Bugün Honda'nıza ne yaptınız?

mturker

Özel Üye
Arkadaşımın ilk arabasıydı bu, ona bu aracı da ben bulup ben almıştım zaten. Arabalardan hiç anlamıyordu, sorunsuz araç diye Honda alalım dedik. Onda fazla kalmadı 5-6 ay sonra bana geçti araç.

Hocam zaten sürekli görüştüğüm, en samimi arkadaşlarımdan birisi, bir de ben araçlardan anlıyorum çok alım satım yaptım, boya makinem dahi var :) normalde yabancı olsa kesinlikle detaylı baktırmadan almam da durum böyle olunca ekspertize hiç gerek kalmadı. Zaten bu araçlarda motor, mekanik önemli ben şahsen kaportaya bakmam.

V kayışı, subap ayarı, şanzıman yağı, komple alt takım vs gibi masraflarını yaptım bu yıl, multimedya, ses sistemi vs yaptım, 25 bin harcayınca da satmak mantıklı gelmiyor.
Tabi o kadar masraf sonrası satmak dediğiniz gibi mantıklı olmaz. Herşeyin hayırlısı diyelim.

Honda madness

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Hava filtre kutusu, Rezenatör kutusu ve Külbütör kapağının Plastik parçaları Siyaha,
Honda yazısı Beyaza,
Vtec yazısı Kırmızıya ve
Manifoldu griye boyattım.
Üstüne silikon sıktık..
Kaputu açınca görsel olarak çok iyi hale geldi.. IMG_20221123_090259.jpg

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Almak istediğim Honda'mı bugün de alamadım :)

Aracınız
Civic FC5 2021
Aracınız
Kışlık lastiklerimizi taktık. Fakat lastikler değişirken bir şey fark ettin. Ön amortisör körükleri ikisi de yırtılmış. Sizce Honda özel servisine mi gideyim? Yoksa amortisörcüye mi? Kayseri'ye yeni taşındım özel servise gidecek olsam herhalde burada üçtan Honda vardı. Oraya giderim. Ama amortisörcü burada hiç bilmiyorum. Kayseride olan varsa tavsiyelere açığım.IMG_20221202_162818.jpgIMG_20221202_162845.jpg

Hiç elleme... toz lastigi yırtılmaz diye bir şey yok. Yırtılır devam eder

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kışlık lastiklerimizi taktık. Fakat lastikler değişirken bir şey fark ettin. Ön amortisör körükleri ikisi de yırtılmış. Sizce Honda özel servisine mi gideyim? Yoksa amortisörcüye mi? Kayseri'ye yeni taşındım özel servise gidecek olsam herhalde burada üçtan Honda vardı. Oraya giderim. Ama amortisörcü burada hiç bilmiyorum. Kayseride olan varsa tavsiyelere açığım.Ekli dosyayı görüntüle 270008Ekli dosyayı görüntüle 270009
Hocam daha yırtıklar ciddi seviyede değil, araç yere oturdugunda körukte gözle görülür bir ayrılma veya açıklık yoksa bence şu aşamada acele etme. Bende bir taraftaki nerdeyse kopacak seviyeye geldiği için değiştirmiştim, seninkiler o seviyede değiller. Arac yerdeyken ara ara kontrol edersin, gözle görülür bariz bir açıklık oluşunca değiştirtirsin, değişimle birlikte amortisör bilyasini da yaglatirsin.

Geri