CİVİC EP2 HARARET

Ad Soyad
Rıdvan uysal
Aracınız
Civic EP2
Arkadaşlar bu hararet Sorunu nu nasıl çözecegiz

Devirdaim yeni
Radyatör yeni
Fan müşürü yeni

Motor normal çalısmasında problem yok ,yokuşa sardığım zaman göstergedeki hararette oynama yok fakat ;

OBD Cihazindan takip ediyorum yokuşu çıkmaya başladımı hararet 88 dereceden 110 dereceye çıkıyor (bu arada gösterge hala normal) ve yedek su deposundan kapagı patlatıp taşma yapıyor...

Başına gelen varmı böyle birşey motoru açtırmak istemiyorum yarım marşta çalışıyor çekişi çok güzel ustalar conta olabilir diyor güvenemedim.

Km 250 bin..mm 180 binde motor yapılmıstı.

22101316UP cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun hocam, hararet müşürü hiç değişmedi ise değişebilir. Normal çalışmada fan kaç derecede çalışıyor?
Normalde rampada 100 dereceyi geçmemeli.
Sistemden su atması conta şüphesi verir. Hortumlarda sertlik veya şişme yapar. Motor açmadan bazı testleri var. Onları yaptırabilirsiniz.

Ad Soyad
Rıdvan uysal
Aracınız
Civic EP2
Hayır radyatör suyu berrak yağ su karışması yok

Ad Soyad
Rıdvan uysal
Aracınız
Civic EP2
Geçmiş olsun radyatör suyunda bulanıklık var mı?
Geçmiş olsun hocam, hararet müşürü hiç değişmedi ise değişebilir. Normal çalışmada fan kaç derecede çalışıyor?
Normalde rampada 100 dereceyi geçmemeli.
Sistemden su atması conta şüphesi verir. Hortumlarda sertlik veya şişme yapar. Motor açmadan bazı testleri var. Onları yaptırabilirsiniz.
Rampada 110 derece ye kadar çıkıyor obd cihazımda görüyorum zaten şu kayniyor o arada buhar çıkıyor .fakat aracın gostergesi hala ortada

Ad Soyad
Murat Aras
Aracınız
Civic FE1 2023
Termostat açmıyor olabilir ki sistemin suyu radyatorde soğutmuyordur, hararet müşiri arızalı büyük ihtimalle ki ortada gösterip hararet yaptiriyor araca.. her ikisine de baktırın..

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Rampada 110 derece ye kadar çıkıyor obd cihazımda görüyorum zaten şu kayniyor o arada buhar çıkıyor .fakat aracın gostergesi hala ortada

Gösterge normalde ortanın bir tık altında olmalı.
Gösterge sensörü, termostat ve hararet müşürü ilk müdahalede kontrol edilmesi ve değişmesi gereken basit işlemlerden başlanabilir.

Aracınız
Civic ES7 2003
@tcb1911 Araç sogukken radyatör suyunu kontrol ettiniz mi? Bulanıklık var mı? Yağ karışmış olabilir conta şüphesi varsa. Yine sabah sogukken radyatör kapağını açınca fokur tu sesi olması conta şüphesi (cevap/alıntı yanlış olmuş teknik hata)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri