Civic FC5 Civic dizel motor yağı önerisi

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016

Ugr60

0
Ocakta yağ değişimi var.servisler maalesef dandik yağ kullanıyor ve dışarıdan yağ kabul etmiyor.ne yapacağımı bilmiyorum.kafam çok karışık
Hocam ben 30000 bakımı için 4 servisi aradım bunlardan 3 ü mobil 1 shell kullandıklarını söyledi sadece çorum servisi dizellerde orjinal honda yağını kullandıklarını söyledi. Tokattan çoruma gidip yaptırdım bakımları. Çevrenizdeki yakın servisleri arayıp sorun bence. Ben samsun ordu sivas çorum 4 lüsünsen çorumu yakaladım. 1250 tl ye polen hariç çıktım bakımdan.

LG-H850 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
30 bin bakımına ne kadar ödediniz. 4 servis aradım, bana yakıt filtreside değişecekmiş 1800 TL fiyat verdiler

Aracınız
Civic FC5 2017
Ekli dosyayı görüntüle 256154
Bu yağ uygunmudur arkadaşlar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Ben 10 000 km oldu bu yağı kullandım bi sıkıntı yaşamadım. Kocaeli deki japon yedek parçacisi demişti ki kendi hondam için aldım . aracı satınca elimde kaldı sorun yaşamazsın dedi 6 ay önce 250 TL gibi bi rakama almıştım.. şimdi internette n bakıyorum da 130 TL bu yağ. İyi kazıklamis beni. Yanlız forumlara bakıyorum ya eneos yada motul almamızı öneriyorlar. Motul daha ağır basıyor. Ama bu mannol Alman yağı tekrar bundan koyabilirim . 2019 da yazmışsın . eğer kullandiysan sorun yaşayıp yaşamadığını iletirsen sevinirim dostum.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben 10 000 km oldu bu yağı kullandım bi sıkıntı yaşamadım. Kocaeli deki japon yedek parçacisi demişti ki kendi hondam için aldım . aracı satınca elimde kaldı sorun yaşamazsın dedi 6 ay önce 250 TL gibi bi rakama almıştım.. şimdi internette n bakıyorum da 130 TL bu yağ. İyi kazıklamis beni. Yanlız forumlara bakıyorum ya eneos yada motul almamızı öneriyorlar. Motul daha ağır basıyor. Ama bu mannol Alman yağı tekrar bundan koyabilirim . 2019 da yazmışsın . eğer kullandiysan sorun yaşayıp yaşamadığını iletirsen sevinirim dostum.
10bin km de sıkıntı yaratacak bir yağ değil bu, yağ için en uygun yağı belirleyip onunla devam etmek gerekir. Yağın zarar vermesi tek başına zor ve uzun bir süreçtir.

Arkadaşlar merhaba, motor yağı ile ilgili epey tartışılmış, çok faydalı bildiler var elinize sağlık
Ben bugün 30000 bakıma götüreceğim yetkili servise . Civic sedan 2018 dizel aracım.
Motor yağı olarak petrol ofisi kullanıyoruz denildi.
Honda’nın kendi yağı belli bir fiyat farkı ile koyabiliriz isterseniz denildi
Sizin görüşünüz nedir acaba
Teşekkürler.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar merhaba, motor yağı ile ilgili epey tartışılmış, çok faydalı bildiler var elinize sağlık
Ben bugün 30000 bakıma götüreceğim yetkili servise . Civic sedan 2018 dizel aracım.
Motor yağı olarak petrol ofisi kullanıyoruz denildi.
Honda’nın kendi yağı belli bir fiyat farkı ile koyabiliriz isterseniz denildi
Sizin görüşünüz nedir acaba
Teşekkürler.

Kendi yağınızı kendiniz götürün bence motul eco clean 0w30 alıp. Fiyat farkını öğrenin bir de ona göre değerlendirin tabi.

Yetkili servis , kendimiz yağı götürdüğümüzde değiştiremeyeceklerini söylüyor. Uğraşmak istemedim
Telefonda orjinal Honda yağı ellerinde 60₺ farkla koyabileceklerini söylemişlerdi
Şimdi ellerinde sadece petrol ofisi yağı olduğunu söylüyorlar
Servislere güven hiç olamayacak anladığım kadarıyla

İlk başta Honda orjinal yağ sadece rs gibi modellerde kullanılıyor dedi, ben ısrar edince başka bir yeri aradı. Oluyormuş dedi. Bu sefer 250₺ fark istedi

Geri