Chip Tuning ve Gizli özellikler

Aracınız
Civic FB7 2012
Merhabalar ;

2012 Model 85000 km de LPG li FB7 kasa aracım var Chip tuning yapmak istiyorum,aracın performansı yokuşta çok kötü. bu yüzden modifikasyon gerekiyor diye düşünüyorum. Sormak istediğim bazı yazılım modifikasyonları ile alakalı sorularım olacak . Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  1. Chip Tuning yapmak için OBDII portu üzerinden KESS cihazı ile mi bağlanmak gerekiyor yoksa Hondata cihazı ile mi? Kess ile işlem yapamıyor muyuz?
  2. Araca OBD ile bağlandık diyelim , japon araçlarında yazılım müdahalesine izin veriliyor mu verilmiyor mu? Değişiklik yapabiliyor muyuz?
  3. Honda Civiclerin bilinmeyen gizli özellikleri var mı mesela? Yazılım ile mi açılıyor yoksa manuel yöntemle mi açılıyor?
  4. Chip Tuning yapılan bir sürü site inceledim sitelerin çoğunda honda civic var ama civic'in 2.2 --2.0 -- .1.8 Dizel vs gibi modelleri var ?1.6 VTEC lere yazılım modifikasyon yapılamıyor mu?
Şimdiden Teşekkürler

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam bildiğim kadarıyla bizim fb7 lere olmuyor o tür şeyler
Maalesef bu şekilde rampalarda aracın çekmemesine alışacaksınız. Çünkü araçta turbo yok, bildiğin kara motor (atmosferik) :))

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Tanışma bölümünde kendinizi tanıtırsanız memnun oluruz.

> Yazılım yaptıran bir üyemiz var. Faydasını gördüğünü belirtmişti. İlgili konuyu ekliyorum. Hususi görüşebilirsiniz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Kardeşim her 10 000 de bir yağ değişimi yapıyoruz ya, alışksnlık haline getir ve lpg bakımı ile subap ayarıda yaptır. Ben 0 30 tam sentetik yağ kullanıyorum, lpg bakımı için gittiğimde yazılımını güncelleme falan var mı diye kontrol ettiriyorum, subap ayarlarında bozulma var mı diye baktırıyorum.. Aracım canavar gibi çok şükür.. Üstüne başka fb7 tanımıyorum..
Screenshot_20210201_010600_com.android.gallery3d.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FB7 2012
önerileriniz için teşekkür ederim
Gizli özellikler kısmına ben de birşeyler ekleyim böyle bir site buldum ve sitedeki önerileri uyguladım çalışıyor.

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhabalar ;

2012 Model 85000 km de LPG li FB7 kasa aracım var Chip tuning yapmak istiyorum,aracın performansı yokuşta çok kötü. bu yüzden modifikasyon gerekiyor diye düşünüyorum. Sormak istediğim bazı yazılım modifikasyonları ile alakalı sorularım olacak . Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  1. Chip Tuning yapmak için OBDII portu üzerinden KESS cihazı ile mi bağlanmak gerekiyor yoksa Hondata cihazı ile mi? Kess ile işlem yapamıyor muyuz?
  2. Araca OBD ile bağlandık diyelim , japon araçlarında yazılım müdahalesine izin veriliyor mu verilmiyor mu? Değişiklik yapabiliyor muyuz?
  3. Honda Civiclerin bilinmeyen gizli özellikleri var mı mesela? Yazılım ile mi açılıyor yoksa manuel yöntemle mi açılıyor?
  4. Chip Tuning yapılan bir sürü site inceledim sitelerin çoğunda honda civic var ama civic'in 2.2 --2.0 -- .1.8 Dizel vs gibi modelleri var ?1.6 VTEC lere yazılım modifikasyon yapılamıyor mu?
Şimdiden Teşekkürler
1-yazılım ne yazıkki olmuyor. dizel ve turbo benzinliker hariç
2- obd ile sadece bazı verileri okursunuz değiştirmenize izin vermez.
3-japonların gizlisi saklısı yok hersey meydanda :)
4- zaten ilk soruda verdim cevabı.

Geri