Civic FC5 Cam suyu donması acil yardım

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar aracı sıfır aldığımdan beri içine cam suyu koymadım bugün bir baktım camları silmek için su atmadı sadece silecekler çalıştı havalar soğudu acaba donmuş olabilir mi fabrika içerisine nasıl bir cam suyu koymuş olabilir acil yardım gerekiyor donup donmadığını nasıl anlarım üstüne ilave etmek için antifrizli cam suyu eklemek istedim 200 ml anca aldı

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Geçmiş olsun.
> Fabrika çıkışı ne koyuyorlar bilmiyorum.
> Önce cam suyunuz donmuş olup olmadığını dışarıdan ince bir çubuk ile kontrol edin. Dibe kadar iniyor mu?
> Fiskiyeler aktif iken motor sesi geliyorsa güzel. Ses geldiği halde su gelmiyorsa devamlı basmayın. Sigorta atabilir.
> Sadece Fiskiye memeleri donmuş olabilir. İğne ile açılabilecek konumda ise deneme yapılabilir. Üstüne sıcak su dökülebilir.
> Günün sonunda motor sıcak ikende çalışmasını kontrol edebilirsiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
cam suyu kabı içindeki su donduysa su püskürtmeyin cam suyu motorunu bozabilirsiniz, ortam, ısındığı zaman cam suyu çözülüp su püskürtme motoru tekrar çalışacaktır, bu durumda derhal kışlık cam suyu doldurun. Nozullar da aynı şekilde donduğu için tıkalı ise ısındığı zaman çalışır zorlamanızı önermem, nozullara giden su tesisatında çekvalf vardır nozullara yakın bir yerde su kalıntısı her zaman kalır buradaki çekvalf silecek kolunu çektiğinizde anında püskürmesi içindir, bu lastik hortumlu tesisat içerisinde su donarsa motor çalışsa da su püskürtmez kışlık cam suyu kullanmak donma sebebiyle nozul tıkanmasını da önler.

Aracınız
Civic FD6 2008
Cam suyu ekledikten sonra çok aşırı bir köpükle birlikte su püskürttü acaba doldururken çalkalandığı için mi bu şekilde oldu. Bekledikten sonra düzelir mi ? Cam suyu bayadır bekliyordu bozulmuşmudur ?

Geri