşey normal,
çünkü yeni jenarasyon bu tip araçlarda benzin üzerinden hesapladigi için yani modül olmadığı için benzinde kullanıyormuşsunuz gibi range ve km den düşer bı sure sonra tekrar olması gereken yere gelir.

Sorun zaten düşmüyor 0 a düştü yeniden hesaplamıyor benzin deposu ful dolu kaç günsur kullanıyorum hep 0 benzin gösterge çizgileri tam sorun yok full gösteriyor üzerine benzin ekleyemiyorum ama km gidilecek yok 0 hep

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Sorun zaten düşmüyor 0 a düştü yeniden hesaplamıyor benzin deposu ful dolu kaç günsur kullanıyorum hep 0 benzin gösterge çizgileri tam sorun yok full gösteriyor üzerine benzin ekleyemiyorum ama km gidilecek yok 0 hep
Sorun yok... Sorun olsaydı aracınız hiç çalışmazdı.. fb7 lerde lpg modülü olmadığı için benzin göstergeniz doğruyu göstermiyor...Benzin full olması iyi....Biraz zaman verin benzin göstergesi doğru yeri gösterir...Bu sorunun çözümü LPG modülü taktırmak.. yada böyle binmek....

Biraz benzinde kullanın 10/15 km....sonra stop edin..Araç beklesin 15/20 dk....tekrar çalıştırın düzelecektir muhtemelen...

Bende 2013 Fb7 eco (lpg) li kullandım...3.ncü Full depo gazda 200 tl Lik benzin alarak sorunu çözüyordum...Yani Benzin göstergesi yarım deponun üstünde tutuyordum böylece....Lpg modülü takmadan 3 sene böyle kullandım....Benzin yarım deponun üstünde tutmak en mantıklısı...çünkü benzin göstergesi doğruyu göstermiyor her zaman...

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:

mturker

Özel Üye
Üstad siz panik yapmisiniz baya bı.
Aracınızın + kutup başını sokun akşam, sabah kalktığınızda takın biraz yol gittikten sonra ne kadar benzininiz varsa o kadar km gösterecektir.

Aracınız
Civic FB7 2012
Aracınızın + kutup başını sokun akşam, sabah kalktığınızda takın biraz yol gittikten sonra ne kadar benzininiz varsa o kadar km gösterecektir.

Aynen az bi takıntılıyım bunu deneyeceğim tesekkurler

Aracınız
Civic FB7 2012
emoji3.png

Aynen az bi takıntılıyım bunu deneyeceğim tesekkurle

mturker

Özel Üye
Bu yorumunuz faydalı oldu teşekkür ederim 30 dk + kutup sokulu kaldı sonra herşey normale döndü aynı sorunu yaşayan varsa çözüm şekli nüdür net
Geçmiş olsun.
Bundan sonraki düşünceniz aracınızda benzin olduğunu biliyorsunuz ama range veya km sıfır gösteriyorsa siz asla yolda kalmaz araç stop etmez veyahut farklı bir arıza olduğu düşüncesinde olmayın.
Uzun yola çıktığınız zamanda düşer düşer sonra tekrar yükselir ...
Yarım depo tutmaya dikkat edin.
İyi günler.

Geri