Bölünmüş yollarda yaya geçitlerinde hız limiti ?

Merhaba Bölünmüş yollarda yaya geçitlerinde hız limiti kaç arkadaşlar ?

cantas

0
Aracınız
Civic FC5 2016
yaya geçitlerine girmeden hemen öncesinde 30km/s hıza kadar düşmenize yönelik tabelalama vardır. fakat Resmi Gazete Tarihi: 18.07.1997 Resmi Gazete Sayısı: 23053 mükerrer KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ
(Değişik sekizinci fıkra:RG-19/2/2014-28918) İl ve ilçe trafik komisyonları ile ulaşım koordinasyon merkezleri, yerleşim yeri içinden geçen bölünmüş devlet ve il yolları ile belediyelerin yapım ve bakımından sorumlu olduğu taşıma kapasitesi yüksek, can ve mal güvenliği açısından gerekli tedbirlerin alındığı, yaya geçişlerinin alt ve üst geçişlerle sağlandığı bölünmüş karayollarında araç cinsleri için ayrı ayrı olmak üzere hız sınırlarını 32 km/s’e, yerleşim yeri içinde bulunan diğer bölünmüş karayollarında ise 20 km/s’e kadar artırmaya yetkilidir. Yerleşim yeri içinden geçen ve Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğunda bulunan devlet ve il yollarında yapılacak hız artırımlarında, Karayolları Genel Müdürlüğünden yola ilişkin alınması gerekli tedbirler ile yolun işletim hızına ilişkin bilgiler alınarak göz önünde bulundurulur.
diye bir ibare de bulunmaktadır.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba Bölünmüş yollarda yaya geçitlerinde hız limiti kaç arkadaşlar ?
Bölünmüş yolda 110'dur. 120 ye kadar ceza yemezsizniz.
Yaya geçişi 30 diye biliyorum. 33 Max sınır.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Teşekkürler arkadaşlar bende 70 diye biliyordum

Aracınız
Bölünmüş yolda yaya geçiti varsa o bölgede hız sınırı aksi belirtilmedikçe 50km/s'dir. Yaya geçitlerinde ise 30km/s'dir.

Bence çok şaçma bir planlama olduğunu belirteyim. Saçma olduğunu karadeniz sahil yolu Ordu geçişinde daha iyi anlarsınız. Güya yeni bölünmüş yol yapıldı zaman tasarufu olacak denildi, sonra belediyeler koydu eds'leri milletin canına okudular.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam bende Finike Kumluca sahil yolunda koydular daha aktif değil 70 km hız sınırı var yaya geçitlerinde şu anda.

Aracınız
Hocam bende Finike Kumluca sahil yolunda koydular daha aktif değil 70 km hız sınırı var yaya geçitlerinde şu anda.
Belediyeler hız sınırlarını kendileri belirliyorlar kanunlar ölçüsünde. Ancak oradaki kamera yaya geçitini görüyorsa büyük ihtimal yaya geçiti ihlallerine bakacaktır. Yayalara yol vermekte dikkatli olun yani ;)

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri