Civic FC5 Bu uyarı hangi motorlarda var yada Türkiye de var mı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Turbo modellerde var ama uygulanmıyor servis aracın 10 binde bir gelmesini istiyor. Bende hiç yanmadı mesala uyarı .

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba öncelik ile resimin açısını bir düzeltelim :)
20210214_223120.jpeg
FC5 araç sahibi degilim fakat bu uyarıların standart olması lazım en azında kanadada böyle en dusuk lx model ve en yüksek Sİ model olanda aynıdır ekrana gelen bakım işaretleri.
A ve B 2 gruba ayrılıyor.
A da genelde motor yağı değişimi tekerlek balansı iç kabin ve dış kabin hava filtresi uyarısı verir.
B de ise vites yağı degişimi fren yağı değişimi motor kayışı değişimi klima sisteminin kontrolü ve benzeri gibi.
Mesela şu anda fb7 aracımda A12 uyarası ekrana yansıyıyor resimde görüldüğü üzere ve menü kısmından uyarının ne olduguna baktıgımda bana motor yagı degişimi filitreler ve tekerlek balans yapmamı öneriyor.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    78.7 KB · Görüntüleme: 71
  • 2.jpg
    2.jpg
    122.4 KB · Görüntüleme: 70

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Turbo modellerde var ama uygulanmıyor servis aracın 10 binde bir gelmesini istiyor. Bende hiç yanmadı mesala uyarı .

Ben illa uyarıyı bekliyorum. Bir defa da servisle tartıştım. 10 binde bir geleceksin diyor. Kitapçığa baktım servis ışığı yandığında götürün diyor. Hep servis ışığını bekliyorum.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arabanın kendine ait ajandası bu:) bakımlarını iyi takip edenlere hitap etmiyor, bakım zamanlarına kafa yormak istemeyenler için yapılmış bir düzenek. Bakım zamanınızı kendiniz takip ederseniz daha iyidir. Pandemi döneminde yılda 2000km yi anca yapabilen eski model garantisi bitmiş Civic i 15 ayda bakıma götürseniz de sorun olmaz ama tozlu pis aşırı sıcak aşırı soğuk sürekli dur kalk yapıyorsanız 12 ay 10000km yi beklemeyin bile eğer imkanınız varsa 8-10 ay 7500km dolunca götürün bakıma. Bakım monitörü bunları söylemez.

Akıllı tip bir bakım monitörü olsaydı epey şikayet alırdı kullanıcılardan. Bu pasif çalışıyor süre ve yol hesabı ile.

Aracınız
Civic FC5 2020
Haklısınız
Arabanın kendine ait ajandası bu:) bakımlarını iyi takip edenlere hitap etmiyor, bakım zamanlarına kafa yormak istemeyenler için yapılmış bir düzenek. Bakım zamanınızı kendiniz takip ederseniz daha iyidir. Pandemi döneminde yılda 2000km yi anca yapabilen eski model garantisi bitmiş Civic i 15 ayda bakıma götürseniz de sorun olmaz ama tozlu pis aşırı sıcak aşırı soğuk sürekli dur kalk yapıyorsanız 12 ay 10000km yi beklemeyin bile eğer imkanınız varsa 8-10 ay 7500km dolunca götürün bakıma. Bakım monitörü bunları söylemez.

Akıllı tip bir bakım monitörü olsaydı epey şikayet alırdı kullanıcılardan. Bu pasif çalışıyor süre ve yol hesabı ile.

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri