Civic FB7 Civic FB7 için Fren Balata ve Disk Tecrübeleri

Ad Soyad
DOĞAN
Aracınız
Civic FD6 2011
Benim balata ve disk gayet iyi görünüyor ama arka disklerde hafif çizikler var, bir de fren hidroliğini değiştireceğim bu nedenle dün bir ustaya gösterdim. Arka diskleri tornaya verelim dedi, 2 disk tornası 1000 tl dedi. Açtım internetten TRW arka disk 2 adet 700 TL bunu gösterdim. İnternete inanma dedi. Tamam dedim gittim.

Bu da böyle bir anı.

Fren yapınca düz yolda ses yok, titreme vs yok sadece eğimli yollarda gacır gucur ses geliyor, seyir halinde iken de ön sol teker kısmından tekere taş sıkışmış gibi hafif bir ses geliyor. sanırım kaliper millerinden yapıyor, böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Ön düzeni gösterdim onda sorun yok, usta da sese baktı kaliper sesi olabilir dedi. Araç 2011 FD6.
Eğer sorun balatalarda ise bunu almayı düşünüyorum. 1000 TL'ye de var internette aynı balata. Sahte olabilir mi acaba?

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim balata ve disk gayet iyi görünüyor ama arka disklerde hafif çizikler var, bir de fren hidroliğini değiştireceğim bu nedenle dün bir ustaya gösterdim. Arka diskleri tornaya verelim dedi, 2 disk tornası 1000 tl dedi. Açtım internetten TRW arka disk 2 adet 700 TL bunu gösterdim. İnternete inanma dedi. Tamam dedim gittim.

Bu da böyle bir anı.

Fren yapınca düz yolda ses yok, titreme vs yok sadece eğimli yollarda gacır gucur ses geliyor, seyir halinde iken de ön sol teker kısmından tekere taş sıkışmış gibi hafif bir ses geliyor. sanırım kaliper millerinden yapıyor, böyle bir sorun yaşayan oldu mu? Ön düzeni gösterdim onda sorun yok, usta da sese baktı kaliper sesi olabilir dedi. Araç 2011 FD6.
Eğer sorun balatalarda ise bunu almayı düşünüyorum. 1000 TL'ye de var internette aynı balata. Sahte olabilir mi acaba?

Orjinal balataların piyasada satılma ihtimali bence çok çok düşük.
2 disk tornası için 1000 tl çok fahiş, oradan ayrılmakla iyi yapmışsınız.

Bence ses sorunu kaliper pimlerine bağlı olabilir, FB7de kaliper pimlerinde ses sorunu ile karşılaşan birçok kişi oldu hatta bununla ilgili açılmış konuda var diye hatırlıyorum. Biraz araştırma ile bulunabilir.

Kaliper pimi testi için özellikle parkeli yolda ses oluştuğunda hafif fren yaptığınızda ses kesiliyorsa pimlerden olmalı ihtimali çok yüksektir, aracınızı bir kontrol edin isterseniz.

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba. Fb7 için Remsa balata bulamıyorum. İnternette de aradım ama bulamadım. Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır?

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar 130-140 dan düşerken frenleme yaptığımda araba zangır zangır titriyor. Muhtemelen diskler yamuk. Arkalar torna kurtaracak gibi ama önler muhtemelen kurtarmayacak . Yeni disk alacağım. Hangi marka önerirsiniz diskte ? Balatalar ile birlikte değişim düşünüyorum. Nasıl bir ikili yaparsak ses problemini çözebiliriz? Bu arada ATE marka kullanan var mı ?

Aracınız
Arkadaşlar 130-140 dan düşerken frenleme yaptığımda araba zangır zangır titriyor. Muhtemelen diskler yamuk. Arkalar torna kurtaracak gibi ama önler muhtemelen kurtarmayacak . Yeni disk alacağım. Hangi marka önerirsiniz diskte ? Balatalar ile birlikte değişim düşünüyorum. Nasıl bir ikili yaparsak ses problemini çözebiliriz? Bu arada ATE marka kullanan var mı ?
Bosch oem disk ile kale ve icer marka balata sessiz çalışıyor. Kalenin frenlemesi ve konforu iyi ama çabuk bitiyor. Icer marka balatayı denemedim ama kullananlar memnun bu kombin ile

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar şu balatanın orijinal olma ihtimali var mı ?

Ekli dosyalar

• E80860B8-EA50-4913-840E-EDDFF1DCE2D5.jpeg
    E80860B8-EA50-4913-840E-EDDFF1DCE2D5.jpeg
    140.5 KB · Görüntüleme: 59
  • C0D1C333-BD99-4F81-9CD7-74EFFAA74F65.jpeg
    C0D1C333-BD99-4F81-9CD7-74EFFAA74F65.jpeg
    178.4 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Ad Soyad
myildirim
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar şu balatanın orijinal olma ihtimali var mı ?
Aşağıda orjinal balatanın resmi var. Parça noları tutuyor fakat orjinalde Honda yazısı kabartma şeklinde sizinki baskı şeklinde. Sanki orjinal değil gibi duruyor.

Ekli dosyalar

• civc ön balata.jpg
    civc ön balata.jpg
    98.7 KB · Görüntüleme: 40
Aracınız
Civic FB7 2013
Bulunduğum yerde özel honda servisi var. Bunları Rusyadan getirttiğini söyledi. 750 lira gibi fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam ön balatalar için.

Bir de fren hidrolik yağında marka fark eder mi ?

500 ml için 60 liraya da ürün var. 160 liraya da ürün var ?

Geri