Civic 2005 Cam Kaldırma Modülü ve Birkaç Soru

Aracınız
Civic ES7 2005
Herkese tekrardan selamlar. Bir buçuk seneden fazla olmuş üye olalı, yine aynı aracımı elden geçirmeye karar verdim hem görsel hem modüller vesaire ekleyerek. Sorularımı maddeler halinde dizeceğim, konu başlığından fazlasını içerebilir.

Aracım: Honda Civic 2005 LS

1- Sadece sol ön camın otomatik olması, diğer camları ise tek tek basılı tutarak açmak/kapatmak aşırı rahatsız edici. Üstelik kontağı kapattınız ve camları açık unuttunuz, en kötü ihtimalle yarım kontak ile tekrardan camlara elektriği yollamalısınız ki camları kapatın. Bu aracın orijinalinde bulunan bir eksiği olduğunu düşünüyorum, herhangi bir teknik arıza değil sanırım, hatam varsa düzeltin lütfen. Şimdi aklıma gelen çözümler şunlar;

A- Camı indiren kaldıran motorların şekli şeması vesairesi sol ön cam ile aynı ise diğerlerini de otomatiğe çevirebiliriz? Deneyen veya bilgisi olan var mı? Orijinal bir parça olduğu için pahalı olacaktır ayrıca tahminimce.
B- Cam kaldırma modülleri mevcut piyasada, gayet makul fiyatlarda bulunuyor. Camları açık unuttum diyelim, kumandadan kapı kilidine bastığımda camları tek tek kapatacak mı? Soruyorum çünkü en başta anlattığım olay ile kontak üzerinde değilken bunu nasıl yapacak? Mesela bende bir de Opel Combo 2005 var, kontağı kapatıp anahtarı çıkarmadığın sürece camları açıp kapayabilirsin.
C- Aynı Opel Combo 2005 aracım gibi, kontağı kapatsam bile anahtarı çıkarmadığım sürece camları kontrol etmemi sağlayacak şekilde tesisatı düzeltmeyi deneyen oldu mu?

Geri