Civic FB7 Civic FB7 - 4 Kapı + Bagaj + Alt Takım Pütür = Hand Made İzolation :)

Birde şunu sormak istoyorum bu calismayi yapan arkadas kapi iclerinde yalitim malzemesini tek parça olarak kullanmış ben genişliği 10 cm lik bir yalıtım malzemesi kullanmak istiyorum alt alta yapistirarak işlemi halletmeyi düşünüyorum sakıncası olurmu acaba fark yapacak bir konu oluşabilirmi????

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Birde şunu sormak istoyorum bu calismayi yapan arkadas kapi iclerinde yalitim malzemesini tek parça olarak kullanmış ben genişliği 10 cm lik bir yalıtım malzemesi kullanmak istiyorum alt alta yapistirarak işlemi halletmeyi düşünüyorum sakıncası olurmu acaba fark yapacak bir konu oluşabilirmi????
Zaten belirttiğiniz şekilde uygulanır, bitüself'in tek parça olması önemli değil, önemli olan metaldeki titreşimi absorbe edebilecek yeterli oranda yüzeyi kaplaması (y)

Kapı içlerine bituselfyaptıktan sonra poşet olan kısma komple siyah süngerden çekmek gereklimi yoksa orayada bituself yapsak olurmu

ywzckr

0
Kapı içlerine bituselfyaptıktan sonra poşet olan kısma komple siyah süngerden çekmek gereklimi yoksa orayada bituself yapsak olurmu

Bituself yapabilirsin ama o siyah sunger dedigin polietilen ısı ve ses izolasyonu saglar. Bituself ise metali agirlastirarak titresimi azaltir. O siyah sunger olmadan iyi bir sonuc olmaz diye dusunuyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bituself yapabilirsin ama o siyah sunger dedigin polietilen ısı ve ses izolasyonu saglar. Bituself ise metali agirlastirarak titresimi azaltir. O siyah sunger olmadan iyi bir sonuc olmaz diye dusunuyorum.

Yani fotolarda yapılan gibi iç kısma bituself yapıp son kısma yani poşetin olduğu kısma siyah sünger koymak doğru olanmidir??

ywzckr

0

İlla poset ustune uygulayacaksin diye bir durum yok ama kapinin ustunden daha cok etkileyecegi icin bunu uyguluyorlar ama ben kapinin plastigine uygulamistim. Tam ses izolasyonu icin tabana da uygulamak lazim diyorlar. Zahmetli bi olay sadece kapilar yeterli gelmiyor. Size mantikli gelen yonde uygulayin hem isi icin hemde ses icin ikisindede faydasi dokunur.

ywzckr

0
bu arada bagajın bir kismina siyah süngerden kullandım koku yapti suanda araci havalndiriyorum insallah süngerin kokusu geçecek

Hangi urunu kullandiniz hocam yaklasik 1 aydir benim bagajda duruyor adetastan samsundan aldiklarim bituself simself hepsi acikta bagajim bombostu doldu simdi ama hic koku yapmadi desem yeridir ilk bi kac gun hafif yeni arac plastigi gibi kokuyor sanki dedim arabaya binenlere sordum yok bise kokmuyor dediler. Ama burasi ne cok sicak ne cok soguk hic kar yagmadi mesela. Ama izmir antalya gibi de degil.
Eger cok koku yapiyor derseniz urunleri uygulamadan once havalandirabilirsiniz.

Hangi urunu kullandiniz hocam yaklasik 1 aydir benim bagajda duruyor adetastan samsundan aldiklarim bituself simself hepsi acikta bagajim bombostu doldu simdi ama hic koku yapmadi desem yeridir ilk bi kac gun hafif yeni arac plastigi gibi kokuyor sanki dedim arabaya binenlere sordum yok bise kokmuyor dediler. Ama burasi ne cok sicak ne cok soguk hic kar yagmadi mesela. Ama izmir antalya gibi de degil.
Eger cok koku yapiyor derseniz urunleri uygulamadan once havalandirabilirsiniz.

n11 den almıstım sıyah sunger olanı baska bır yerden bıtuself aldım onda sıkıntı yok ama sıyah sunger baya kokuyor garajım var allahtan kapıları bagajı camları acıyorum garaj camlarınıda acıyorumda havalandırıyorum yoksa o koku cıkmaz buyuk ıhtımalle 1 haftadır bu sekılde devam edıyorum aydınlatma lambalarınıda soktum bosuna akuden yemesın dıye 1 hafta sonunda bıraz azalma var bu arada yasadıgım sehır eskısehır soncularını beklıyorum bakalım eger koku kalmazsa dırek kapı ıclerıne baslayacagım ama koku kalırsa baska careler arayacagız ınsallah kalmaz. vede bugun bagaj bombosken deneme sansım oldu gercekten belli bir sekılde ses yalıtımında ıyılesmeler oldugunu farkettım .

Geri