Civic fb7 araç içi, kapilar,bagaj ve davlumbaz komple ses yalitimi malzeme ve montaji

Aracınız
Aracın içine aldığı yol sesinden, ilk aldığım günden beri rahatsızım ve uygulama yapmayı hep düşünüyordum. Sitede uygulama yapan arkadaşlar gördükçe daha fazla ertelemeden bu işe başlamak istiyorum.
Buraya kullanacağım ürünleri ve malzemeleri fiyatlarıyla birlikte yazacağım belki yapmak isteyen arkadaşlara yardımı olur.
Yazdığım ürün isimleri alacağım sitedekilerle aynı olacak ki bulurken sizde zorlanmayın. Bu konuyu bu şekilde açmamın sebebi yalıtım işinde en önemli işin malzeme temini ve seçimi olduğunu düşündüğümden

1- Öncelikle aracın tabanı, kapı içleri, bagaj içi, davlumbaz içlerine Adaself isimli fiyatı bitüselfe göre daha uygun olan ürünü belirledim. Bu ürünü tüm bu zeminler için alt malzeme olarak kullanacağım ürünün ebatları 30 cm eni ve 1 topu 10 metre. Ürün yanmaz ve suya dayanıklı.Tüm bu zeminler için 3 yada 4 adet fazlasıyla yetecektir gibi fiyatı 54.87*3= 164,61 TL

2- oto ses yalıtımı 8 bu ürün wolkwagenin araçlarında kullandığı kalın taban süngeriyle aynı yapıda boyutları 100*50 bu ürünü sadece araç taban halısının altına uygulamayı planlıyorum. Adaselfi uyguladıktan sonra bu ürünü onun üzerine yapıştıracağım .Miktar olarak 3 adet yeterli gelecek gibi 28,32*3=84,96 TL

3- Kapı içleri için Firex adı verilen ses yalıtımı süngerini kullanacağım. Bu ürünü suya karşı hassasiyeti nedeniyle kapı iç döşemesinin altına direk olarak uygulamak mantıklı olacaktır. Yine kapının saç kısmına adaself uyguladıktan sonra tabiki. bu ürün 2. maddedekine göre daha esnek bir yapıda sıcaklığa dayanıklı ve kendinden yapışkanlı yine o yüzden kapı içine bu ürünü seçtim. Ayrıca bu süngeri bagaj ve arka koltuk içinde kullanmayı planlıyorum. Ürünün 1 topu 5 metrekare yani 1 adet yeterli gelir fiyatı : 103.13*1 = 103,13 TL

Tüm bu işlemler için şu anda malzeme temini aşamasındayım. Ürünleri aldığımda ve hava durumu müsait olduğunda yapım aşamasına geçeceğim. Zaten hepsinin uygulanacağı yerler ve nasıl yapılacağı aşağı yukarı belli. Benim aracın koltukları haricinde sökmediğim bir yeri kalmadığı için montajda zorlanmayacağımı düşünüyorum. Yapım aşamasında mutlaka resimli paylaşım yaparım.
Bu ürünleri araştırmalar sonucunda kendim buldum.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar yanlış veya eksik ürün yazdıysam lütfen belirtsinler ki almadan değişiklik yapabilelim.
Hepinize saygılar...

nemlee

0
Aracınız
Civic FC5 2020
Simdiden kolay gelsin.. Resimlerden sonra hepimiz kendi aracimiza uygulamak isteyebiliriz cunku maliyet fiyati oldukca makul. Takipteyiz..

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Faydalı güzel bir çalışma olacak inşallah resimleri paylaşın bizlere de fikir olur:eek:k:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=2667]muhsin6607[/MENTION] Takip :eek:k:

Aracınız
aynı işlemleri aynı yerden alıp yapma planım var benim de. 1 yıldır var ama plan. Şu anda sağlık durumlarından yapamıyorum. Yaparken bol bol fotoğraf çekip buraya atarsanız seviniriz. Ayrıca Yaptıktan sonra oluşan fark içinde görüşebilirsek mutlu olurum.

Aracınız
bir gelişme olmadı sanırım.. proje beklemede anlaşılan..

Aracınız
arkadaşlar projeyi biraz beklemeye almak zorunda kaldık evet ama yapılacak bi sorun yok benden önce yapanda olursa tecrübelerini almak isterim.

Geri