Civic FC5 Benzin tüketimi

S. A.
Aracı sıfır aldığımızdan beri lpg de kullanıyoruz. Şu anda 700 km de. Aracı aldığımda 3 çeyrek depo benzin aldım. Şu anda araçta çeyrek depo altında benzin kaldı. Bu normalmi dır. Benzinde sadece ilk çalıştırmada kullanıldi.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Arkadaşlar benzin çeyrek deponun altına düştü 50 TL lik benzin aldım yarım depoya geldi bir dış kaldı. Anladığım kadarıyla bu araçlarda ki yol bilgisarindan dolayı gazdada giderken benzinde azalıyor hesabı yapıyor.

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Uzun dönem ortalamam 1 litre civarında. Eğer soğuk çalışma ve kısa menzilli sürüşler söz konusuysa biraz daha yükselebilir. Kesin tüketimi görmek için depoyu tamamen doldurup hesap yapmak şart. Yakıt göstergesi yapay zekadan muzdarip çünkü.

LPG geçişi soğuk havalarda daha geç olacağı için tüketim artacak, yazın sıcaklarında düşecektir. O nedenle uzun dönem ortalaması olarak 1 litre diyebiliyorum. Kışın her ay başında benzin deposuna takviye yaptığım halde yaz boyunca benzin deposu kapağını bile açmıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
bende de aynı sorun var.lpg ayarlarını görebilsem veya müdahale edebilsem çok iyi olurdu.bizim araçlarda tahminimce lpg ye geçiş sıcaklığı yüksek ayarlı ondan dolayı geç geçiyor ve geçene kadar benzin sarfiyatı oluyor ve ikinci olarak yüksek devirlerde benzin takviyesi açıkmı bide ona bakmak lazım..
yüksek devirlerde benzin takviyesi açık hocam.

Aracınız
Civic FC5 2018
Fc5 de orjınal lpg de Yuksek devirde LPG aktıf ıken benzinden de yıyor mu bu benzinden yeme olayı kaç km den sonra başlıyor

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
evet hocam forumda da bir kaç kere konuşulmuştu. orjinal lpglide hız olarak değilde devir olarak 4000-4500 devirden sonra %10-15 oranında benzin takviyesi veriliyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Fabrikasyonda benzin takviyesi yok eminim.
Tecrübem de bu yönde motor ısınıp araç LPG ye geçtikten sonra
Devir - Hız farketmeksizin araç %100 LPG ile çalışıyor.

'?? ??? ???. (??????)
'?? ??? ???. ?-???? ??-? (?????)
'?? ??? ???. ?-???? (Ş??????? ?????)

Geri