C4 HDI dan elegance Eco LPG ye geçiş ☺️

Aracınız
Civic FC5 2020
Merhaba
Arabayı alalı daha bir gün oldu,henuz 30 km yol yaptım ,LPG yi doldurdum sanki beni biraz yoracak gibi ? fulledigimde 320 km gösteriyordu menzil,şimdi 285 km
C4 den sonra çok ciddi fark olacak sanki ☹️
C4 ile full depo 57-58 litre depo ile Antalya-istanbul gidip dönebiliyordum neredeyse, abartıyor olabilirim.
Bu forumda antalya-istnabul kaç depo ile giden var

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yakıt tüketimi olarak C4 dizel'e göre tüketim bariz yüksek olacaktır, LPGyi ucuz yapan yakıtın kendisinin ucuz fiyatlı olması.
C4'ün deposu 60 lt ise sizi 1000 km götürüyordur ama Civicte tahminen LPG en fazla 30 lt civarı alacaktır.
Kabaca şehiriçi 250-300 km arası, şehirlerarası 400 km. civarında LPG deponuz bitecek ve yeni yakıt alma ihtiyacı hissedeceksiniz. Bu duruma alışmanız biraz zaman alabilir.

Aracınız
Civic FC5 2020
Yakıt tüketimi olarak C4 dizel'e göre tüketim bariz yüksek olacaktır, LPGyi ucuz yapan yakıtın kendisinin ucuz fiyatlı olması.
C4'ün deposu 60 lt ise sizi 1000 km götürüyordur ama Civicte tahminen LPG en fazla 30 lt civarı alacaktır.
Kabaca şehiriçi 250-300 km arası, şehirlerarası 400 km. civarında LPG deponuz bitecek ve yeni yakıt alma ihtiyacı hissedeceksiniz. Bu duruma alışmanız biraz zaman alabilir.
Biraz daha yüksek olmasına alistirdim kendimi zaten.
Kaldı ki hiçbir aracın C4 kadar az yakacağını inanmıyorum. Zaten hergun araba kullanmıyorum,hafta sonları kullanıyorum genelde.
Ha tabi tork meselesine de alışmak lazım,yokuş çıkarken gaza fazla basmak ,motoru böğürtmek sinirimi bozuyor ama alışacağım.
Genel anlamda en çok istediğim büyük araç ,geniş, konfordu. Zaten bu araca c sınıfı olarak geçiyor ama aks mesafesi ile d sınıfı gibi

akif

0
Aracınız
Bulunduğunuz şehrin trafik durumuna göre değişmekle birlikte Hamid hocamın da dediği gibi şehiriçinde 300-350 km arası uzun yolda 400-450 km civarı gidebilir siniz. Fc5 lpg tankı 36 lt civarı alıyor. Hocam turbo dizelden sonra eco lpg'ye yani devir çevirmeye alışmanız gerekebilir ama civic'e alışınca da civic'ten vazgeçmeniz zor olacaktır çünkü koltuk ısıtma sunroof gibi donanımlarla dolu dolu araba kendisine baktırıyor kullanımı kolay motor şanzıman sorunsuz içi geniş. Artıları eksilerinden çok fazla olan bir araç civic güle güle kullanın inşallah.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bulunduğunuz şehrin trafik durumuna göre değişmekle birlikte Hamid hocamın da dediği gibi şehiriçinde 300-350 km arası uzun yolda 400-450 km civarı gidebilir siniz. Fc5 lpg tankı 36 lt civarı alıyor. Hocam turbo dizelden sonra eco lpg'ye yani devir çevirmeye alışmanız gerekebilir ama civic'e alışınca da civic'ten vazgeçmeniz zor olacaktır çünkü koltuk ısıtma sunroof gibi donanımlarla dolu dolu araba kendisine baktırıyor kullanımı kolay motor şanzıman sorunsuz içi geniş. Artıları eksilerinden çok fazla olan bir araç civic güle güle kullanın inşallah.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Civici çok sevdim.
Yalnız garibime giden birşey var. LPG menzil göstergesi gaz pedalı tepkimesine göre çalışmıyor çünkü yokuş aşağı daldan bile bir km gittiğimde 1'5 km gitmişim gibi pedala basmadigim halde menzil düşüyor! Normalde çoğu araçta pedala ne kadar basmaz isen menzil artışı oluyor.
Şu an 12.8 ortalama var

Ustura

0
Civici çok sevdim.
Yalnız garibime giden birşey var. LPG menzil göstergesi gaz pedalı tepkimesine göre çalışmıyor çünkü yokuş aşağı daldan bile bir km gittiğimde 1'5 km gitmişim gibi pedala basmadigim halde menzil düşüyor! Normalde çoğu araçta pedala ne kadar basmaz isen menzil artışı oluyor.
Şu an 12.8 ortalama var
Ben 85binkm kullandim. Ortalama yakitim (karma) 11-12lt civari. Bunun yani sira yokuş yukari tork çok yetersiz kaliyor. Dizeldeki sürüş tadi tam yok. Ama muhim olan aslinda beygir gucu.

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri