Bu sene kasko yaptırdınız mı? Düşünceleriniz neler? Anketli

Yükselen fiyatlardan sonra kasko yaptırdınız mı?

• Evet yeniledim

Oy: 19 79.2%
  • Hayır bu sene yenilemedim

Oy: 2 8.3%
  • Kararsızım / Düşünüyorum

Oy: 3 12.5%

• Kullanılan toplam oy
    24

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar merhaba Groupama kasko dan yaptırdım bugün. 6200 tl 2019 eco elegance arac 2015 yilidan beri kesintisiz kasko yaptiriyorum. Full muafiyetsiz 4milyom imm yetkili ve ozel servis orjinal parca vs.

M2007J3SG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sizin 7 yıldır kaskonuz varmış. Benim ilk kaskom olduğu için sanırım yuksek çıktı

Aracınız
Civic FC5 2018
Kaskomu yaptırdım hayırlısı olsun diyelim dediğiniz gibi gönlüm ve bütçem kaskosuz binmeye el vermedi. neova sınırsız imm full kasko servis tercihi olarakta yetkili servis ve orjinal parça 5367TL. Trafik sigortası hata veriyor onu yaptıramadık. haftaya onada bakacağım.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Kaskomu yaptırdım hayırlısı olsun diyelim dediğiniz gibi gönlüm ve bütçem kaskosuz binmeye el vermedi. neova sınırsız imm full kasko servis tercihi olarakta yetkili servis ve orjinal parça 5367TL. Trafik sigortası hata veriyor onu yaptıramadık. haftaya onada bakacağım.
İlk kasko mu. Aracınız nedir.

Aracınız
Kaskosuz asla binilmez, 6-7 bin TL 600 -700 bin TLlik aracın yüzde 1 i eder. Gayet makul.
Durduğu yerde bile 600-700 bin TL kül olabilir, pert olabilir.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
son 10 yıldır bütün araçlarıma hiç aksatmadan kasko yaptım. hiçbirşey olmasa bile akşamları rahat uyudum. fc5 in bu sene harizan sigorta 1650 kasko geçen ay 4700 (yetkili servis orjinal yedek parça orjinal cam ve 1m imm ile)

2012 model FB7 aracıma Ağustos 2022 de HDI sigortadan 6800 TL’ye yaptırdım (İMM 3 Milyon, Hasarsızlık %60). 2021’deki rakam 1700 TL imiş. Tam 4 katı gerçekten.

2000 yılından beri araçlarıma kasko yaptırıyorum. Kasko olmadan 1 gün bile kullanmam aracı.

ywzckr

0
Hocam bu iş biraz şans sanırım yıllardır sigortamnetten fiyat alıp sigortacıya giderdim(başka illerden de fiyat alırdım) sigortam net ne fiyat veriyorsa ondan ucuza orjinal cam klozlu istediğim gibi sigortacıdan daha ucuza yaptırırdım sigortamnet muadil cam klozu gibi bazı şeylerden kısardı her aradıklarında orjinal cam klozunu seçemiyoruz bunun için çağrı merkezini arayacaksınız oradan yaptırmanız lazım gibi saçma politikaları vardı buna her yıl şikayet oluşturdum, sigortam netin o yüzden bi avantajı olduğunu düşünmezdim. facebook civic clubta bi sigortacı var herkes memnun başka sigortacıdan 16 bin fiyat yaptırdım arkadaş fiyatı 8 bine başka sigortadan almış öyle olunca iptal edip ona yaptırdım vb facebook yorumları görüyorum neyse dedim bende bu sene fiyat alayım, ondan fiyat aldım 7500 e neova 2 milyon imm anlaşmalı servis vb en uygun seçenek bu diğerleri de 8000 üzeri, verdiği tekliflerde sınırsız imm olan yoktu diye hatırlıyorum. Sigortam net koalay filan fiyat alayım dedim sigortamnetten 7300 lira fiyat aldım ak sigorta limitsiz imm anlaşmalı servis bulunduğum ilin honda bayisi anlaşmalı ve orjinal parça muafiyetsiz cam vb bütün şartlar diğer sigortacıdan daha iyi facebooktaki herkes bu arkadaşa yaptırıyor. O mesajların reklam olduğunu düşünüyorum artık, ilk defa sigortacıdan daha ucuza sigortam net ile yaptırdım kasko sigorta 150 tl shell puan ve 1 yıl digitürk eğlence paketi dahil yaptırdım, zaten benim araç hisseli araç oldupu için 6 ay sonra üzerime alıp bozacam kaskoyu o gün neresi kârıma uygun olursa oraya yaptırıcam yine. Bence bu dönem herkes kaptırabildiğine geçiriyor gibime geliyor. Çünkü araç bedeli 400 bin civarlarındayken 2500 e kasko 800 e sigorta yaptırmıştım geçen yıl, bu yıl 2300 sigorta sadece. Bu yıl araç bedeli 650 bin anca kasko 7300 ve üzeri. Adaletsiz bi sistem var ortada, kasko yaptırmayacaklara tavsiyem sigortanın imm 250 bin karşılayanları ve mini onarımlı olanları var 200-300 farkla onu yaptırmaları. Kasko yaptıracklara tavsiyem ise 30 gün kala kasko yaptırabiliyorsunuz, hiçbir sigortacı size 30 gün kala yapalım demiyor her ay zam geldiği yüksek fiyatta daha fazla kar yaptıkları için, kaskonuza 30 gün kala her yerden fiyat almanızı tavsiye ederim en uygun nereyse oraya yaptırırsınız, sigortada da en erken 15 gün kala yaptırabiliyorsunuz. Şimdi şartlar sigortam net ile sigortacı aynı değildir diyenler olacaktır, sigorta poliçesini okuyamıyorsanız biraz bilenden yardım almanız yeterli olacaktır birkez öğrenince daha ihtiyaç kimseye duymazsınız zaten.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Geri