Bujiler ve Atesleme Bobini

S. A arkadaslar aracım 2010 otomatik 1.6 ivtec honda civic. Aracımla sıkıntısız 1500 km yol yaptım daha sonra aracımı bakıma götürdüm yag yag filtresi değişti subab ayarı yapıldı ve bujiler ini değiştirdim. Takılan bujiler (ngk ir izfr6k 11s) orjinal iridyum buji sehir içinde arabayı kullandım araba mermi gibi oldu sıkıntı yok. Fakat uzun yola cıktım yaklaşık 250 km yaptım ortalama 120 km hızla hız sabitleyici faal Di genelde aracı deneyim dedim biraz yuklendim araca teklemeye basladı motor arıza lambası ile vsa lambası nı yaktı VS uzatmayalım sanayiye götürdüm cihaza baglandı atesleme hatası bujiler söktü usta bujinin biri yanmıs sonra araca normal buji taktık 800 km yol yaptım eve geldim halen aracta normal buji var diğer yeni aldıgım bujileri garantiden degiştirdim şimdi yeni bujileri takınca yine aynı sıkıntı olur mu diye düşünüyorum acama sorun buji den mi yoksa bobindenmi bobinse 4 bobini de degiştirmek mi lazım yoksa arızalı olanı degilltirmem yeterlimi /??? IMG_20190727_215510.jpeg

POT-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bence yeni aldığınız bujiler orjinal değil, forumda uzun süre tartışıldı ve yetkili servis haricinde piyasada çok fazla NGK sahte buji dolaşıyor.
Linkteki konuyu okuyun,

Son düzenleme:

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
@demir_42 Yazdığınızı okurken @m2hamid hocamın da dediği gibi bujilerin sahte olabileceği hususu aklıma geldi. Yüksek ihtimalle aldığınız buji sahte. Orjinal ngk yada denso buji kısa sürede arıza yapmaz. Aldığınız bujileri iade ederek yetkili servisten temin edebilirseniz bir müddet aracı test etme imkanınız olur. Sorun devam ederse bobin denilebilir. Bobinlerden biri arıza verdiyse diğerleri de peşine arızalanabiliyor.

Aldıgım yer biz o kadar honda civic e buji taktık hiç böyle birsey basımıza gelmedi demiş hocam ustamda bobinden diyor ama kafamı su karıştırıyor eski bujiler le hiç bu sorunla karsılasmadım 1500 km yol yaptık şimdi yine bujileri degiştirdik acaba bobindenmi ki diye bobini degiştirmeyi düşünğyordum
Bence yeni aldığınız bujiler orjinal değil, forumda uzun süre tartışıldı ve yetkili servis haricinde piyasada çok fazla NGK sahte buji dolaşıyor.
Linkteki konuyu okuyun,

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Aldıgım yer biz o kadar honda civic e buji taktık hiç böyle birsey basımıza gelmedi demiş hocam ustamda bobinden diyor ama kafamı su karıştırıyor eski bujiler le hiç bu sorunla karsılasmadım 1500 km yol yaptık şimdi yine bujileri degiştirdik acaba bobindenmi ki diye bobini degiştirmeyi düşünğyordum

Aldığınız yer tabiki de öyle diyecek. Daha önce de yazdım kısaca belirteyim. Ngk laser iridium 4'lü buji setini 400 ₺ karşılığında tanıdığım bir parçacıdan aldım fakat ürün sahte çıktı iade ettim. Siz de muhtemelen aynı durumla karşılaştınız. Satıcı bana da aynı şeyi söylemişti. Iade etmeye çalışın. Bujiyi yetkili servisten alın. Bobin işine girerseniz size epey bir maaliyetli olacaktır. Bobinleri ilk etapta değişim yoluna gitmeyin.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Aldığınız yer tabiki de öyle diyecek. Daha önce de yazdım kısaca belirteyim. Ngk laser iridium 4'lü buji setini 400 ₺ karşılığında tanıdığım bir parçacıdan aldım fakat ürün sahte çıktı iade ettim. Siz de muhtemelen aynı durumla karşılaştınız. Satıcı bana da aynı şeyi söylemişti. Iade etmeye çalışın. Bujiyi yetkili servisten alın. Bobin işine girerseniz size epey bir maaliyetli olacaktır. Bobinleri ilk etapta değişim yoluna gitmeyin.
+1 (y)
Hakan hocamın dediğini dinleyin, garantiden değişen bujileri kullanmadan iade edip paranızı geri alın ve servisten orjinal buji takımı alıp kullanın.
Eğer aynı sorun servisten aldığınız bujilerde de devam ederse bobinlere yönelirsiniz.

Hocam tesekkur ederim su an aracımda 4 tane normal buji takılı bu sekilde binsem araca sıkıntı olurmu birde atesleme bobininde sıkıntı olsa normal buji de yaparmı

Geri