Civic FC5 Civic Eco Elegance Marş Almama Problemi

Merhaba, herkese iyi forumlar dilerim.

2018 Eco elegance aracım son zamanlarda marş almamaya başladı. En son çok bilinmedik bir istasyondan yakıt aldım, ne olduysa ondan sonra oldu. Normalde tek marşta çalışan araç bayağı zorlanıyor marş almakta. Yakıtla ilgili olduğunu düşündüğüm için mevcut LPG’yi bitirip yeni LPG aldım ama sorun aynı şekilde devam ediyor.

Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. İlk marşta araç benzinde çalışır. Akünüz ise 3 seneyi doldurmuş. Akü testi ile bir başlangıç yapılabilir.

Merhaba, konuyu tekrar hortlatmış gibi oldum ama sorunum hala düzelmedi. Aracımın aküsünü geçen sene değiştirdim, dolayısıyla akü ile ilgili bir problem olduğunu zannetmiyorum; çünkü araç benzinde tek marşta çalışıyor. LPG’de ise bayağı marş almakta zorlanıyor, hatta istop ettiği bile oluyor. Sanayide bir ustaya götürdüm, beyinde sıkıntı olabilir dedi ve geçici birkaç şey yaptı. Şayet beyinde sıkıntı yoksa enjektörleri temizleriz dedi ama merak ettiğim asıl soru şu; aracımın garantisi devam ediyor. Bu sorunu garanti kapsamında çözebilir miyim ?
Şimdiden çok teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba, konuyu tekrar hortlatmış gibi oldum ama sorunum hala düzelmedi. Aracımın aküsünü geçen sene değiştirdim, dolayısıyla akü ile ilgili bir problem olduğunu zannetmiyorum; çünkü araç benzinde tek marşta çalışıyor. LPG’de ise bayağı marş almakta zorlanıyor, hatta istop ettiği bile oluyor. Sanayide bir ustaya götürdüm, beyinde sıkıntı olabilir dedi ve geçici birkaç şey yaptı. Şayet beyinde sıkıntı yoksa enjektörleri temizleriz dedi ama merak ettiğim asıl soru şu; aracımın garantisi devam ediyor. Bu sorunu garanti kapsamında çözebilir miyim ?
Şimdiden çok teşekkürler

Geçmiş olsun. Servis garanti kapsamında bakar mı bilemiyorum. Fakat denemekte fayda var. İlk marşta zor çalışması regülatör diyafram yırtılması şüphesini verir. Enjektörler bozuk ise açık kalıyor olabilir. İlk marşta geç çalışır. Hareket halinde olması enjektörlerin tıkalı olmasından olabilir. Yakıt aldıktan hemen sonra olduğu için sistemde tıkanıklık olması daha olağan bir durum gibi anlaşılıyor. Gaz filtresini değiştirip eski filtrenin içini açıp bakılsa fikir verir.

Geri