Civic FB7 ön plakalığın sökülmesi

Arkadaşlar elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Umarım iş görür.

1-Bayinin taktığı plakalıktan plakamızı çıkartıyoruz. Genel olarak plakalığın alt reklam kısmı açılıp plaka önce aşağı kaydırılıp sonra yukardan kendinize çekerek çıkartılıyor.
2-Plaka çıktıktan sonra bayiinin plakalığını çıkartmak için karşımıza çıkan iki adet vidayı yıldız tornavida ile söküyoruz ve plakalık da elimizde.
3-Sıra geldi en alttaki kalın siyah plakalığa. yani fabrikanın taktığına. bunun için ilk olarak tam ortadaki plastik sekmanı söküyoruz. önce düz tornavida ya da bıçak yardımı ile sekmanın ortasındaki sabitleme vidasını çıkartıyoruz. sonra sekmanı çekiyoruz çıkıyor.
4-en zor kısma geldi. normalde son plakalığın büyük deliklerinden 11 açık ağız anahtarı sokup bi şekilde civataları sökmeniz lazım. şahsen benim elim yetişmedi. tavsiyem sağ ya da sol bi tarafından yana doğru iyice asılıp önce tek tarafı sonra diğer tarafa iterek diğer tarafı çıkartmanız.

imageshack üyeliğim bittiğinden tek tek foto ekleyemedim.

Ynt: Civic FB7 ön plakalığın sökülmesi

Plakaligi sokunce karsimiza gelen kisim
7ymuzytu.jpg

[quote author=timothyblue link=topic=269.msg2849#msg2849 date=1396297611]
Arkadaşlar elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım. Umarım iş görür.

1-Bayinin taktığı plakalıktan plakamızı çıkartıyoruz. Genel olarak plakalığın alt reklam kısmı açılıp plaka önce aşağı kaydırılıp sonra yukardan kendinize çekerek çıkartılıyor.
2-Plaka çıktıktan sonra bayiinin plakalığını çıkartmak için karşımıza çıkan iki adet vidayı yıldız tornavida ile söküyoruz ve plakalık da elimizde.
3-Sıra geldi en alttaki kalın siyah plakalığa. yani fabrikanın taktığına. bunun için ilk olarak tam ortadaki plastik sekmanı söküyoruz. önce düz tornavida ya da bıçak yardımı ile sekmanın ortasındaki sabitleme vidasını çıkartıyoruz. sonra sekmanı çekiyoruz çıkıyor.
4-en zor kısma geldi. normalde son plakalığın büyük deliklerinden 11 açık ağız anahtarı sokup bi şekilde civataları sökmeniz lazım. şahsen benim elim yetişmedi. tavsiyem sağ ya da sol bi tarafından yana doğru iyice asılıp önce tek tarafı sonra diğer tarafa iterek diğer tarafı çıkartmanız.

imageshack üyeliğim bittiğinden tek tek foto ekleyemedim.
[/quote]

Tşkler baya detaylı paylasim olmus.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Hocam Teşekkürler, faydalı bir paylaşım olmuş.
İleride sökmeyi planladığım bir parça, sayenizde uğraşmadan sökebileceğim ;)

[quote author=NoFeaR link=topic=269.msg2892#msg2892 date=1396366171]
Hocam Teşekkürler, faydalı bir paylaşım olmuş.
İleride sökmeyi planladığım bir parça, sayenizde uğraşmadan sökebileceğim ;)
[/quote] Ne demek hocam. Yine soyluyorum aracimin sagini solunu kurcalamayi seviyorum. Merak eden ya da bi sorunu olan olursa yardimci olurum. Gerekirse soker takar fotograflarim. Isim de bu zaten. Hem binek hem agir vasita Arac bakim teknisyeniyim.

Geri