Civic FC5 Civic 2019 LPG DOLU AMA YOK AZALDI İŞARETİ YANIYOR

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 model civic dün hafif yandan alttan kaldırıma sürttüm çıktım. Araba stop etti falan çalıştırdım. Sonra gaz az göstergesi çıktı. Lpg göstergesi dün 2 diş vardı bir anda boş göstermeye basladı normalde öyle oluyor zaten ama 70 tl.'lik gaz attım hala boş gösteriyor basılı tutup kalibrasyon yaptım ama hala aynı sebebi ne olabilir?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş yıllardaki göçük probleminden sonra sanırım kullanıcıların günümüzde en çok şikayet ettiği konu gaz kadranı sorunu. Buna neden bir çözüm bulunamıyor?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş yıllardaki göçük probleminden sonra sanırım kullanıcıların günümüzde en çok şikayet ettiği konu gaz kadranı sorunu. Buna neden bir çözüm bulunamıyor?
Ben bunu lpg ustasına sordum. Bir çok lpg tank çeşidi olmasına rağmen hepsine aynı tip sensör takılıyor dedi. Bundan dolayı göstergelerde yanlışlık olabiliyormuş. Normalde her farklı tankın kendine has sensörü olmalıymış. Fakat bunun ile pek uğraşmıyorlar hocam dedi.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Lpg göstergesi dun 2 diş vardı bir anda boş göstermeye basladı normalde oyle oluyor zaten ama 70 Tl lik gaz attım hala boş gösteriyor basılı tutup kalibrasyon yaptım ama hala aynı
Biryerde temassızlık olabilir. Şamandıra üzerindeki gösterge yüksek mi bakılabilir. Yüksek ise gösterge sağlamdır. Birde göstergeye giden koblonun soketi temizlenir tekrar takılabilir.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben bunu lpg ustasına sordum. Bir çok lpg tank çeşidi olmasına rağmen hepsine aynı tip sensör takılıyor dedi. Bundan dolayı göstergelerde yanlışlık olabiliyormuş. Normalde her farklı tankın kendine has sensörü olmalıymış. Fakat bunun ile pek uğraşmıyorlar hocam dedi.

Bende bayide aracı incelerken satış elemanına sordum. Evet kadran hatalı gösterebilir dedi. Yani bilinen bir problem ve çözüm bekliyor. Belki ilerde bunu da bir standarta bağlarlar. :)
Şimdilik hatalı gösterdiğini düşündüğümüzde resetleyip çözeceğiz sanırım sorunu.
Arkadaşımda Hyundai İ10 var 2016 yılında aldı. Onunda fabrikasyon ve direk ana ekranda LPG göstergesi. Mesela onda hiç böyle bir problem oluşmamış.
Temennim biz Honda kullanıcılarında da bu sorunun kökten ortadan kaldırılması.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende bayide aracı incelerken satış elemanına sordum. Evet kadran hatalı gösterebilir dedi. Yani bilinen bir problem ve çözüm bekliyor. Belki ilerde bunu da bir standarta bağlarlar. :)
Şimdilik hatalı gösterdiğini düşündüğümüzde resetleyip çözeceğiz sanırım sorunu.
Arkadaşımda Hyundai İ10 var 2016 yılında aldı. Onunda fabrikasyon ve direk ana ekranda LPG göstergesi. Mesela onda hiç böyle bir problem oluşmamış.
Temennim biz Honda kullanıcılarında da bu sorunun kökten ortadan kaldırılması.
Evet halledilmesi gereken bir mevzu. Benim Honda'da şuan bir sıkıntı yok. Bizde ayrıca octavia vardı. Gösterge kırmızı olurdu öylece daha 100 km. giderdi. Görenler senin gaz bitmiş diyordu. Bende kilometreye bakar daha var derdim.

Aracınız
Civic FC5 2019
Evet halledilmesi gereken bir mevzu. Benim Honda'da şuan bir sıkıntı yok. Bizde ayrıca octavia vardı. Gösterge kırmızı olurdu öylece daha 100 km. giderdi. Görenler senin gaz bitmiş diyordu. Bende kilometreye bakar daha var derdim.

Araca alışmak, aracı tanımak gerek diyorsunuz. İnşallah ilerde bizde o aşamaya geliriz. :)

Geri