Civic 1.8 sport rölantide titreme

Aracınız
Civic FD6 2009
2009 model civic fk2- 1.8 sport aracım rölanti dalgalanması ve silkeleme yapıyordu. Subap ayarı yaptırınca silkeleme ve dalgalanma sorunu geçti. Ama şimdi de rölantide titreme sorunum var (daha önce yoktu). Titreşimi Pedaldan oldukça hissediyorum ön konsolda da hafif titreme oluyor, ustaya gittim sol motor takozunun(kulağının) ömrü bitmiş değişmesi gerekli dedi. Subap ayarı yapmadan önce titreme yoktu bu şekilde. Motor takozunu gözle görebiliyoruz bende gördüm. acaba subap ayarında mı sıkıntı var ya da usta hatasıyla alakası olur mu motor takozunun? (Pek sanmıyorum da)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Motor takozu olsa sabah ilk marşta motor sallanır. Kasislerde vuruntu yapar. Göz ile seviye kontrolü yapılır.
> Subap ayarından sonra lpg ayarı kontol edilmeli.
> Benzinde yapıyor mu kontol edilmeli.

Aracınız
Civic FD6 2009
> Motor takozu olsa sabah ilk marşta motor sallanır. Kasislerde vuruntu yapar. Göz ile seviye kontrolü yapılır.
> Subap ayarından sonra lpg ayarı kontol edilmeli.
> Benzinde yapıyor mu kontol edilmeli.
Öncelikle cevap için teşekkürler.
-ilk marşta veya seyir halinde iken sorun yok vites geçişlerinde vuruntu yok genelde kırmızı ışıkta ayak debriyaj/fren’de iken titreşim aşırı hissediliyor(aracım yarı otomatik-i shift)
- kasislerde veya bozuk yolda zaten bizim arabaların genel sorunu ses alma, vuruntu vs. Var hatta fazlaca(sağ arka amortisör patlakmış-değiştiricem)
-subap ayarından sonra benzinde yaklaşık 1000km yaptım usta önerisiyle, gaza geçmeden gaz ayarını kontrol ettirdim sorun yok dendi.
- benzinde de aynı sorun var, zaten subap ayarından hemen sonra baş gösteren bir sorun bu araya zaman girmedi yani.

Yorumunuzu bekliyorum

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Öncelikle cevap için teşekkürler.
-ilk marşta veya seyir halinde iken sorun yok vites geçişlerinde vuruntu yok genelde kırmızı ışıkta ayak debriyaj/fren’de iken titreşim aşırı hissediliyor(aracım yarı otomatik-i shift)
- kasislerde veya bozuk yolda zaten bizim arabaların genel sorunu ses alma, vuruntu vs. Var hatta fazlaca(sağ arka amortisör patlakmış-değiştiricem)
-subap ayarından sonra benzinde yaklaşık 1000km yaptım usta önerisiyle, gaza geçmeden gaz ayarını kontrol ettirdim sorun yok dendi.
- benzinde de aynı sorun var, zaten subap ayarından hemen sonra baş gösteren bir sorun bu araya zaman girmedi yani.

Yorumunuzu bekliyorum

> Geriye boğaz kelebeği temizliği.
> Benzinde yaptığı için subap ayarı tam tutmamış olabilir. (soğuk motor ve sente numarası)
> Motor takozu veya şanzıman takozu için siz araç içinde iken alttan problem olarak görülen takozu hafif kaldırsınlar debriyaj veya fren pedalında titreme gider ise takoz değişmeli.

Aracınız
Civic FD6 2009
> Geriye boğaz kelebeği temizliği.
> Benzinde yaptığı için subap ayarı tam tutmamış olabilir. (soğuk motor ve sente numarası)
> Motor takozu veya şanzıman takozu için siz araç içinde iken alttan problem olarak görülen takozu hafif kaldırsınlar debriyaj veya fren pedalında titreme gider ise takoz değişmeli.
Boğaz kelebeği temizliği subap ayarından önce yapılmıştı.
Ayar tutmamış olabilir motor serviste 1 gün yattı soğuk motor için, bende ondan şüpheleniyorum ama silkeleme ve dalgalanma sorunum çözüldü. Dolayısıyla ayar doğru olmalı?
Teşekkürler bunu başka bir ustayla deneyeceğim.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Boğaz kelebeği temizliği subap ayarından önce yapılmıştı.
Ayar tutmamış olabilir motor serviste 1 gün yattı soğuk motor için, bende ondan şüpheleniyorum ama silkeleme ve dalgalanma sorunum çözüldü. Dolayısıyla ayar doğru olmalı?
Teşekkürler bunu başka bir ustayla deneyeceğim.
Subap ayarının faydası olmuş. Çok kötü diyemeyiz. Boğaz kelebeğinden sonra adaptasyon yaptırılır. Takoz için dediğim testi yaptırmaya çalışın elemiş olursunuz.

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
Demek ki motor kulağı subap ayarını bekliyormuş bozulmak için ☺️ Tesadüfün bu kadarı

merhaba
@reallerking ben de merak ediyorum sonunda nasil cozdunuz sorunu? ayni problem bende de var.. adaptasyon yaptiramadim maalesef yunku yetkili servis yok mugla'da.. ama motor kulagi da degistirdim olmadi kelebek temizligi subap ayari sogukken v.s olmadi belki subap ayari sentillere gore iyi yapilmamistir bilmiyorum.. sizdeki sorun nasil cozuldu cevap yaztarsaniz sevinirim

Geri