Civic es7 debriyaj ve fren sorunu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan aklidenge
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Aracınız
Akadaşlar öncelikle Selamınaleyküm Hayırlı günler.
iki sorum olacak başına gelen bilen varmı?

1-Araba soğukken ilk çalıştırdığımda debriyajdan bir tel sesi geliyor gıcırdama şeklinde . sanki bir yeri yağlasam gidecek ama nereyi yağlayacam bilmiyorum. bu ses belli bi süre çalışınca geçiyor.

2-arabanın fren balatalarını değiştirdim diskleri tornaya verdim. bosh marka balata taktım
ama sağ tekerden firene bastığımda ara sıra tak tak ses geliyor. hızlı giderken yada sert bastığımda bişey yok. böyle ilk kalkışta duruşta ileri geri yaparken felan . kafayı yiyecem bulamadım ses nerden geliyor.
ama balata değişti ondan sonra oldu ondan eminim.

Cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.

NoFeaR

BYD
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Diğer Markalar

1-Araba soğukken ilk çalıştırdığımda debriyajdan bir tel sesi geliyor gıcırdama şeklinde . sanki bir yeri yağlasam gidecek ama nereyi yağlayacam bilmiyorum. bu ses belli bi süre çalışınca geçiyor.

2-arabanın fren balatalarını değiştirdim diskleri tornaya verdim. bosh marka balata taktım
ama sağ tekerden firene bastığımda ara sıra tak tak ses geliyor. hızlı giderken yada sert bastığımda bişey yok. böyle ilk kalkışta duruşta ileri geri yaparken felan . kafayı yiyecem bulamadım ses nerden geliyor.

A.s şu şekilde bir yol izleyebilirsiniz, sırayla lastikleri kriko ile kaldırın kaldırdığınız lastiği elinizle çevirin sürtme vs. var mı kontrol edin, fren pabuçları tam açılmıyor ses vs. yapıyor olabilir. Deneme yapar iken el freni ve aracın viteste olmaması gerekiyor, güvenlik için lastiklerin önüne takoz koymayı unutmayın.

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019

Debriyaj pedalı için de ben cevap vereyim; bu ses Es7'lerde maalesef kronik. Yapacağınız şey, araç içerisindeki debriyaj pedalının tüm hareketli parçalarına wd40 veya sprey şekilde yağlayıcılar var. Pedalı pompalayarak bundan sıkın. Debriyaj merkezinin içinde gidip gelen milde dahil. Belli bir süre idare eder sonra yine başlar, sizde tekrar yağlarsınız. Ben böyle çözüm bulmuştum.

LG-D802 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Cevaplarınız için teşekkürler.
Debriyaj için yağlayacak yer ararken motorun orda alt merkezi dedikleri yeri buldum. plastik kapağı var ordan yağladım ses gitti basit ama gıcık bi sorunmuş.
Diğer tekerler içinde hala bi çözüm bulamadım ses devam ediyor pabuçda sürme de yok.
düşünüyorum düşünüyorum o sesi neresi çıkarır bulamıyorum.

Geri