Brc Lpg kırmızı ışık yanıp sönmesi

mturker

Özel Üye
Tam tersi lgp bitmek uzere , ama aklima soyle bir sey geliyor filtre degiseli 10000 km oldu acaba filtre degisimi zamani mi belirtiyor
Hayır hocam onunla alakalı değil,
Şayet fulledikten sonra öyle olmuş olsaydi bı sure yol yaptıktan sonra duzelicekti,
Ama merak etmeyin BRC gösterge butonları bu şekilde bazen şaşırıyor, aslında çok önemli birşey değil bendeki fc5 2016 aracdada bu tip sorunlar oluyor senelerdir huyunu bildiğim için BRC nin ürünlerinin pek dikkate almıyorum içindeki yakıtı biliyorum çünkü...
Şunuda belirteyim bildiğim kadarıyla 2015-2016 dan sonra fabrikasyon BRC cikartmaya başladı.

Honda madness

Turbey

0
Aracınız
Sorun olmassa bende binerim boyle simdi elletsem baska biryerleri karistiracaklar

mturker

Özel Üye
Sorun olmassa bende binerim boyle simdi elletsem baska biryerleri karistiracaklar
Hocam büyük ihtimalle depodaki müşür takılı kalmıştır en üst seviyede,
Siz bi bakıma gidin 10bin olmuş zaten küçük ve büyük filitreyi değiştirin adaptasyon yaptırın eminim duzelicektir ilk yakıt aliminizdan sonra...

Honda madness

Turbey

0
Aracınız
Hocam büyük ihtimalle depodaki müşür takılı kalmıştır en üst seviyede,
Siz bi bakıma gidin 10bin olmuş zaten küçük ve büyük filitreyi değiştirin adaptasyon yaptırın eminim duzelicektir ilk yakıt aliminizdan sonra...

Honda madness
Merhaba gaz bitmek uzereydi 100 liralik gaz aldim yanip sonme isi bitti.
Simdi normal tek lamba yaniyor.
Yanip sonme yok

Aracınız
Hocam aynı durum benim araçta da vardı. Işıklar yanıp sönüyordu ara ara. Kablo demetindeki burgulanmanın oluşturduğu temassızlıktan filanmiş. Neyse kablo demetindeki burguyu düzelttiler filan. Ama bir süre sonra da elektronik beyni yaktı. Beyini değiştirdik. Daha sonra LPG tesisatındaki elektriği sürekli kesiyordu. İki yere gösterdim. Temassızlığı bulamadılar. Komple elektirik tesisatını değiştirdim. Neredeyse LPG nin tüm parçalarını değiştirdim ben. Hepsi yıla bağlı olarak eskimişti. Regülatör yavaştan kaçırmaya başlamıştı. Onu orjinali ile değişim sağladık. Regülatörü değiştirirken bağlantı hortumların artık cürümeye yaklaştığını, özellğini yitirdiğini fark edince onları da hep değiştirdik. Seneye de tankın süresi doluyor. O değişecek. Değişmeyen bir tek enjektörler kalacak:) bu sene LPG nin bakımına çok para harcadım.

Yani bu yanıp sönme işi LPG nin elektirik tesisatı ile ilgili bir durum. Durum ilerleyip beyine zarar verebiliyor. Dikkat etmeniz de fayda var.

Turbey

0
Aracınız
Arkadslar merhaba yarin yag degisimi icin sanayiye gidecem aracta brc lpg var.
Lpg filtre degisimi uzerinden 13000 km oldu.
Bazi yerlerde okudum lpg filtre degisimi gereksiz filan diyorlar sizin görüşunuz nedir ?
Bu filtrekerin bir değişim araligi var mi ?

mturker

Özel Üye
Arkadslar merhaba yarin yag degisimi icin sanayiye gidecem aracta brc lpg var.
Lpg filtre degisimi uzerinden 13000 km oldu.
Bazi yerlerde okudum lpg filtre degisimi gereksiz filan diyorlar sizin görüşunuz nedir ?
Bu filtrekerin bir değişim araligi var mi ?
Merhaba Her 10 binde bir LPG büyük flitre değişir adaptasyonu yapılır .
20 binde bir de küçük flitre ile büyük flitre değişir adaptasyon yapilir.
Bunları yaptığınız da farkı goreceksiniz.
Yağ bakımı ile beraber yapın cok bı maliyeti yok ikisi bir arada çıkmış olur hemde düzen olur.
Normalde büyük flitre ile adaptasyonu 6 ayda bir önerirler..

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri