Civic FB7 2014 - Orta Oksijen Sensörü-P0138 Kod

Aracınız
Civic FB7 2014
Herkese Merhaba ,

Öncelikle sağlıklı günler dilerim.

Oksijen sensör hatasından kaynaklı motor arıza lambam yanıyor. Baktırdım katalizör sonrası sensör değişmeli dednildi.

Bu arızayı yaşayan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa çok sevinirim.

Selamlar/Saygılar. WhatsApp Image 2020-08-28 at 14.36.30.jpeg

Aracınız
Civic FB7 2014
Ahmed hocam merhaba

Orjinal honda servise vericem bu hafta arabayı, ilk bakıldığında direk hata şu kesin demediler. Servisteki ustada çok deneyim yok gibi yada aynı hata hiç başına gelmemiş. Ayrıca Orjinal taktık sensörü yine hata verdi, aynı gün değil ertesi gün. Katalitik konvertör hatası olabilir dedi. Oynanmış dedi. Ben Orjinal sanıyordum. Durum üzdü. İnşallah çok büyük arıza çıkmaz. Sonucu paylaşırım.
Güzel o zaman. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ahmed hocam merhaba

Orjinal honda servise vericem bu hafta arabayı, ilk bakıldığında direk hata şu kesin demediler. Servisteki ustada çok deneyim yok gibi yada aynı hata hiç başına gelmemiş. Ayrıca Orjinal taktık sensörü yine hata verdi, aynı gün değil ertesi gün. Katalitik konvertör hatası olabilir dedi. Oynanmış dedi. Ben Orjinal sanıyordum. Durum üzdü. İnşallah çok büyük arıza çıkmaz. Sonucu paylaşırım.

Yan sanayi katalizör varsa dikkate alınmalı.
Birincisi araca uyumlu mu?
İkincisi içi nasıl?
Şunuda bilin 2. sensör motor için değildir. Katalizör takibi için vardır. Sadece emisyon testi için bir önem kazanır. Güzel takip ediyorsunuz, lakin işinize yarayacak ustaya bir türlü denk gelemediniz.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2014
Ahmed hocam ilgine teşekkür ederim, bu konu hakkında tecrübesi olan başka forum üyesi varsa bilgi verirsen sevinirim. Şu arızayı bir halledeyim forumda daha aktif şekilde bilgi ve tecrübe paylaşmaya çalışacağım. İyi akşamlar.
Yan sanayi katalizör varsa dikkate alımalı.
İkincisi içi nasıl?
Şunuda bilin 2. sensör motor için değildir. Katalizör takibi için vardır. Sadece emisyon testi için bir önem kazanır. Güzel takip ediyorsunuz, lakin işinize yarayacak ustaya bir türlü denk gelemediniz.

Aracınız
Civic FB7 2014
Yan sanayi katalizör varsa dikkate alınmalı.
İkincisi içi nasıl?

Hocam merhaba

Honda servise gitmeden önce gazcıma brc bayisine gitmeye karar verdim. Ancak shell den yakıt doldurdun lpg. Gittim kontrol yapıldı net görürnen bir sorun bulunamadı ayar yapıldı. Hata silindi. Ben denemek için ayrıldım. Baya deneme yaptım aynı gün motor arıza ışık yanmadı. Ertesi gün yandı ışık. 2 gün böyle kullandım. Sonra ışık kendiliğinden yok oldu. Tamamen yakıt kaynaklı bir hata çıktı. İlginç değil mi.

Selamlar.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam merhaba

Honda servise gitmeden önce gazcıma brc bayisine gitmeye karar verdim. Ancak shell den yakıt doldurdun lpg. Gittim kontrol yapıldı net görürnen bir sorun bulunamadı ayar yapıldı. Hata silindi. Ben denemek için ayrıldım. Baya deneme yaptım aynı gün motor arıza ışık yanmadı. Ertesi gün yandı ışık. 2 gün böyle kullandım. Sonra ışık kendiliğinden yok oldu. Tamamen yakıt kaynaklı bir hata çıktı. İlginç değil mi.

Selamlar.

Aracın yakıt seçme hassasiyeti artmış gibi duruyor. Problem geçtiyse ne güzel. Shell'den almaya devam edin bakalım.

Geri