Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

Aracınız
Civic FB7 2013

Facebook ' ta bir parçacıda şöyle bir şey denk geldi birde arakdaşlar. 450 TL diyor Nissin ' e

Sanırım 10 - 12 yıl önce idi.

İes aracımda bu üzeri nissın yazılı balataları bir özel servis itelemiş idi bana.
Sonuç berbattı. Ses Toz ve uzun fren mesafesi derken bir yerlere vurmamak için serviste değiştirmiş idim.

Arkadaşlar yukarılarda yazdım görselini paylaştım.
FB7 için REMSA balatayı öneriyorum.

Ucuz ürünlerden kaçının, araçlarımızın frenleri zayıf, iyi lastik alın, disklerinizi kontrol ettirin, fren hidroliğini tazeleyin.

Aracınız
Civic FB7 2013
Üstad remsa arattırdım ancak bulamadım

Birde bu balata teli meselesi var. Muadil ürün kutularında tel yok. Parçacılara sorduğumda hep kutuda tel olmadığını söylüyorlar.

Aracınız
Civic FB7 2013
İzmir Terakki' de 840 lira fiyat üzerinden yüzde 30 indirim varmış. İzmir ve çevresindeki arkadaşlara duyrulur. Van'da 1000 lira diyor. Bu kadar fark olmaz arkadaşım...

Ad Soyad
sef gngr
Aracınız
Civic FC5 2019
Van yetkili servisi aşırı paraci ve fahis pahali.
İzmir Terakki' de 840 lira fiyat üzerinden yüzde 30 indirim varmış. İzmir ve çevresindeki arkadaşlara duyrulur. Van'da 1000 lira diyor. Bu kadar fark olmaz arkadaşım...

SM-N975F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Bende dün gittim valeo aldım. 150 TL ye parçacıdan aldım. İnternetten almadım. Çünkü öncesinde Valeo Türkiye ile telefon görüşmesi yapmıştım, telefona çıkan arkadaş parçacılardan alın. İnternette olumsuz şeyler olabiliyor dedi.
40 lirada ustaya verdim ama kaliper bakımı yapmadı. Çalışıyor hocam gerek yok dedi. Ayrıca valeo için ses yapabilir dedi.
Açıkçası biraz idareten aldım balatayı. Seneye sömestr veya yaz tatilinde indirimli bir bayiide serviste yaptırma niyetim var. Dün taktırdım, arada ses yapıyor. Birkaç güne geçer diye ümit ediyorum diyeceğim ama sokağa da çıkamayacağız.

Bu arada balata üzerinde nissin felan yazmıyordu arkadaşlar. Sadece HONDA yazıyor. O yüzden Honda kutulu nissin logolu balatalar satılıyor internette, dikkat edin derim.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba arkadaslar gecen haftalarda tum fren sistemi bakima aldim 4 disk degisimi ve 4 fren balatasi ve arka kaliper sistemi degisimi yaptim on fren kaliperler saglam gozuktugu icin sadece sarjli matkap ile zimpara yapmak yeterli oldu parcalarin maliyeti on diskler ve fren balatalari hondadan aldim $350 tuttu arka diskler balatar ve kaliper sistemi yan sanayi 450 dolar tuttu.
En zorlandigim kisim diskleri tutan 2 vidalar oldu cok paslanmisti cikarmak icin baya zaman harcadim degisim sirasinda bazi fotograflar aldim oncesi ve sonrasi icin.
10.jpg11.jpg12.jpg14.jpg15.jpg16.jpg17.jpg

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba arkadaslar gecen haftalarda tum fren sistemi bakima aldim 4 disk degisimi ve 4 fren balatasi ve arka kaliper sistemi degisimi yaptim on fren kaliperler saglam gozuktugu icin sadece sarjli matkap ile zimpara yapmak yeterli oldu parcalarin maliyeti on diskler ve fren balatalari hondadan aldim $350 tuttu arka diskler balatar ve kaliper sistemi yan sanayi 450 dolar tuttu.
En zorlandigim kisim diskleri tutan 2 vidalar oldu cok paslanmisti cikarmak icin baya zaman harcadim degisim sirasinda bazi fotograflar aldim oncesi ve sonrasi icin.
Ekli dosyayı görüntüle 265041Ekli dosyayı görüntüle 265042Ekli dosyayı görüntüle 265043Ekli dosyayı görüntüle 265044Ekli dosyayı görüntüle 265045Ekli dosyayı görüntüle 265046Ekli dosyayı görüntüle 265047
Elinize sağlık ? kendiniz yaptığınız için fazlasıyla içinize sinmiştir :)
Ek olarak paslanmış ve zor çıkan vidalar için darbeli tornavidaları denemenizi öneririm.

Geri