Bölünmüş detailing-temizlik-bakım ürünleri hakkında

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Detailing seven yada aracıyla ilgilenen çoğu kişi, genelde bir araç için almak istedikleri profesyonel ürünler 1 lt. yada 5 lt gibi yüksek hacimlerde satıldığı için yüksek fiyatları nedeniyle almamakta yada almakla uğraşmamaktadır (en azından benim için durum öyleydi :)). Artık anladığım kadarı ile e-ticaret platformlarında satış yapan bazı satıcılar büyük hacimli ürünleri 500 ml.lik şişelere doldurarak "Bölünmüş ürün" şeklinde gayet uygun fiyatlara satmaya başlamışlar ve bence bu şekilde birçok ürüne uygun fiyata erişim imkanı doğuyor. Farklı satıcılar aynı bölünmüş ürün için farklı fiyatlar verebiliyor, bu noktaya da dikkat edilmesini öneririm. Aşağıya benim dikkatini çeken arama linklerini bırakıyorum.

https://www.n11.com/arama?q=bölünmüş+ürün
https://www.gittigidiyor.com/arama/?k=bölünmüş+ürün

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bende aldım o şekilde fakat içinde pril çıkmasın sonra :D

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
O riski alacaklarını sanmıyorum, zaten 5 lt.si 150 lira olan ürünün yarım lt.sini 20-25 arasına satıyorlar, yani aynı ürünü 200-250 arasına vermiş oluyorlar.
Bizim açımızdan erişim imkanımız artmış oluyor, mesela çoktandır Kochchemie FB ürünü ile demirtozu temizliği yapmak istiyordum :) Bu bölünmüş ürün sistemi sayesinde uyguna yararlanma imkanı bulmuş olacağım (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ürünler beklediğimden çabuk geldi, paketlemeyi beklediğimden oldukça iyi yapmışlar :) Ürünleri kullandıktan sonra fikirlerimi de paylaşırım (y)

datail (2).JPG datail (1).JPG

ywzckr

0

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Demir tozu temizliği için KochChemie FB,
Döşeme temizliği için Valet Pro Carpet Cleaner,
Genel temizlik amaçlı Auto Finesse Verso,
Yoğun kir yıkama amaçlı Valet Pro Snow Foam Combo 2,
Normal kir durumunda yıkama için Valet Pro Consantred Car wash,
İç yüzey temizliği için Auto Finesse Spritz ve Valet Pro Detail Fırçası.

Bu ürünleri farklı internet kaynaklarında incelemiştim, bölünmüş ürünlerin fiyatı uygun olduğu için deneme amaçlı çeşit çeşit aldım :)
Ürünleri denedikçe hepsi hakkında fikirlerimi paylaşırım (y)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@m2hamid Hocam şampuanları foam lance ile mi, kova ile mi kullanıyorsun?

5-6 yildan beri detailing islerini kendim yapiyorum. Bir cok yerden urun aldim. Bolunmus urun alacaklara erdem boyayi tavsiye ederim. Daha once demir tozu icin autoglym almistim, gecen gun koch un demir tozu sokucusunu aldim, tam anlamiyla 10 numara. 1 lt almistim, tum kaput ve disk balatalarda kullandim. 2 gun once de 1 lt daha aldim, yedek icin. Bu is bagimlilik yapar, uyarayim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
5-6 yildan beri detailing islerini kendim yapiyorum. Bir cok yerden urun aldim. Bolunmus urun alacaklara erdem boyayi tavsiye ederim. Daha once demir tozu icin autoglym almistim, gecen gun koch un demir tozu sokucusunu aldim, tam anlamiyla 10 numara. 1 lt almistim, tum kaput ve disk balatalarda kullandim. 2 gun once de 1 lt daha aldim, yedek icin. Bu is bagimlilik yapar, uyarayim

Disk balatalari nasil temizliyorsunuz hocam, malum bizim janttan parmak zor giriyor. Koch demir tozu temizleyici camdaki recine, cila vb kalintilari da temizler mi ? On camda kullandigim bir urunden yada çam agaci izinden silecek iz birakirak siliyor temizliyorum ama gecmiyor oneriniz var mi.

Disk balatalari nasil temizliyorsunuz hocam, malum bizim janttan parmak zor giriyor. Koch demir tozu temizleyici camdaki recine, cila vb kalintilari da temizler mi ? On camda kullandigim bir urunden yada çam agaci izinden silecek iz birakirak siliyor temizliyorum ama gecmiyor oneriniz var mi.

Oncelikle demir tozu temizleyicinin recineyi temizleyip temizlemedigini bilmiyorum ama %90 temizlemez.

Demir tozlarini temizlemek icin, balatalari ve diskleri islatin ve demir tozunu diskin her tarafina puskurtup 5 dk bekleyin. Elinizde jant fircasi varsa (valet pronun fircalari kimyasala dayanikli) onunla ovalayip yikayin, hepsi bu kadar.

Recine icin, basincli su ile cikmaz ise m600 tinerle ovup 2-3 dk sonra silin. Kuvvetle muhtemel recine cikacaktir. Olmaz ise, atas decabit kesin cozum

Geri