Boya hakkında

Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaşlar fc5 lein boya sı çok ince. yıkamacılarda yıkanan tazzikli suyla bile nokta şeklinde boya atması oluyor. sizin araçlarda da oldumu acab. birkaç yerde nokta şeklinde boya atmasını nasıl kapatabilirim düzgün bir şekilde.

gunesec

Özel Üye
arkadaşlar fc5 lein boya sı çok ince. yıkamacılarda yıkanan tazzikli suyla bile nokta şeklinde boya atması oluyor. sizin araçlarda da oldumu acab. birkaç yerde nokta şeklinde boya atmasını nasıl kapatabilirim düzgün bir şekilde.
YouTube da bununla ilgili bazı videolar var ama işe yarar mı bilmiyorum. Bana da lazım benzer uygulama.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
füme renkli civic hatchbackde de bu durumu yaşıyorum. forumda biraz gezindim, başkaları da yaşamış. oje gibi bir şeyle oraya boya yapılabilir deniyor. ben yetkili serviste yaptırdım ama çok kötü görünüyor. hani boya kalkması nasıl belli oluyorsa, bir yıl geçmesine rağmen boyanmış noktalar da aynen belli oluyor, aynı rengi almadı.

Aracınız
Civic FC5 2020
Türkiye montajlı arabaların işçiliği malasef pişmanlık, Japonya ithali araçlar her konuda daha üstün ( Honda servis müdürünün konuya ilişkin sarfettiği sözler )

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Türkiye montajlı arabaların işçiliği malasef pişmanlık, Japonya ithali araçlar her konuda daha üstün ( Honda servis müdürünün konuya ilişkin sarfettiği sözler )

2015 FB7 eco elagance
2020 Fc5 Eco Executive
bence tr montajıyla alakalı değil, hatchbackler ingiltere montajlı, onlarda da boya sorunu var

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben yıllarca Meksika üretimi jetta ya bindim. Şimdi de Türkiye üretimi Honda kullanıyorum. Hiç markayı üretildiği ülke değerlendiremezsin diye düşünüyorum. Kendimizi bu kadar yermeyelim. Hondaların genel olarak boyası incedir ama ben şimdiye kadar boya atma sorunu yaşamadım. Daha önce rütuş yapılan yerler varsa onların boyası atıyor olabilir mi?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Ben yıllarca Meksika üretimi jetta ya bindim. Şimdi de Türkiye üretimi Honda kullanıyorum. Hiç markayı üretildiği ülke değerlendiremezsin diye düşünüyorum. Kendimizi bu kadar yermeyelim. Hondaların genel olarak boyası incedir ama ben şimdiye kadar boya atma sorunu yaşamadım. Daha önce rütuş yapılan yerler varsa onların boyası atıyor olabilir mi?
normal yüzeydeki dediğiniz gibi olabilir, ama kaplama yapılan kaputta da bir pas var bende. kaplamanın altından da boyanın atıp nasıl pas yaptığını anlayamıyorum.

Aracınız
Honda CRV
çözüm ; kendiniz yıkayın. Her yıkamacının tuttuğu yıkama makinasının basıncı aynı değil malesef. Eyvallah boyası incedir ama dediğim gibi. Diğer araçlara nazaran 1 tık boyası ince olsa bile yıkamacı fazla basıncı kiri söksün diye yakından tutunca iş bitiyor malesef. Her araçta olur bu.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
çözüm ; kendiniz yıkayın. Her yıkamacının tuttuğu yıkama makinasının basıncı aynı değil malesef. Eyvallah boyası incedir ama dediğim gibi. Diğer araçlara nazaran 1 tık boyası ince olsa bile yıkamacı fazla basıncı kiri söksün diye yakından tutunca iş bitiyor malesef. Her araçta olur bu.
Sizin bu yazdığınızdan sadece yıkamada boya atması oluyor gibi anlaşılıyor ama yıkamada dikkat etsek de malesef bizim elimizde olmayan, uzun yolda vs taş sekmesi sonucu da araçtan boya kalkıyor, onun sebebi direkt hondanın boyasını ince olması değil midir?

Aracınız
Civic FC5 2019
Sizin bu yazdığınızdan sadece yıkamada boya atması oluyor gibi anlaşılıyor ama yıkamada dikkat etsek de malesef bizim elimizde olmayan, uzun yolda vs taş sekmesi sonucu da araçtan boya kalkıyor, onun sebebi direkt hondanın boyasını ince olması değil b
bende bazen petrol de tazzikli su sıkıyorum. tazzikli su ile boya kalkıyorsa vay halimize.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri