civic 1.6 ies hararet göstergesi sorunu

cglr38

0
Aracınız
arabayı kısa süre kullandıktan sonra hararet göstergesi kırmızıya kadar yükseliyor, açıp motora baktığımda su kaynatma yok, hortumların hepsi sıcak oluyor termostat çalışıyor, biraz daha bekleyince fanda açıyor, göstergenin bu şekilde yükselmesinin sebebi ne olabilir?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun.
Hortumlar taş gibiyse. Hatta tıkanıklık olabilir. Radyatör başta olmak üzere.
Su azaltma var ise ısı yükselir.
Devir daim tam iş yapmıyorsa soğutma gerçekleşmez.
Termostat orjinal mi? Kaç dercede fan açılıyor?

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

cglr38

0
Aracınız
hortumların hepsine tek tek baktım sertleşme ve ısınmayan bir hortum yok, bu yüzden devirdaimde ve termostatta sorun olduğunu düşünmüyorum, soğuduktan sonra radyatörü açtım, radyatörde ve yedek depoda su dolu eksilmede yok, fan kaçta açıyor bilemiyorum dediğim gibi gösterge kırmızı ya kadar çıkıyor, benim tahminim fan müşürü, bundan dolayı olabilir mi acaba

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Fan çalışıyor dediniz. Termostat arızalıysa fan geç devreye girer. İkisinede bakılabilir. Obd'den fan hangi sıcaklıkta devreye giriyor bakmak lazım. Sıcaklık 100 dereceyi geçmemeli!
hortumların hepsine tek tek baktım sertleşme ve ısınmayan bir hortum yok, bu yüzden devirdaimde ve termostatta sorun olduğunu düşünmüyorum, soğuduktan sonra radyatörü açtım, radyatörde ve yedek depoda su dolu eksilmede yok, fan kaçta açıyor bilemiyorum dediğim gibi gösterge kırmızı ya kadar çıkıyor, benim tahminim fan müşürü, bundan dolayı olabilir mi acaba

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Geri