Civic FB7 Akü Bitti

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar merhaba aracım 2014 civic fb7, geçen hafta aracın lastiği indiğinde pompa ile şişirmiştim fakat arabayı çalıştırmamıştım, sonrasında çalıştırınca araç çalışmadı, 15 dk bekledim ve sonrasında çalıştı aküyü de şarj etmiştir diye düşünüyorum. Yılbaşı sokağa çıkma yasağında toplamda 4 gün çalışmadı araç bu kadar kısa sürede akünün bitmesi normal mi ? Akü markası mutlu 2019 ekimde almıştım garantisi devam ediyor. Sizce ne yapmalıyım ? Şarj mı ettireyim yoksa değişim konusunda ısrarcımı olayım ?

Ek olarak kontağı açınca bütün arıza lambaları yanıyor- lastik basınç-abs- şu bu - check system uyarısı veriyor.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm
ölçüm kağıdını kaybettim ama şarja taktıktan sonra akü sağlığı %83 şarj durumu da %100 oldu, tekrar biterse değişime gönderelim dediler. Şu an için sıkıntı çözüldü inşallah teşekkürler değerli yorumlarınız için

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bende geçen sene mutlu almıştım bakalım bizimkisi ne kadar gidecek ? Şimdilik bir sıkıntı yok anında marş alıyor. Marş basma gücünden dolayı mutlu seçmiştim incimi alsaydım diyorum. Gerçi varta alıp memnun kalmayada var.

Aracınız
Civic FB7 2014
ölçüm kağıdını kaybettim ama şarja taktıktan sonra akü sağlığı %83 şarj durumu da %100 oldu, tekrar biterse değişime gönderelim dediler. Şu an için sıkıntı çözüldü inşallah teşekkürler değerli yorumlarınız için

Çözüm
Aracınız
Civic FB7 2014
Hocam mutlu marka akü iyidir ama siz mutlaka akünüzü değiştirin aracın şarj sistemini kontrol ettirin düşük şarj ettiği için aküyü toplamaya bilir, birde bagaj lambasını kontrol edin yanık kakıyor olabilir

ASUS_Z012D cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Garantisi devam ettiği için değişmek çok mantıklı gelmiyor sonuçta sıkıntı tekrarlarsa değişecekler zaten, akü şarj edildikten sonra bir cihaz bağladılar şarj sisteminde sıkıntı yok dediler. Bagaj lambasını kontrol edeyim teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederiz.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FB7 2015
akü 2 yıl garantili hocam hemen değiştiriyorlar. sıfır arabada 2. yılda benimde başıma gelmişti. serviste değişti akü, üstündeki orjinal mutlu akü

Merhaba, benim aracım 2012 FB7 otomatik benzinli ve bugün itibari ile 42,000 km’de. Yani 8 yılı devirmiş olmasına rağmen ve malum pandemi ortamında aracı çok nadir kullandığım halde bile (evden çalışıyorum ve aracı ortalama haftada 1 kere 5-10 km kullanıyorum) orjinal aküsü hala bitmedi ve ilk marşta hemen çalışıyor (maşallah diyeyim). Esasında bende bu aralar akü biter diye endişelenip araştırma yapmıştım ve muhtemelen Mutlu 55A akü alırım diye plan yapmıştım. Yukarıdaki yazılardan sonra kafamda soru işaretleri oluştu tabiki. Uzun lafın kısası, hakikaten eskiden üretilmiş orjinal akü ile yeni nesil aküler arasında ciddi fark var demekki ve anlaşılan tamamen ticari odaklı üretim yapıyorlar. Saygılar.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba, benim aracım 2012 FB7 otomatik benzinli ve bugün itibari ile 42,000 km’de. Yani 8 yılı devirmiş olmasına rağmen ve malum pandemi ortamında aracı çok nadir kullandığım halde bile (evden çalışıyorum ve aracı ortalama haftada 1 kere 5-10 km kullanıyorum) orjinal aküsü hala bitmedi ve ilk marşta hemen çalışıyor (maşallah diyeyim). Esasında bende bu aralar akü biter diye endişelenip araştırma yapmıştım ve muhtemelen Mutlu 55A akü alırım diye plan yapmıştım. Yukarıdaki yazılardan sonra kafamda soru işaretleri oluştu tabiki. Uzun lafın kısası, hakikaten eskiden üretilmiş orjinal akü ile yeni nesil aküler arasında ciddi fark var demekki ve anlaşılan tamamen ticari odaklı üretim yapıyorlar. Saygılar.

Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/threads/yeni-ueyelerin-tanisma-mesaji-nasil-olmalidir.99/

FB7lerin üstünde gelen orjinal akülerinin kalitesi gerçekten yüksek, bence voltaj ve ömrünü 6 ayda bir kontrol ettirerek kullanabildiğiniz kadar o aküyü kullanmaya devam edin (y)
2017 yılının Eylül ayında orjinal aküyü sırf biraz marşı geç almaya başladığı için Mutlu 55Ah akü ile değiştirdim ancak yeni akü 2.yılını doldurduktan 3-4 ay sonra hiçbir belirti vermeden ömrünü tamamladı, benim yaşadığıma benzer sorunları da yaşayan birçok kullanıcı mevcut, yani Mutlu Akü'nün güncel üretimlerinin kalitesinin eskisi gibi olmadığını üzülerek söyleyebiliriz.

Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/threads/yeni-ueyelerin-tanisma-mesaji-nasil-olmalidir.99/

FB7lerin üstünde gelen orjinal akülerinin kalitesi gerçekten yüksek, bence voltaj ve ömrünü 6 ayda bir kontrol ettirerek kullanabildiğiniz kadar o aküyü kullanmaya devam edin (y)
2017 yılının Eylül ayında orjinal aküyü sırf biraz marşı geç almaya başladığı için Mutlu 55Ah akü ile değiştirdim ancak yeni akü 2.yılını doldurduktan 3-4 ay sonra hiçbir belirti vermeden ömrünü tamamladı, benim yaşadığıma benzer sorunları da yaşayan birçok kullanıcı mevcut, yani Mutlu Akü'nün güncel üretimlerinin kalitesinin eskisi gibi olmadığını üzülerek söyleyebiliriz.

Bilgilendirme ve öneriniz için teşekkürler. Kesinlikle dikkate alıp diğer marka aküleride araştıracağım, ancak bildiğim kadarıyla ebatlardan dolayı sınırlı sayıda marka/model çözümü var ve kaderimize razı olacağız artık
Not : Tanışma bölümünde bilgileri paylaştım. Bilginize.

Aracınız
Civic FB7 2014
akü 2 yıl garantili hocam hemen değiştiriyorlar. sıfır arabada 2. yılda benimde başıma gelmişti. serviste değişti akü, üstündeki orjinal mutlu akü

Hemen değiştirmiyorlar maalesef, önce ölçüm yapıyorlar sonra eldeki veriler ışığında akünün ömrünü ölçüp ona göre değişim yapıyorlar. İlk mesajda da bahsettiğim üzere muhtemelen ben hatalı kullanım sonucu aküyü komple deşarj etmiştim o yüzden çalışmadı fakat şarj olduktan sonra şükür sıkıntı yaşatmadı.

Aracınız
Civic FB7 2015
Hemen değiştirmiyorlar maalesef, önce ölçüm yapıyorlar sonra eldeki veriler ışığında akünün ömrünü ölçüp ona göre değişim yapıyorlar. İlk mesajda da bahsettiğim üzere muhtemelen ben hatalı kullanım sonucu aküyü komple deşarj etmiştim o yüzden çalışmadı fakat şarj olduktan sonra şükür sıkıntı yaşatmadı.

anladım. doğrusunuz bende de ölçüm yaptılar ölü şarj tutmadı değiştiriyoruz dediler değiştirdiler aynı gün

Geri