buji sıcak motordan mı soğuk motordan mı çıkarılır

Aracınız
Civic FD6 2011
arkadaşlar bujilerimi ustaya değiştirdim ama sıcak motordan çıkarıp değiştirdi soğuk motordan çıkarılması gerekmezmi ? bişey olmaz dedi kendisi bu arabalarda

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaşlar bujilerimi ustaya değiştirdim ama sıcak motordan çıkarıp değiştirdi soğuk motordan çıkarılması gerekmezmi ? bişey olmaz dedi kendisi bu arabalarda
Normalde sıcak motordan sökülmemesi gerekir. Bunu sebebi de sökerken buji kırılabilir. Ama sizin bujiler sorunsuz bir şekilde sökülmüş. Bu saatten sonra bir sıkıntı olmaz. ?

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Sıcak motordan dişli olan parçalar sökülmez,buji de bunlardan birisidir. Yağ filtresi,yağ boşaltma tapası,buji diye çoğaltılabilir.Isınan parçalar genleşir,sıkılaşır. Bu şekildeyken sökmeye zorlamak kırılmasına sebep olmasa bile sürekli hale geldiğinde dişlerde aşınmaya neden olur. Geçtiğimiz hafta motorsikletimin yağ filtresini ve boşaltma tapasını değiştirmek istedim,motor sıcaktı ve sökemedim.2 saat sonra çok rahat şekilde söküldü.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Buji kırılmaz neden kırılsın. Olacak şey şudur üst kapaktaki buji dişleri bozulabilir sıcakken sökülürse. Yağ tapası, üst kapak saplamaları vs.

Mate 20 pro cihazımdan gönderildi

Geri