Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

Aracınız
Civic FB7 2013
Balata değiştirmeden önce diskleri iyice kontrol ettirin görünen tarafa bakıp bişey yok diyorlar...
Diskteki eğiklik arka tarafta da oluşabiliyor sorun devam ediyor tabi 2 kere uğraşmak zorunda kalıyoruz.
Diskin ön ve arka tarafının tornada yoklanması lazım.

Aracınız
1 ayı geçti balatalar takılalı . 1000 km' den fazla yaptım. Ses yapıyor arkadaşlar. Tavsiye etmiyorum. Panik frenlik bir durum yaşamadım. O yüzden fren performansında bir farklılık hissetmedim. Galiba diskler yamuk. Araç fren esnasında titriyor. Diskleri, kurtarırsa tornaya vereceğim. Bir de ondan sonraki durumu yazarım. Yamukluk ile ses arasında bir ilişki var mı acaba ?
Ben de parçacıdan valeo almıştım hala da üstünde takılı ses yapıyor. Frenleme esnasında da kalkışta da ses var. Hiç memnun kalmadım. Ses yapıyor diye diskleri tornalatıp yeni balata taktı parçacı ama yine ses devam ediyor. Valeodan memnun değilim.

Redmi Note 9S cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Bir süredir araştırıyordum, genel olarak olumlu yorumlar bulmam neticesinde şansımı Kale marka balatadan kullanıyım dedim umarım üzmez Parçalar bugün karekodlu ve bandrollü şekilde geldi, montaj sonrası izlenimlerimi paylaşırım..

IMG_20210713_154403.jpeg

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Bir süredir araştırıyordum, genel olarak olumlu yorumlar bulmam neticesinde şansımı Kale marka balatadan kullanıyım dedim umarım üzmez Parçalar bugün karekodlu ve bandrollü şekilde geldi, montaj sonrası izlenimlerimi paylaşırım..

Ekli dosyayı görüntüle 265795
Bahsetmiş olduğum Kale marka balataları geçen hafta taktırdım, özellikle o freni ayaktan çekerken çıkan rahatsız eden illet gacırtı sesi nerdeyse yok denecek kadar azaldı.. Balatalar bayağı yumuşak. Hafta sonu Erciyes dağı sonrasında Kapuzbaşı şelalerine gittim o yolları bilen bilir zaten, balataları da test etmiş oldum frenlemede sıkıntı yaşamadım. Ayrıca jantların durumu da toz açısından gayet temizdi..

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Ses toz olayı bir kenera bırakırsak balatalar arası performans farkı çok olur mu ? Disk çapı balata büyüklüğü en önemli etken ama ben geçen sene zorunlu olarak arka balataları değiştirmiştim markası ne onu bile bilmiyorum ama ses sorunu yok aklıma takıldı performansı nasıldır ucuzdu çünkü ?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim FB7nin arka balatalarını yaklaşık 2 yıl 25bin km önce değiştirmiştim, ailedekiler bu hafta arkadan farklı bir ses duyduklarını belirttiler :)
Dinleyince arka balata olduğunu tahmin etmiştim ama emin olmak için ustaya sordum ve balataların az kaldığının teyidini aldım. Orjinal balata 58bin km dayanmıştı, Blueprint ise 25bin km dayabildi :) Müsait zamanda balata değişimi gerekli görünüyor.

Aracınız
Civic FC5 2019
Bahsetmiş olduğum Kale marka balataları geçen hafta taktırdım, özellikle o freni ayaktan çekerken çıkan rahatsız eden illet gacırtı sesi nerdeyse yok denecek kadar azaldı.. Balatalar bayağı yumuşak. Hafta sonu Erciyes dağı sonrasında Kapuzbaşı şelalerine gittim o yolları bilen bilir zaten, balataları da test etmiş oldum frenlemede sıkıntı yaşamadım. Ayrıca jantların durumu da toz açısından gayet temizdi..
sanırım kayserıde yasıyorsunuz ben de kayserıdeyım nerede yaptırdınız

Geri