Civic FB7 Civic FB7 Buji Tavsiye Konusu - Sahte NGK bujilere dikkat!

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
2 ay önce, LPG'li araçlar için olan ds kodlu olanı, yanlış hatırlamıyorsam 886 ₺ ye almıştım.
Teşekkürler hocam (y)
Bugün servise sorduğumda kampanya harici 1020 lira fiyat verdiler, muhtemelen servis kampanya indirimiyle yine sizin aldığınız fiyatlara gelecek, yeni yıl zammı gelmeden bujileri de değiştirsem mi bilemedim (Araç 85binde fabrikada takılan orjinal bujiler mevcut).

Aracınız
Teşekkürler hocam (y)
Bugün servise sorduğumda kampanya harici 1020 lira fiyat verdiler, muhtemelen servis kampanya indirimiyle yine sizin aldığınız fiyatlara gelecek, yeni yıl zammı gelmeden bujileri de değiştirsem mi bilemedim (Araç 85binde fabrikada takılan orjinal bujiler mevcut).
Bence boşuna masraf çıkarmayın kendinize. 120 bin oluncaya kadar sıkıntı çıkarmazsa binersiniz. 120K olunca sıkıntı olmasa bile değiştirirsiniz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Açıkçası yüksek enflasyon dönemine girdiğimiz için birkaç seneye değişim vakti gelecek bütün parçaları şimdiden değiştirmek istiyorum, ne kadar dayanıklı da olsa bu parçalar 8 yıllık, sorunsuz geçirecekleri dönem biraz şüpheli hale gelmeye başlıyor, zaten şimdi sağ motor kulağı değişimi için servisteyim, eğer buji değişim maliyeti 800 tl'yi geçmiyorsa değişim yaptırmayı planlıyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@İsmail Beşiroğlu hocam siz araç pert olmadan önce buji değişimini ne kadara yaptirmistiniz?

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bujileri tedbiren serviste değiştirdim arkadaşlar, eski bujilerimi de aldım zaten.
Buji takımı değişimi için serviste motor kulağı değişimi de yapıldığı için ek bir işçilik yansıtmadılar, sonuç olarak buji değişimi bana kdv ile birlikte 815 liraya mal olmuş oldu. Bence parça değişim vakti gelen kullanıcıların gerekli değişimleri kampanya bitmeden tamamlamalarını öneririm, şu anda yedek parçada yeni kur zamları yansıtılmış değil.

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Bujileri tedbiren serviste değiştirdim arkadaşlar, eski bujilerimi de aldım zaten.
Buji takımı değişimi için serviste motor kulağı değişimi de yapıldığı için ek bir işçilik yansıtmadılar, sonuç olarak buji değişimi bana kdv ile birlikte 815 liraya mal olmuş oldu. Bence parça değişim vakti gelen kullanıcıların gerekli değişimleri kampanya bitmeden tamamlamalarını öneririm, şu anda yedek parçada yeni kur zamları yansıtılmış değil.
Motor kulağını ne kadara değiştirdiniz ? Birde daha önceden konuşmuştuk hatırlıyor musunuz bir farkını hissederseniz yazarsanız sevirim.

Geri