Body Kit için boya fiyatı çok mu uçuk?

Ad Soyad
Mert
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba,

Type-R body kit aldım. Boya işlemi için biriyle konuştum. Ön ve arka tampon, marşpiyeller ve spoiler için 18K fiyat verdi. Normal mi, çok mu uçuk? Panjurlar, ızgaralar, lipler vs. onlar dahil değil. Hepsi boyanacak sandı sanırım.

Ad Soyad
Mert
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhaba,

Type-R body kit aldım. Boya işlemi için biriyle konuştum. Ön ve arka tampon, marşpiyeller ve spoiler için 18K fiyat verdi. Normal mi, çok mu uçuk? Panjurlar, ızgaralar, lipler vs. onlar dahil değil. Hepsi boyanacak sandı sanırım.
Hesaplamama göre kiti aldığım yer, kit fiyatını çıkardığımızda montaj+boya 11 veya 12K gibi bir fiyata yapıyor. Ama işte başka şehirde.

Emirbey

Project Man
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba,

Eliniz yatkınsa astar, boya, vernik, zımpara çeşitleri alarak kendiniz yapın. Maximum 1500 civarı tutacaktır. Bana da eklere 8 bin fiyat vermişlerdi. Sizin kadar çok değildi. Ben 600-700 TL civarına kendim boyamıştım. Sizde böyle yapabilirsiniz. 18 k. Çok fazla

Ad Soyad
Mert
Aracınız
Civic FC5 2020
Eliniz yatkınsa astar, boya, vernik, zımpara çeşitleri alarak kendiniz yapın. Maximum 1500 civarı tutacaktır. Bana da eklere 8 bin fiyat vermişlerdi. Sizin kadar çok değildi. Ben 600-700 TL civarına kendim boyamıştım. Sizde böyle yapabilirsiniz. 18 k. Çok fazla
Elim böyle şeylere yatkındır ama biraz tedirgin olurum. Bir boyacının olduğu kadar iyi olmayabilir. Sanırım başka bir boyacı bulacağım.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
hayır boyalı tercih ediyorum ben genelde cunku satan arkadasların anlaşmalı boyacıları oldugu için onlar cok daha uyguna boyatıyorlar. 18k cok fazla ama piyasa sartlarında cokda oynamaz kişisel olarak gotururseniz bir boyacıya. benim seti aldıgım arkadas kendi boıyacıısnda 6 bine boyattını soylemişti. aradaki farkı varın siz hesaplayın

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2023
ne biçim bir ülke olduk ya fırsatçılık,anlamsız rakamlar okadar çok ki kimi yerde evde yemek yemek dışarıdan pahalı , kimi zaman dışarıda yemek yemek Avrupadan pahalı vs ayarımız kaçtı ne pahalı ne normal ne anormal anlayamaz olduk.

abi hanzonun biri arka kapı ve arka çamurluğa sürttü benim FE inci beyazı aracıma kayıtsız olsun güzel olsun dedim Adana'da iyi denilen 4 ustaya gittim geneli inci beyazın zor olduğunu söyledi ve rakamlar (topu topu 2 parça boyadan söz ediyorum) 20 ile 30bin tl arasında rakam verdi.

korka korka servise gittim biraz ekonomik şartlarımdan bahsettim samimiyet gösterdim beklediğimi hissettirdim aldığım rakam 12bin oldu ve araç cıncık gibide oldu en ufak ton farkı vs olmadı.

şimdi soruyorum servisin 12bin tlye yapabildiği bir işi nasıl oluyorda yan sanayide 30bin rakam alırım bunun şurda 10 sene öncesi olması gerekeni servisin 12 bu arkadaşların 3-4 demesiydi ne olduda 3-4 yerine 30 der oldular, neye göre servisten %250 pahalılar?

geçende arkadaşın dsg megatroniği arızalandı yan sanayi bir ustamız içindeki kartı çıkarır onarırım 38bin tutar dedi orijinal servis komple megatroniğin yenilenmesine 2 yıl garantili 52bin dedi

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
ne biçim bir ülke olduk ya fırsatçılık,anlamsız rakamlar okadar çok ki kimi yerde evde yemek yemek dışarıdan pahalı , kimi zaman dışarıda yemek yemek Avrupadan pahalı vs ayarımız kaçtı ne pahalı ne normal ne anormal anlayamaz olduk.

abi hanzonun biri arka kapı ve arka çamurluğa sürttü benim FE inci beyazı aracıma kayıtsız olsun güzel olsun dedim Adana'da iyi denilen 4 ustaya gittim geneli inci beyazın zor olduğunu söyledi ve rakamlar (topu topu 2 parça boyadan söz ediyorum) 20 ile 30bin tl arasında rakam verdi.

korka korka servise gittim biraz ekonomik şartlarımdan bahsettim samimiyet gösterdim beklediğimi hissettirdim aldığım rakam 12bin oldu ve araç cıncık gibide oldu en ufak ton farkı vs olmadı.

şimdi soruyorum servisin 12bin tlye yapabildiği bir işi nasıl oluyorda yan sanayide 30bin rakam alırım bunun şurda 10 sene öncesi olması gerekeni servisin 12 bu arkadaşların 3-4 demesiydi ne olduda 3-4 yerine 30 der oldular, neye göre servisten %250 pahalılar?

geçende arkadaşın dsg megatroniği arızalandı yan sanayi bir ustamız içindeki kartı çıkarır onarırım 38bin tutar dedi orijinal servis komple megatroniğin yenilenmesine 2 yıl garantili 52bin dedi
şuan özellikle sanayi esnasfında kör tuttugunu topal yakaladıgını sistemi cokca fazla. arkadasımın eşi arabalarını baska bir araba vurmus tampon kenardan acılmıs kaportacıya gorturmusler sokmeden birşey diyemem ama 7500 tutar en kötu demiş bana geldi civatalarını sökküp yerine oturttuk 10 dk da bitti işimiz. gelde çık bu işin içinden cıkabilirsen

m2hamid

FD6 Moderatör/Editör
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yakın zamanda aracıma 2 farklı bölgeden hasar alan biri olarak ustaların bu yüksek diyebileceğimiz fiyatları vermesindeki temel nedenin sigorta ödemeleri olduğunu düşünüyorum.
Çünkü aracımda arka panel düzeltme ve arka tampon tamir+boyama için usta ile sigorta 9000 tl'ye anlaştılar (Kasko değil trafik sigorta ödemesi).
Basitçe bendeki örnekteki gibi aylık tamir için gelen araç sayısı belirli bir seviyede olan ustalar, herhangi bir tamir işi için direk sigortadan tahmini alacağı hesaplayıp aynı parayı tamiri cebinizde yaptırsanızda aynen istiyor, indirim yapmıyorlar.
Kabaca benim gözlemim, tek bir parçada (örneğin çamurluk) düzeltme/tamir ve boyama işi için minimum 5binden başlayarak fiyat hesaplıyorlar.
Zaten son zamanlarda tuhaf bir şekilde trafik sigorta poliçeleri ile kasko poliçeleri arasındaki farkın kapanmasının bir nedeni de bu.

Geri