Bina önü otopark sorunu

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar
Geçenlerde evimin önüne araç çektikleri için yer olmadığından bende karşı yolda apartman önüne aracımı çektim.Orayada araç çeken arkadaş aradı arabanı al benim yerim ben park edicem gibi ithamlarda bulundu.Baya tartıştık çok detaya girmeyeceğim. Bu durumu istanbul gibi yoğun yerlerde sürekli yaşar olduk ve artık her gittiğim yerde yine birisi silecek kaldıracak sinirlerim bozulacak diye sinir stres olmaya başladım.Benim merak ettiğim tapuda böyle bir şey var mı kapı önü binaya aittir ve o apartmanda olmayanlar araçlarını çekemez mi?Ayrıca belediyelerin otopark yeri göstermesi gibi bir yorum okudum.Belediye ev satın alırken binaya ait otopark yoksa ev sahibine park edebileceği yer göstermek zorundamıdır?Bilen ve bu sorunu yaşayan deneyimleyen arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Garajla evim arasi 1 km uzerine toz kondurmuyorum. Kimseyle kavga edemem zamaninda cok kavgalar ettim sibop kapaklarina bile tenezul edenler var. Siz neredesiniz bilmiyorum ama oyle bir durum degil kimsenin tapulu malida degil yol kenari. Kapali bir ispark otoparki varsa size en yakin abonelik acin kimseyle ugrasmayin ya da en iyisi semt degisikligi.

gunesec

Özel Üye
Az öte çekip çalıyı dolanın?

@musas
En güzeli hocam. Millet kafayı yemiş, herkesin cebinde silah bıçak.
Normal insana rastlamak çok zor. Kimseyle tatışmaya değmez. Babamların sitede de durum öyle. Karşı site kendi otoparkına çekmiyor,getirip bizim sitenin park yerine çekiyor. Kendi alanları boş olsa dahi, site kapısından girmeye üşeniyorlar sanki.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Selamlar
Geçenlerde evimin önüne araç çektikleri için yer olmadığından bende karşı yolda apartman önüne aracımı çektim.Orayada araç çeken arkadaş aradı arabanı al benim yerim ben park edicem gibi ithamlarda bulundu.Baya tartıştık çok detaya girmeyeceğim. Bu durumu istanbul gibi yoğun yerlerde sürekli yaşar olduk ve artık her gittiğim yerde yine birisi silecek kaldıracak sinirlerim bozulacak diye sinir stres olmaya başladım.Benim merak ettiğim tapuda böyle bir şey var mı kapı önü binaya aittir ve o apartmanda olmayanlar araçlarını çekemez mi?Ayrıca belediyelerin otopark yeri göstermesi gibi bir yorum okudum.Belediye ev satın alırken binaya ait otopark yoksa ev sahibine park edebileceği yer göstermek zorundamıdır?Bilen ve bu sorunu yaşayan deneyimleyen arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Çok şükür bizde yok bu sorun ancak, son çıkan mesken kanunlarına göre her dairenin otoparkı zorunlu oldu yoksa mesken vermiyor belediye, eskilere bir şey diyemem, arkadaşlarında dediği gibi eğer imkan varsa hem hava koşulları vs. düşünerek biraz uzak bir kapalı yere konulabilir.

Aracınız
Civic FD6 2009
Kapı önü diye bir şey yok, sende vergi veriyorsun oda istediğin binanın önüne çekebilirsin. Başım ağırmasın diyorsan uğraşmamak en güzeli ama böyle yaptıkçada bu tip insanlar çoğalıyor.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Binanın tapusuna dahil değilse herkes çekebilir ama yazılı olmayan bazı kurallar olur ya bazıları için evimin önüdür çekerim falan diye ısrar edecek sen çeksen zarar verecek belki can sıkacak yani.
Normalde projede sizin binanın otoparkı olması lazım. Yer olmayınca başka bir alanda gösteriyorlar onu öğrenin yapmışlar mı diye belki vardır oraya çekersiniz aracı.

Aracınız
Civic FB7 2012
Sadece İstanbul değil Fethiye'de de aynı sorun oluyor. Burada apartman bulmak zor genelde çatı katı dubleks 2 en fazla 3 kat. Bazı binaların otoparkı yok, yol kenarına koyuyoruz. Geliyor adam basıyor kornaya burası benim çek arabanı. Baktım olmayacak zarar verecek karaktersiz bir tip. Uzak olalım diye daha geniş uygun olacak yerlere koymaya çalışıyorum. Bazı insanlar gerçekten çok rahatsız edici ve katlanılmaz. Zaten hep böyle düşündüğümüz için adamlar tepemize çıkmaya kalkıyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Sadece İstanbul değil Fethiye'de de aynı sorun oluyor. Burada apartman bulmak zor genelde çatı katı dubleks 2 en fazla 3 kat. Bazı binaların otoparkı yok, yol kenarına koyuyoruz. Geliyor adam basıyor kornaya burası benim çek arabanı. Baktım olmayacak zarar verecek karaktersiz bir tip. Uzak olalım diye daha geniş uygun olacak yerlere koymaya çalışıyorum. Bazı insanlar gerçekten çok rahatsız edici ve katlanılmaz. Zaten hep böyle düşündüğümüz için adamlar tepemize çıkmaya kalkıyor.

Selam hocam
Aynen bende o yüzden diyorum semt ev değiştirmek sorunu çözmüyor.Misafirliğe oraya buraya gidiyorsun yaşıyorsun bu durumu.Yoksa haklıda olsak hakkımızı aramayıp susalım mı ?Bazı arkadaşlar onu seçmiş haklılarda çünkü uğraşmakla bitmiyorlar.Bir saatten sonra insan beziyor.Bundan dolayı sordum aslında yasal olarak hakları yok ama belki başına gelmiş dava açmış nasıl bir yol izleyeceğimizi bilen vardır belki diye.Yinede herkese cevapları için teşekkürler.

gunesec

Özel Üye
Selam hocam
Aynen bende o yüzden diyorum semt ev değiştirmek sorunu çözmüyor.Misafirliğe oraya buraya gidiyorsun yaşıyorsun bu durumu.Yoksa haklıda olsak hakkımızı aramayıp susalım mı ?Bazı arkadaşlar onu seçmiş haklılarda çünkü uğraşmakla bitmiyorlar.Bir saatten sonra insan beziyor.Bundan dolayı sordum aslında yasal olarak hakları yok ama belki başına gelmiş dava açmış nasıl bir yol izleyeceğimizi bilen vardır belki diye.Yinede herkese cevapları için teşekkürler.

Hocam inanın uğraşmakta bitmez. Kaç yaşına gelmiş adamlar, tavırlara kelimelere baksanız insan yerine koymazsınız. Haklısınız sitem etmeye ama bu yaratıklarla konuşarak anlaşmak mümkün değil.

Geri