Civic 1.4 Sedan Hakkında

Aracınız
Honda Jazz
Öncelikle hepinize merhaba. Ben seneye üniversiteye gitmeyi düşünüyorum onun için ve günlük kullanım için bir araç alma kararı aldım. Civic 1.4 sedan modeli gerçekten hoşuma gitti 1998-2001 arası üretilmiş bir modelini almayı düşünüyorum. Geçmiş yıllardan beri Honda'nın eski modellerine gerçekten sempatim vardı fakat şuan iş ciddiye binince daha detaylı bir araştırma yapma kararı aldım. Sormak istediğim biraz soru var cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim. Bu arada neden 1.4 diyecek olursanız hız yapma gibi bir derdim yok açıkçası işimi görmesi benim için yeterli. Bunun için başka modellerde alınır diyecek olabilirsiniz ama dediğim gibi yıllardan beri Civic'in o modellerine sempatim var gerçekten hem işimi görecek hemde görünüşünü beğendiğim bir araç almak istiyorum yani. Sorularıma gelecek olursak:

1. Aracın litre bazında lpg veya benzin tüketimi ne kadar acaba 100km/litre olarak söyleyecek olursak şehir içi ve şehir dışı tüketim değerleri?
2. Aracın bakımı 10.000 kilometrede bir yapılıyormuş sanırım bu biraz sık bakım gibi gelse de bana sıkıntı yaratacak bir şey değil bence. Fakat merak ettiğim 10.000 km bakımları ortalama ne kadar tutuyor acaba? Ustadan ustaya değişen bir şey olabilir tabi bu durum fakat ortalama bir fiyat merak ediyorum sadece
3. Bu aracın temizini bulursan öğrenciye gider der misiniz yoksa "alma kardeşim aç bırakır seni" mi dersiniz?
4. 1.6 Benzin motorlu Civic modeliyle arasında performans farkı tabii ki fazlaca olacaktır beygir farkı bile her şeyi anlatmaya yetiyor çünkü. Ama merak ettiğim lpg bazında yakıt tüketimi değerlerinde ciddi farklar var mı? Yani 1.6 almadım belki ama en azından 1.4 ondan daha az lpg tüketiyor der miyim yani?
5. Birde Civic 1.4 sedan ilanlarına bakıyorum 1.4İ, 1.4i S, 1.4 Europe, 1.4 S gibi paket seçenekleri var. Bunların en dolu paketi hangisidir acaba dediğim yıl aralığında üretilmiş olanlardan?

Biraz fazla soru oldu kusura bakmayın merak ettiğim konuları sormaya çalıştım şimdiden teşekkür ederim değerli yanıtlarınız için.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@prussianeagle Merhaba,

1. Ortalama şehir içi 10-12 Lt civarı Lpg tüketimi olur.

2. 10k km bakımları yağ ve fitreler oluyor, 300 lira civarı tutar.

3. Araç bakımlı olur ise üzmez.

4. Fark ne kadar olur bimiyorum.

5. Air bag olan modeller en üst donanım oluyor.

Geri